Obrázok používateľa CEZ OKNO
Editoriál: NOVÁ VEDA?

Nie je to tak dávno, čo osamelým hlasom vizionárov nevenoval pozornosť takmer nik. Potrebe etiky pri vedeckom bádaní rozumieme a určite tiež nie je jedno, ako sa poznatky využijú. Kto to ale kedy počul, aby veda ladila s duchovnými aspektmi? Že čo je za tým? Pozrime sa na to „per partes“...

Predčasom tomu rozumel málokto. Dnes je situácia iná – na pozadí nových vedeckých poznatkov a vďaka množstvu vedcov, ktorí majú za sebou hlbokú spirituálnu skúsenosť, je ono volanie omnoho zreteľnejšie. Fyzici, jeden za druhým, sa nechávajú počuť, že vlastne niet rozdielu medzi kvantovou fyzikou a starovekými učeniami. Skeptik podotkne akiste bez váhania, že prianie je tu otcom myšlienky a že v obrazných statiach starovekých písiem sa dá vidieť prakticky čokoľvek. Naozaj? Skutočne najlepšie mozgy planéty nemajú nič iné na práci, než nachádzať modernú fyziku v pradávnych písmach? Alebo je dôkazov už toľko, že nemôžu byť ignorované a že vznikajú prestížne dokumentárne filmy, kde tieto špičky svoje poznanie deklarujú verejne?

Jeden z prvých. Dnes už kultový ►„ČoMyLenVieme!?“. Na pozadí príbehu Amandy (oplýva radosťami i starosťami tak typickými pre tento vek), celý rad špičkových vedcov zdieľa svoj pohľad. V podstate na život ako taký, naše miesto v ňom a zmysel toho všetkého. Neskôr vznikali ›› ďalšie a ďalšie dokumenty. Čo sa týka fyziky, už s tým prakticky nikto nemá problém. Horšie je to v histórii a v archeológii. I keď Schliemannov príbeh - príbeh objaviteľa Tróje s Homérovou Iliadou v ruke ako s mapou - je dobre známy, stále je málokto z akademických kruhov ochotný pripustiť, že „príbehy a legendy“ dávnych písiem môžu byť veľmi presnou faktografiou. Je ťažké prelomiť hrádzu, či skôr val nechuti prepisovať tradične prijímané tabuľky a datovania. Avšak okrem indícií existuje už i množstvo fyzických dôkazov. Voláme ich ›› OOPART - „veci, ktoré by nemali existovať“. Sú to artefakty, ktoré prenikli na verejnosť a ktoré svojou existenciou dokazujú, že oficiálne datovanie poriadne kríva.

Dočkáme sa dokumentárnych filmov, kde odvážni historici a archeológovia budú zdieľať svoje poznatky verejne? Po kultovom ►„Oku Boha Hóra“ a prelomovom ►„Tajomstve Sfingy“ ›› Johna Anthony Westa a ›› Roberta Schocha, zažiarila séria egyptologičky ›› Carmen Boulterovej ►KÓD PYRAMÍD, ktorá apriori neodmieta alternatívne teórie len preto, že neladia s „faktami“, ktoré sa učíme v škole. Určite to chcelo veľký kus osobnej odvahy, ale aj šarmu, s ktorým zapovedané témy otvára.

Sprevádzajú nás známy nezávislý egyptológ ›› Robert Bauval i Strážca domorodej tradície a vedenia starovekého Egypta ›› Abd´el Hakim Awyan. Jeho ústami akoby k nám prehováral samotný KEMET. Ešte pred nejakým časom bolo nemysliteľné, aby vo výpravnom dokumente dostala priestor prakticky neskreslená staroveká múdrosť. Ale aby oficiálne stanovisko nestratilo úplne tvár, je u nás seriál prezentovaný ako „kontroverzný“:)

Niečo sa deje. Najväčšie prednáškové sály sveta zapĺňa doslova zjavenie Novej vedy. ›› Nassim Haramein. Tento génius desiatky rokov skromne odhaľuje dosiaľ skryté zákutia fyziky a matematiky v súlade s prírodou. Jeho znalosti a erudovanosť spolu s otvorenosťou a jasnosťou odhaľujú krásu Vesmíru zrozumiteľne i pre laika a hoci oficiálna vedecká komunita je zatiaľ viac než zdržanlivá, sled udalostí je už našťastie v pohybe. Ak bol ►„WhatTheBleepDoWeKnow!?“ akýmsi prelomovým vedeckým potvrdením sily každodenného myslenia a emócií pri vytváraní reality našich životov, práve natáčaný film Nassima Harameina ►„Prepojený Vesmír“ môže byť tak dlho očakávaným zadosťučinením kolektívnej túžby ľudstva urobiť podstatný krok reálneho Vzostupu. Upútavky naznačujú, že je sa na čo tešiť – držme si klobúky priatelia:) Plánuje sa i vystúpenie v Prahe, predbežný záujem o prednášku veľvyslanca Nassima Harameina ›› Jamie Janovera môžete nezáväzne vyjadriť na tejto adrese, organizátorom to pomôže! (Bližšie info sa dozvieme v priebehu najbližších týždňov.)

Čo je to vlastne ›› Posvätná geometria? Pozrite si zatiaľ ►prednášky Nassima Harameina, ktoré máme ›› vďaka Filipovi Šusterovi možnosť zhliadnuť v češtine. Na rozdiel od množstva pseudoduchovnej literatúry, v ktorej sa na tejto téme snažilo a stále snaží priživiť množstvo nepovolaných, Nassim Haramein nenecháva nikoho na pochybách, že vie o čom hovorí. A z vedeckého hľadiska! Jeho spontánnosť však nadchne každého, kto má chuť počúvať. Že neviete o matematike a fyzike skoro nič? Len smelo! Aspoň nie ste zaťažení mylnými učebnicovými dogmami;)

Je veľmi pravdepodobné, že poznanie tohto druhu sa objaví i v ďalších vedeckých odvetviach. A prvotné uchvátenie vznešenosťou starovekých kultúr dostáva razom iné kontúry. Už to nie je len dobrodružná romantika a okázalé skúmanie koreňov ľudstva, ale čím ďalej tým ozajstnejší POKROK. Áno, začína byť verejným tajomstvom, že hlboko v minulosti na nás čaká poznanie výšin, ktoré vďaka našej súčasnej vede ešte len začíname objavovať. Je to paradox, ktorému sotva rozumieme. Skrátka a dobre – zdá sa, že naša skvelá budúcnosť začína v hlbokom porozumení dávnej múdrosti. DOSLOVA.

Cesta poznania vraj nikdy nekončí a mnohé hlasy nabádajú k uvoľnenosti. Že sme príliš zahltení informáciami a treba sa radšej poprechádzať po lese. Zrejme však ide aj o to, aby sme v čase, ktorý máme k dispozícii, ušli čo najväčší kus Cesty.

Každý deň na výpravách za poznaním

Sokol

vydavateľ a šéfredaktor
www.cez-okno.net
www.kemet.sk

P.S. ›› Zoznam inšpirujúcich filmov, ktoré by sme si vraj nemali nechať ujsť;)


Tento článok z www.cez-okno.net môže byť šírený jedine celý, bez zmien a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky (Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License)

Súvisiace:

Nová Veda
http://www.cez-okno.net/rubrika/nova-veda


Autori: 
august 26, 2015 01:13 dopoludnia

 

 

Top