Obrázok používateľa CEZ OKNO
Editoriál: A ČO AK JE TO PRAVDA?!

Hltal som každé slovo a nedalo sa inak – knihy Zechariu Sitchina sú už skrátka také – na jeden dúšok. Po chvíli som už neriešil, či mi vadí, že to čo čítam, je prezentované tak uhrančivo, že sa ani len nesnaží tváriť ako hypotéza – predo mnou ležal „najfantastickejší zo všetkých skutočných príbehov“ – PRÍBEH ZEME!

Asi ako každý, mám svoju pomerne životaschopnú hypotézu evolúcie. Samozrejmá presvedčivosť miestami poeticky rozprávaného príbehu si ma však získavala čoraz viac. Postupne som si uvedomoval paradox votkaný do textu akoby zlatou niťou – bežne sú nám legendy predstavované len ako fantazijné príbehy, na ktorých i keď niekedy možno bolo čosi pravdy, už dávno sa stratila pod silnou vrstvou zveličovania generácií rozprávačov. Sitchin však výskumami podloženú pravdu miestami vykladá jazykom legiend – dodávajúc tak textu eleganciu, ktorá nemôže uraziť žiadneho vedátora a bežný smrteľník pritom rozhodne od nudy nezaspí.

V živote by ma nenapadlo, že budú dejiny Mezopotámie tak pútavým čítaním. Sitchin obdarený u vedca skôr výnimočnou schopnosťou písať pútavo, spolu so znalosťou jazykov dávno zaniknutých kultúr, nenecháva nikoho na pochybách, že vie o čom píše. Jeho klasické vzdelanie dopĺňa celoživotné štúdium originálnych textov a odvaha publikovať knihy, kde sú s obratnosťou líčené osudy Bohov – ›› AKO SKUTOČNÉ PRÍBEHY!

Áno, poznáme grécky mýty a báje plné Bohov a ich vplyvu na osud pozemšťanov. Bežne sa to považuje za niečo ako klasické rozprávky pričom „je samozrejmé, že Bohovia oplývajú niekedy až príliš ľudskými maniermi“ – veď tie príbehy predsa písali ľudia! Sitchin však toto všetko posúva do úplne iného levelu, pretože „VŠETKO, O ČOM PÍŠE, JE PRAVDA!“

Isté je, že keď to prijmeme ako hypotézu, ktorej sme aspoň nachvíľu ochotní uveriť, čítanie si užijeme omnoho viac. A hoci možno ostaneme zarazení práve „príliš ľudskými maniermi“ Bohov ruku v ruke s ich fantastickými schopnosťami, každým riadkom je nám jasnejšie, že tie nadľudské schopnosti sú vlastne „len“ omnoho vyspelejšími technológiami. A tu už nie je ťažké si predstaviť, ako by sme sa chovali my ľudia, keby sme ich ovládali. Pozrime sa okolo seba čoho sme schopní už teraz, ako málo sme popri tom všetkom „hi-tech“ zrovnaní s etikou a dobrosrdečnosťou...

Ponorme sa teda do silne emotívneho líčenia sveta Bohov, kde o rodinné spory nie je núdza, a kde mocenské záujmy s náruživými náklonnosťami vedú čitateľa pomaly, ale isto do stavu cituplnej spriaznenosti, až zmierenia. Miestami veľmi dojemné pasáže zjemňujú pasáže háklivejšie. Mám na mysli najmä tie, ktoré sa týkajú nášho pôvodu:

KTO SME? ODKIAĽ SME PRIŠLI? KAM KRÁČAME?

Množstvo otázok, ktoré môžu mať jednu jedinú odpoveď – ›› ANUNNAKI!

Od objavu Tróje Heinrichom Schliemannom, ktorý ju našiel doslova s Homérovou Iliadou v rukách, už z akademických kruhov neznie tak hlasný smiech, ako keď kedysi skúšali nadšenci nájsť historické miesta podľa príbehov a legiend. Mnohé objavy dokazujú, že písomné pramene, ktoré sa považujú za nevierohodné, sú až dychvyrážajúco presné. Sitchin Mezopotámiu akoby preosial zrnko po zrnku úvahami, ktoré zasadené do úplne nového kontextu, vytvárajú obraz nielen územia Eufratu a Tigrisu, ale celej Zeme a nás ako takých.

Napadla vás niekedy na prvý pohľad šialená myšlienka, že všetky tie legendy a vyobrazenia poloľudí-polozvierat môžu opisovať skutočné udalosti? Je možné, že všetky tie nejasnosti, urputne plátané a ešte urputnejšie prehliadané ›› diery v darwinistickej evolúcii človeka je možné vysvetliť jedinou ucelenou teóriou? Skokový vývoj civilizácií, ich „vynorenie sa bez akejkoľvek minulosti“ v nesmiernej vyspelosti, kedy všetky ďalšie boli už len chabým odleskom predchádzajúcich – až do ďalšieho cyklu preletu – ›› NIBIRU!

