Obrázok používateľa CEZ OKNO
Za hranice vědy: Záhadné vodní stavby I - Osireion

VEĽKÁ EPOCHA | Za jednu z nejstarších kamenných památek v Egyptě je považována stavba Osireion. Jde o stavbu, pro kterou vědci dosud nenašli vhodné vysvětlení. Nikdo nezná její účel ani důvod, proč je v její konstrukci zabudováno tak velké množství hmoty. Prastará stavba byla vybudována z gigantických kamenných kvádrů dopravených z velkých vzdáleností. Vnitřek budovy tvoří dvacet pět metrů dlouhý a dvanáct metrů široký podstavec z mohutných dlaždicových kvádrů.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: velkaepocha.sk

Podrobné správy na tému „DUCHOVNÉ MIESTA“ nájdete na tejto adrese.

Štítky: 
júl 24, 2011 00:59 dopoludnia
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa sudarshana
  sudarshanajúl 25, 2011 09:51 dopoludnia

  Komentár: 

  1) - Osireon bol vybudovaný na konci minulého veku (nie v dnešnom veku Kali - z ktorého prešlo len 5100 rokov) - v Dvápara-yuge & 2), nebol koncipovaný ako vodná stavba :) 3) tie "jazierka" boli a stále sú (ako aj v iných preživlých chrámoch s pôvodnou štruktúrou) mali samozrejme očistné vodné plochy - na očistu pred vstupom s obradnými akciami do samotného chrámu.
  4) Celý tento systém vychádza z pôvodného - v Bhárata-varši (v poslednom "ostrove" védskej civilizácie, ktorá bola celosvetová pod jedným hlavným panovníkom)- dnešnej Indií ešte stále zachovaného a existujúceho pôvodného systému. netreba takéto špekulácie na dešifrovanie významov stavby - stačí sa pozrieť do tých zachovaných a hlavne pôvodných štruktúr... tož ale špekulácie sú tu na to, aby ľudia si mohli fantazírovať a svoje mentálne výplody mohli prezentovať tak, že na to oni sami prišli a "tak to iste bolo" :D
  5) Treba len dodať, že Egypt bol len súčasťou jednej globálnej ríše, ktorá bola pod vládou jedného rádža-rišiho - svätého kráľa - sebarealizovanej duše v pozícií kštáriyského vládcu na celým svetom - ktorý bol aj vládcom iných regionálnych vlád - ako bol aj Egypt.

 2. Obrázok používateľa Láďa
  Láďajúl 25, 2011 16:57 popoludní

  Komentár: 

  No když na to tak koukám tak Osireon stavěli nejspíš podle Tádž Mahálu

 3. Obrázok používateľa Hugo
  Hugojúl 25, 2011 17:02 popoludní

  Komentár: 

  No to som nevedel, že Egypt bol Indickou koloniou a Severná Amerika patrila asi pod Velkonočný ostrov

 4. Obrázok používateľa Anonymný
  Anonymnýjúl 25, 2011 17:04 popoludní

  Komentár: 

  hned som si zobral atlas sveta
  len neviem ako si mal otocenú mapu
  ako si dostal Indiu do Egypta
  mne sa tam objavila Austrália

 

 

Top