Obrázok používateľa CEZ OKNO
Editoriál: JE ALEBO NIE JE TO PYRAMÍDA?

Objavy v Údolí bosnianskych pyramíd nenechali nikoho chladným. Dobrovoľníci z celého sveta prichádzajú pomáhať pri ich odkrývaní, na druhej strane je tu skupina ľudí, ktorí unisono tvrdia, že je to celé podvod. Kde je pravda?

Pokiaľ sa pozrieme na vec z hľadiska oficiálnych inštitúcií, tie nemajú najmenšiu pochybnosť. Otázka ale je, či vôbec majú možnosť nejakú pochybnosť mať. Je pomerne známe, ako prísne konzervatívna archeológia je, i to, že celý výskum zväčša stojí a padá na podpore a grantoch, ktoré jedného dňa skrátka nemusia prísť a vedcovi tak neostane nič iné, než vlastný odvážny názor. Samozrejme to nie je málo, ale málokto je ochotný tento proces podstúpiť.

Máme tu i tých naozaj odvážnych, ktorí v minulosti dokázali, že im stojí za to ísť proti zažitej paradigme i za cenu ohrozenia vlastnej existencie (nielen tej profesionálnej). Aj vďaka nim už bežný človek nie je považovaný za čudáka a nestrápni sa v spoločnosti, pokiaľ nadhodí tému povedzme nesprávneho datovania vývoja civilizácie (či skôr ›› civilizácií!).

Akiste si mnohí spomenú na revolučný dokument Johna Anthony Westa z roku 1993 odvysielaný dokonca v NBC pod názvom ►„Mystérium Sfingy“. Čo také sa vtedy stalo?

John Anthony West je excelentný egyptológ bez oficiálneho titulu. V takýchto prípadoch sa toho kritici okamžite chytajú a „problém“ s teóriou nezapadajúcou do tradičnej paradigmy je „vyriešený“. Čo ale v prípade, že ju podporí uznávaný vedec a univerzitný profesor? Volá sa Robert Schoch a tento odvážny geológ jednoznačne potvrdil, že erózia Sfingy nie je spôsobená vetrom ale VODOU. Takže musela byť vystavená veľmi dlhý čas pôsobeniu dažďov. Apropó, kedy naposledy na Sahare vytrvalo pršalo?

Tento objav dokazuje, že dátum vzniku Sfingy sa posúva do obdobia pred 9000 rokmi, v ktorom ešte podľa učebníc žiadna rozvinutá civilizácia nemala existovať! Celoživotné úsilie mimoriadne vzdelaného a zapáleného človeka bolo korunované ešte stále nie celkom doceneným úspechom – ›› John Anthony West spolu s ›› Robertom Schochom inšpirovaný ›› Schwallerom de Lubicz dokázal nič menšie, než že 〉 DOTERAJŠIE DATOVANIE JE NANIČ.

Výpočet objavov a s tým súvisiaci materiál tzv. ›› OOPART artefaktov („vecí, ktoré v tom čase ešte nemali existovať“) je tak rozsiahly, že by už dnes zaplnil niekoľko kníh. A proces nachádzania neustále pokračuje. Prečo je ale také haló ohľadne všetkého, čo sa týka pyramíd?

Objav v Bosne je unikátny, o tom niet pochýb. ›› Semir Osmanagič dokázal neuveriteľné – bez akejkoľvek podpory, vynaložením vlastných úspor a energie, začal s pomocou nadšencov projekt, ktorý nemá v našich končinách obdobu. Veď kto to kedy počul, žeby boli pyramídy v Európe – odjakživa sú v Egypte a Amerike, to je predsa jasné!

Nechcem sa tu zaoberať dohadmi, kto všetko a prečo môže mať záujem na zdiskreditovaní výskumu Dr. Osmanagiča. ►Vo svojej prednáške sa podrobnejšie venuje i prekážkam, ktoré musí prekonávať.