Desiata, či Dvanásta planéta (podľa toho, či berieme do úvahy i Slnko a Mesiac), domov Anunnakov, s dobou obehu 3600 rokov. Nie je divné, že sa tieto časové údaje podozrivo zhodujú s vzostupmi kultúr? Pravdaže – vysvetliť všetok vývoj na Zemi jedinou teóriou je veľmi lákavé a Zecharia Sitchin nenecháva nikoho na pochybách, že je to práve Dvanásta planéta a jej obyvatelia, ktorí cyklicky zasahujú do diania na Zemi a určujú jej smerovanie – to oni sú našimi reálnymi Bohmi! Sitchin sa postupne venuje ďalším veľkým kultúram a zasadzuje ich do kontextu svojej teórie. Obzvlášť šokujúce sú pasáže popisujúce súvislosti mayských a egyptských Bohov, áno, hádate správne – Sitchin tvrdí, že sa jedná o tie isté bytosti, Anunnakov, známych v rôznych kultúrach pod rôznymi menami.

Nemožno si tiež nevšimnúť podobnosť architektúry i koncepcie veľkých starovekých štruktúr – ich presné rozmiestnenie ›› na energetickej mriežke Zeme sa už stalo dôvodom pre nejednu úvahu. Sitchin prichádza s teóriou planetárnej siete dávnych „stredísk kozmických letov“, ktoré vznikali najmä pri bohatých náleziskách – ZLATA!

Nie, ich chúťky neboli v štýle zversky chamtivých konquistadorov – pokúsim sa pár slovami zhrnúť o čo ide:

Na Nibiru dospejú jedného dňa do bodu, kedy je ich civilizácia ohrozená žiarením kvôli katastrofálnemu stavu atmosféry. Jedinou nádejou sú čiastočky zlata, ktoré rozptýlené v ovzduší, umožnia Anunnakom prežiť. Zem je veľmi bohatým a obývateľným zdrojom, a tak pri najbližšom priblížení Nibiru vyšlú prieskumné tímy a tie založia základne. Spočiatku dolujú sami, práca je však natoľko otrocká, že sa rozhodnú využiť miestnych ľudoopov. Genetickým zásahom, kedy poskytnú i svoju DNA, vytvoria dostatočne inteligentných robotníkov, ktorí v ich práci pokračujú. Postupne ich vylepšujú, nie všetko sa podarí, vznikajú i podivní hybridi, až sú nakoniec „prví ľudia“ schopní vytvoriť civilizáciu a tak zakladajú veľké mestá, samozrejme za podstatnej podpory „Bohov“. Silná káva, že?

Priznám sa, máloktoré knihy som si užil viac než Sitchinove – kto ich čítal, vie o čom hovorím. Nebudem tu rozoberať všetky podrobnosti, určite bude dobré, keď siahnete po origináli a podstúpite svoju vlastnú cestu objavu ľudských počiatkov.

Ak pripustíme, že „to všetko je pravda“ – je to zrejme jeden z najvážnejších objavov ľudstva – objav svojich „Stvoriteľov“! Nechcem tu domýšľať do podrobností, aké oblasti života by to kriticky zasiahlo a čo všetko z toho vyplýva.

A sú tu určité výhrady. Nútia k nim ďalšie fakty, ktoré vydajú minimálne na jeden celý Editoriál, takže ›› dovidenia o mesiac, apropó – údajne sa doba ďalšieho preletu Nibiru Slnečnou sústavou nezadržateľne blíži...

Sokol

vydavateľ a šéfredaktor
www.cez-okno.net
www.kemet.sk


Tento článok z www.cez-okno.net môže byť šírený jedine celý, bez zmien a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky (Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License)

Súvisiace:

ZECHARIA SITCHIN Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/zecharia-sitchin-vyber

Nibiru (Maldek, Marduk)
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/nibiru

Anunnaki
http://www.cez-okno.net/rubrika/anunnaki


september 30, 2014 23:55 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Yocha
  Yochaoktóber 03, 2014 16:46 popoludní

  Komentár: 

  Nechci nikomu brát iluze, jenže: Co se týče bohů, měli by být spravedliví a mírumilovní, je tak? Co jsou to však za bozi, kteří nechali dojít vývoj lidstva tak daleko, že ani lidský jedinec ba ani zvíře by nedokázal usmrtit úmyslně!!! To není člověk, to je zrůda!!! Takže s bohy opatrně. Dalším zamyšlením jsou Anunnakové. Při jejich technické vyspělosti by snad nepoužívali primitivní těžebné metody v dobývání zlata!!! A navíc na takové bezvýznamné planetě jako je naše zeměkoule! A propó, zlato je jen mýtus lidí, kteří v něm viděli bohatství, kvůli jeho stálým vlastnostem, o kterých snad ani nevěděli. Věděli jen to, že se dá dobře zpracovat a je stále stejně krásné za všech okolností. přesto věřím v to, že se na naší planetě budeme mít jednou lépe.

