Obrázok používateľa CEZ OKNO
Editoriál: OBJAVILA SA LEGENDÁRNA UDUMBARA

V posledných dvadsiatich rokoch sa na Zemi začala objavovať legendárna kvetina Udumbara. A práve pred pár dňami ju Slovák Juraj objavil i v Česku. ›› V buddhistickej mytológii a jej svätých textoch (Théraváda, či Mahájána) sa píše, že táto kvetina sa objaví vo svete raz za veľmi dlhé časové obdobie (3000 rokov) a symbolizuje významnú duchovnú udalosť, príchod veľkej osvietenej bytosti – Tathagátu, či Svätého kráľa.

Celá Udumbara má len niekoľko milimetrov a samotný kvietok je veľký asi len 1 milimeter a má bielu farbu, týčiac sa na stonke tenučkej ako vlákno. Jej výskyt bol zaznamenaný na rozmanitých povrchoch, od kovu až po ovocie. Niekedy sa dá spliesť s vajíčkami hmyzu zlatoočka, ktoré ale majú svetle zelenú farbu a sú celé oválne bez otvoru. Navyše po vyliahnutí larvy ›› zmenia oválne útvary farbu i tvar.

Túto kvetinku objavil neďaleko Ostravy 25. augusta pán Juraj. Rástla osamotená na plode slivky. Spočiatku si nebol stopercentne istý, či ide skutočne o Udumbaru a tak vzal slivku s kvetinou do laboratória pod 3D mikroskop, kde istotu získal (viz. foto detailu):

„Kolegyňa priniesla do práce sáčok sliviek od známeho a ponúkala nám ich. Dvaja predo mnou si vzali a ja tiež. Položil som slivky na stôl a keď som išiel ochutnať, akoby mi niečo oči pritiahlo... a už som tušil. Celé to bolo svojím spôsobom tak trochu nadprirodzené. Krehučká kvetinka na tenkej, skoro neviditeľnej stonke prežila zber, potom sa miesila medzi ostatnými slivkami v sáčku a sáčok prešiel niekoľkými rukami. A stále bola v poriadku,“ popisuje Juraj to ako ju našiel. A ako vlastne spoznal, že má pred sebou takú vzácnosť? „Venujem sa asi osem rokov kultivačnej praxi ›› Falun Dafa (Falun Gong), čchi-kungu buddhovskej školy, a o Udumbare som už pred pár rokmi čítal. Taktiež som tento rok v Brne navštívil prestavenie Shen Yun, kde zrovna bola jedna tanečná scéna venovaná tejto ›› legendárnej kvetinke. Vnímam to ako priaznivé znamenie, že idem po svojej ceste správne,“ prezradil nám Juraj.exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Falun Gong
http://www.cez-okno.net/falun-gong


august 29, 2016 00:40 dopoludnia

 

 

Top