Obrázok používateľa CEZ OKNO
EGYPT: Záhadné místo v Zawyet El‘Aryan

Záhadná velice komplikovaná struktura a nebo základna z granitu se nachází na dne šachty v Zawyet El‘Aryan. Archeolog Jean-Philip Lauer stojí vpravo. Můžete si tak udělat představu o rozměrech místa. On sám nedokázal dát vysvětlení, k čemu dané místo sloužilo.


Celá věc je tvořena velmi členitým megalitickým blokem granitu. Bezesporu nejvíce zaujme hrana něčeho, co bychom přirovnali k okraji vany. Že bychom koukali do starodávné koupelny? S velkou pravděpodobností nikoliv, protože v zorném poli máme v pozadí mohutné víko, které zjevně tzv. vanu překrývalo. Víko má po stranách výstupky, které nejspíš budou i na opačné straně. S víkem tedy šlo nejspíš snadno manipulovat.

Z fotografie vše působí jako velmi precizně zpracované. Zařízení nebude s velkou pravděpodobností už kompletní. Nabízí se hypotéza, že v zaklenutí mohlo být cosi umístěno, co navazovalo na vanu a celé to nejspíš bylo zastřešeno.

Bezesporu zde můžeme najít podobný rukopis jako nabízejí megalitické pyramidy v Gíze. Prostřední pyramida má v sobě též vanu vytesanou do země s mohutným víkem, které se přiklápělo. Vana umístěná v nejvyšší komoře Velké pyramidy je oproti všem ostatním jen drobeček.

Sueneé

Zdroj: http://www.suenee.cz/egypt-zahadne-misto-v-zawyet-elaryan/


Podrobné správy na tému "GÍZA" nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Egypt - pýtame sa
http://www.cez-okno.net/rubrika/egypt-pytame-sa


Autori: 
Sekcie: 
december 06, 2013 00:50 dopoludnia
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa roman
  romandecember 06, 2013 22:16 popoludní

  Komentár: 

  a ze odvtedy tam uz nikto nebol s lepsim fotakom?
  hehehehehe, :-D
  neblaznite

 

 

Top