Obrázok používateľa CEZ OKNO
Dům z hlíny, dřeva, slámy a konopí

Rodinný dům vznikl přestavbou původního hanackého statku z vepřáku. Část domu byla rozebrána, cca 20 procent původního zdiva z vepřovic bylo zachováno. Hlavním cílem bylo postavit dům z přírodních materiálů jako jsou dřevo, nepálená hlína, konopí a sláma.

Fasáda domu je ze stabilizované hliněné omítky Claytech HJV02, proto nebylo potřeba rešit ochranu fasády přesahem střechy.
Původní zdivo bylo doplněno dřevěnou konstrukcí, jako izolace byla použita konopná izolace CANABEST, od českého výrobce.
Celý dům byl zevnitř vyzděn nepálenými cihlami CLAYGAR CEB 102, které slouží jako akumulační vrstva. Cihly CLAYGAR CEB 102 jsou průmyslově vyrábeny v České republice technologii C.E.B. (Compressed Earth Block). Na patře se ze statických důvodů použili slaměné EKOPANELY ketré byli nataženy hliněnou omítkou CLAYGAR HH04 a posléze hliněným štukem CLAYGAR HJ 02 nebo barevnou hliněnou omítkou CLAYCO, dle návrhu inetrierového dizajnéra. Vytápění bylo řešeno sytémem podlahového topení v přízemí a stěnového topení v patře vše od firmy UPONOR. Hlavní zdroj pro vytápění je masívní hliněná pec s vykonem 18Kw, přebytečné teplo je odváděno pomocí výměníku do 2 zásobníků tepla o celkovém objemu 1500 L.
Možnost prohlídky domu tel. Objednávky 725 605 810.


VIDEO nájdete i na tejto adrese.

Zdroj: https://www.youtube.com/user/hlinenaomitka


Rubriku "EKO DOMY" nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

PR videá
http://www.cez-okno.net/pr-video


Sekcie: 
november 04, 2013 20:24 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top