Dokonca sám Robert Schoch vyslovil výhrady voči Bosnianskym pyramídam. Zaujímavé je tiež vyjadrenie Ericha von Dänikena, ktoré je usilovne pretriasané. A všetko sa to točí okolo otázky, či komplex vo Visoko JE alebo NIE JE umelého pôvodu a veci s tým súvisiace. Položme si však otázku: ČO ROBÍ PYRAMÍDU PYRAMÍDOU?

Kto aspoň občas pozerá CEZ OKNO vie veľmi dobre, ›› aké nečakané súvislosti sa v posledných rokoch ohľadne pyramíd objavujú. Najväčšie prekvapenia prinášajú články o skúmaní ich skutočnej funkcie. Teda aj o ich možnom využití – je toto najväčší problém?

›› Séria komplexných štúdií Willema Witteveena akoby sčasti nadväzovala na výskum ›› Chrisa Dunna – TAKŽE NIJAKÉ HROBKY! Jednak sa tam poriadne nikdy žiadny pochovaný nenašiel, ale hlavne – naozaj sme ochotní uveriť tomu, že naši dávni predkovia boli márniví megalomani, ktorí sa k nesmrteľnosti chceli dopracovať skrze otrockú prácu poddaných?

Položme si otázku: Kedy vieme sústrediť sily a prostriedky s časovo náročnou prácou? No predsa pri budovaní niečoho, čo po dokončení bude slúžiť všetkým v takej miere a po takú dobu, že vynaložená námaha a prostriedky sa bohato a mnohonásobne vrátia!

ČO VŠETKO PYRAMÍDY „VEDIA“?

Netrúfam si ani len fantazírovať. ►Ich účel sa nám odkrýva postupne, buďme trpezliví. Opýtam sa ale znova:

ČO ROBÍ PYRAMÍDU PYRAMÍDOU?

Tvar pyramídy je perfektný – matematika hovorí jasnou rečou. ›› Vďaka dielu Samuela Laboya vieme o tom už omnoho viac. Dáva to odpoveď ohľadne praktického využitia pyramídy? Rozhodne nie všetkým zrozumiteľnou rečou. Jedným som si však istý. Pri „určovaní pravosti“ pyramídy by som sa sústredil skôr na overovanie „jej funkčnosti“, než na to, či sa jedná o kompletne umelý, alebo sčasti prírodný výtvor, ktorý mohol byť vhodne využitý, aby sa podporilo to podstatné – UŽITOČNOSŤ!

Sokol

vydavateľ a šéfredaktor
www.cez-okno.net
www.kemet.sk


Tento článok z www.cez-okno.net môže byť šírený jedine celý, bez zmien a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky (Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License)

Súvisiace:

Exkluzívny rozhovor s Dr. Osmanagičom
http://www.cez-okno.net/clanok/exkluzivny-rozhovor-s-dr-osmanagicom

LIEČIVÁ ENERGIA BOSNIANSKEJ PYRAMÍDY
http://www.cez-okno.net/clanok/lieciva-energia-bosnianskej-pyramidy

Bosnianske údolie pyramíd 1. časť: TUNELY RAVNE
http://www.cez-okno.net/spravy4

Bosnianske údolie pyramíd 2. časť: KAMENNÉ GULE – PYRAMÍDA SLNKA – MÚZEUM
http://www.cez-okno.net/spravy5

Bosnianske údolie pyramíd 3. časť: PYRAMÍDA MESIACA – TUMULUS
http://www.cez-okno.net/spravy6

HIDDEN HISTORY CONFERENCE 2014: Michael Tellinger, Valerij Uvarov, Paul LaViolette, Jeremy Pfeiffer, Klaus Dona a Semir Osmanagić (VIDEO EN)
http://www.cez-okno.net/clanok/hidden-history-conference-2014-prednasky-en

Seriál: Bosnianske údolie pyramíd
http://www.cez-okno.net/serial-bosnianske-udolie-pyramid

Nová chronológia
http://www.cez-okno.net/stitok/nova-chronologia


Autori: 
august 26, 2014 14:35 popoludní

 

 

Top