Obrázok používateľa CEZ OKNO
Japonsko potvrzuje výbuch?

Japonsko potvrdilo výbuch a únik kapaliny v atomové elektrárně Fukushima (update z pondělí 22. 10. 2012, 13:30 jap. času). Exploze v atomové elektrárně Fukushima nastala dne 18. 10. 2012 následkem zemětřesení o síle 3,9 mag. Zemětřesení porušilo stěny bezpečnostního systému a způsobilo zhroucení palivových článků až do jejich plutoniových jader. Když se plutonium dostává do vzduchu nedochází k žádnému vizuálnímu kouřovému nebo odpařovacímu efektu jak ho známe z minulosti, proto nečekejte žádný z těchto doprovodných efektů.


V tento čas byla zřízena v okruhu 10 kilometrů evakuační zóna, která je aktuálně považována za dostatečnou. Kamera on-line nevykazuje momentálně žádnou zvýšenou aktivitu.

Informace o rozsahu možné katastrofy se různí, od bagatelizace problému až po extrémní hodnoty radiace v ovzduší s možnými důsledky pro Severní Ameriku a celou Evropu. Doporučujeme sledovat další vývoj a samostatně si ověřovat nová fakta. Své nové poznatky, údaje a fakta můžete zveřejnit pro ostatní v našem Diskuzním fóru:

http://www.wmmagazin.cz/kforum.php?akce=topic&Top_ID=333

Hledejte, zjišťujte, eliminujte, přemýšlejte a doplňujte své poznatky do diskuze...

better active than radioactive...

Prozatím to vypadá že buď je na informace uvaleno přísné embargo nebo se jedná o přehnanou aktivistickou kachnu!


"Fukushima - živú kameru" nájdete na tejto adrese

(Živá kamera byla spuštěna 1. Srpna 2012. Při načtení kamery může nastat 30 sekundová prodleva. Kamera se vypíná během údržby, nebo při jiných problémech.)

http://www.deccanherald.com/content/145051/japan-warns-radiation-leak-qu...

Zdroj: http://www.wmmagazin.cz/


Súvisiace:

Fukušima: Technologie podvodu
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/fukusima-technologie-podvodu


Sekcie: 
október 22, 2012 22:11 popoludní

 

 

Top