 2. Obrázok používateľa Vesna
  Vesnaoktóber 06, 2014 14:42 popoludní

  Komentár: 

  Vôbec nie je šialenou myšlienka, že tie legendy, ktoré môžu opisovať skutočné udalosti z minulosti, môžu byť pravdivé. Vedeckí mudrlanti sa nás snažia presvedčiť, že rátame s takými cca 15 000 rokmi našej civilizácie. To je nič proti veku celej planéty. Mohlo sa udiať toľko vecí a zaniknutých civilizácií, že sa nám ani nesníva. Že nám tu na začiatku niekto pomohol na tento svet o tom píše už nielen biblia ale aj iné staroveké eposy. Len základ tých legiend už ďalšie generácie nevedeli správne vyložiť. To je ako s televízorom. Nikoho z nás ani nenapadne špekulovať o tom, ako funguje, proste vieme to. Keby došlo ku kolapsu a nebola by už elektrina, ako vysvetliť vnukovi, ktorý telku nikdy funkčnú nevidel na čo to slúžilo. Nikdy to nepochopí, lebo si nebude vedieť predstaviť ako tam „chodili obrázky a ešte aj hovorili“ . A tak sa zrodí legenda. Možno budú potomkovia neskôr hovoriť o Arche, kto vie? Najkrajšia legenda zo všetkých podľa mňa je, že nás boh stvoril na svoj obraz. O tomto by sa dalo polemizovať hodiny. Ako vyzeral? Bol čierny, biely alebo aziat? Obraz boha ako Kain a Ábel? Jeden vrah a preto asi aj militantník a druhý mierumilovný človiečik, ktorý chce žiť svoj život v pokoji? Dodnes sú ľudia v podstate tieto dva typy. Ľudia si však vo svojej nebetyčnej namyslenosti a domýšľavosti myslia, že sú jedineční a nad nich široko ďaleko vo vesmíre nikto nie je. Ja nepotrebujem žiaden dôkaz, že nie sme sami. Nevidíme si ani na špičku nosa ako potom chceme vidieť to, čo je očiam a mysliam primitívnych jedincov nedostupné. Veď sme ešte neprebádali ani vlastnú planétu a už sa hrabeme kdesi do výšav. Nedá sa preskakovať vývoj lebo to nedopadne dobre a zvyčajne nasleduje trest či už ako potopa, Sodoma Gomora alebo v lepšom prípade Babylónska veža. Môžem veriť, že si tu návštevníci pre svoje zlaté bane mohli vytvoriť robotníkov na prácu aj ich potom poľudštiť a dať im základné vedomosti pre budovanie spoločnosti. A potom sem tam prikvitli kuknúť ako pokračujeme. Ale tak isto som ochotná veriť, že havarovala veľká kozmická loď a početná posádka si rozdelila zem a osídlila ju podľa rás ktoré boli na palube lode. Rasy ešte donedávna neboli tak miešané ako sú dnes. Mohli v prvej generácii vybudovať sieť komunikačných zariadení, ktorými sa po generácie dorozumievali na diaľku (podobné stavby) až do momentu, kým niekto, kto odovzdával pokyny na obsluhu zariadení nezomrel bez nasledovníka a kruh sa pretrhol a info vyšumeli. Ostali len mýty a legendy. Možno by som verila aj tomu, že náš vznik bol iba piknik pri ceste. Ako domáca úloha školoupovinného mimozemského dietka, ktoré sa so svojimi rodičmi zastavilo na malej zastávke na malej planéte a pred odletom do neznáma vypracovalo do školy úlohu. A ešte za tento projekt dostalo potom od učiteľa štvorku t.j. dostatočnú, lebo sa učiteľovi vôbec nepáčil výsledok, ktorý žiačik na tejto planéte vyprodukoval. Na opravnú skúšku nebol čas a tak nás , ľudstvo, zanechali napospas osudu skôr ako zmizli v hlbinách vesmíru Ani jednu z týchto verzií by ľudia nezvládli z rôznych, najmä náboženských dôvodov. Väčšine by sa zrútil svet keby zistili, že máme susedov a ešte k tomu ďaleko múdrejších ako sme my sami. A že boh, ku ktorému sa modlia generácie (len ho po planéte inak nazývajú) je v podstate tiež len človek. Nedávno som čítala, že robili celosvetový prieskum ako sú na tom s vierou v mimozemšťanov vyznávači rôznych náboženstiev. Najlepšie, s najvyšším percentom viery v mimozemšťanov dopadli budhisti, najnižším percentom skončili katolíci. Možno ešte nedozrel čas na na info, že nie sme sami. Koho ale potom , keď dozreje čas, uvidíme? Toho pradávneho Boha na obraz ktorého sme stvorení? Veľmi by som to chcela vedieť.

 3. Obrázok používateľa CEZ OKNO
  CEZ OKNOoktóber 07, 2014 00:09 dopoludnia

  Komentár: 

  Ďakujeme za citlivý komentár
  redakcia

 

 

Top