Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sila myšlienky (5. diel)

Musíte dávať pozor k čomu ste priťahovaní. Pretože keď si vizualizujete to, čo chcete, budete priťahovaní k veciam a oni budú priťahované k vám. Ale do fyzickej reality sa dostanú pomocou a skrze vás. A deje sa to na základe zákona. Môžete začať s ničím. Z ničoho a z nemožného sa zjaví cesta.


Premýšľajte takto: V noci idete autom a svetlá osvetľujú len nejakých 30-60 metrov pred vami a tak dôjdete kľudne z Kalifornie až do New Yorku i keď idete tmou, pretože vám stačí vidieť na 60 metrov dopredu. Tak isto sa pred nami odhaľuje život. Keď proste budeme veriť, že uvidíme ďalších 60 metrov, ďalších 60 metrov sa objaví… Váš život sa bude ďalej rozvíjať a nakoniec dosiahnete svoje, nech je to čokoľvek, pretože ste proste chceli. Prvý krok spravte s dôverou. Nemusíte vidieť celé schodisko, proste urobte prvý krok.

Ďalšia vec, ktorá ľudí zaujíma je, ako dlho to bude trvať. Ako dlho bude trvať, než sa mi zhmotní auto, vzťah, peniaze alebo čokoľvek iné čo chcem…

Nemám knihu pravidiel v ktorej by sa písalo, bude to trvať 30 minúť alebo 3 dni alebo 30 dní. Myslím, že je to skôr viac o tom, či ste v súlade s vesmírom. Veľkosť pre vesmír nič neznamená. Nie je o moc zložitejšie si pritiahnuť, na vedeckej úrovni, niečo, čo považujeme za obrovské alebo niečo, čo považujeme za nekonečne malé. Všetko čo vesmír robí, robí s nulovým úsilím. Tráva sa nenamáha rásť, rastie bez úsilia.

Je to proste dobre vymyslené.

Je to celé o tom čo sa deje v našej mysli.

Je to o tom, ako k tomu sami prispejeme, hovoriť, je to veľké - to bude chvíľu trvať, toto je malé - to bude do hodiny. To sú naše pravidlá, ktoré definujeme my. Podľa Vesmíru nie sú žiadne pravidlá.

Príbeh č. 3

Keď prejavíte pocity toho, že už to máte, Vesmír odpovie. Niektorí ľudia to majú jednoduchšie s menšími vecami. Takže niekedy vravím, začnite s niečím malým, ako napríklad šálok kávy. Sústreďte sa na to, že si dnes pritiahnete šálok kávy.

Vizualizujte si, ako sa rozprávate so starým priateľom, ktorého ste dlho nevideli. A ako, niekto s vami o tej osobe začne konverzovať. Ten niekto vám buď zavolá alebo od neho dostanete list.

Ľudia ma s úžasom sledujú, ako mám vždy pripravené miesto na parkovisku. Robím to od tej doby, čo som sa dozvedel o Tajomstve. Vizualizujem si miesto pre moje auto tam, kde ho potrebujem a v 95% prípadoch, tam pre mňa vždy je a ja do neho proste zaparkujem. V 5% prípadov musím 1-2 minúty počkať, až sa uvoľní. Robím to stále.

Mnoho ľudí sa cíti v svojom živote obmedzene alebo uväznene. Snažím sa poukázať na to, že nech sú vaše súčasné podmienky akékoľvek, je to len súčasná realita. A súčasná realita sa začne meniť vďaka tomu, že čítate tento článok a začnete používať Tajomstvo. Ale niekedy sa zaseknete len preto, že myslíte stále rovnako znovu a znovu. A preto budete mať stále tie isté výsledky. A dôvod je:

Väčšina ľudí myslí podľa toho, čo pozorujú. Keď niečo sledujete, tak o tom i premýšľate.

A keď o niečom premýšľate, Zákon Príťažlivosti vám toho dá viac. Už ste to pochopili?

Musíte nájsť cestu, ako sa k tomu postaviť z iného, výhodnejšieho uhla. Ľudia vidia ich súčasný stav a tak si povedia "teraz som na tom takto".

Nie ste!

Je to minulosť.

Koniec príbehu č. 3


Keď sa teraz pozriete na váš súčasný život, napríklad nemáte dosť peňazí na vašom účte alebo partnera, ktorého by ste chceli alebo zdravie a kondícia nie je na požadovanej úrovni, to nie ste vy. Je to zvyškový výsledok vašich myšlienok a činov z minulosti. Takže neustále žijeme výsledok toho, ako sme mysleli a jednali v minulosti. Keď sa budete hodnotiť podľa toho, ako sa práve máte, odsúdite sa k tomu, že v budúcnosti budete mať viac toho istého.

Všetko čo sme, je výsledkom toho, ako sme mysleli.
Buddha

Zdroj: um.zonax.sk, film "The Secret" (Tajomstvo)


Všetky časti seriálu "Sila myšlienky" nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Tajomstvo tajomstiev
http://www.cez-okno.net/clanok/tajomstvo-tajomstiev

O Tajomstve nahlas!
http://www.cez-okno.net/clanok/o-tajomstve-nahlas


máj 29, 2010 00:04 dopoludnia

 

 

Top