Obrázok používateľa CEZ OKNO
Peru schválilo velkolepý desetiletý zákaz geneticky modifikovaných potravin

V aktu vzdoru proti přebujelé biotechnologické společnosti jako je Monsanto Peru oficiálně schválilo zákon zakazující geneticky modifikované suroviny ve státě na dobu 10 let. Kongres tak učinil i přesto, že dříve naopak tlačil legalizaci GMO. Anibal Huerta, prezident peruánské agrární komise řekl, že zákaz je potřeba, aby se předešlo „nebezpečí, které může nastat v důsledku použití biotechnologií“.

Zatímco zákaz zastaví tok GMO potravin do země, nedávné testy prováděné peruánským sdružením spotřebitelů a uživatelů (ASPEC) zjistily, že 77% testovaných produktů v supermarketech obsahuje GMO kontaminanty. Geneticky modifikované složky jsou tak rozšířené mezi národy, že je velmi obtížné pro Peru a další země eliminovat produkty obsahující GMO.


„Je zde rostoucí konsenzus mezi spotřebiteli, chtějí bezpečné, místní a organické čerstvé potraviny a chtějí ochranu životního prostředí a přírody,“ napsal Walter Pengue z Univerzity v Buenos Aires v Argentině v nedávném prohlášení týkající se GMO v jižní Africe. „Země jižní Afriky musí pokračovat v širším hodnocení jejich původní zemědělské politiky za použití zásady předběžní opatrnosti.“

Překlad článku "Peru Passes Monumental Ten-Year Ban on Genetically Modified Foods"
http://naturalsociety.com/peru-passes-monumental-ten-year-ban-on-genetic...

Zdroj: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

GMO
http://www.cez-okno.net/rubrika/gmo

GMO kontaminace světa je mnohem horší než únik ropy v Mexickém zálivu
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/gmo-kontaminace-sveta-je-mnohem...

Evropští zemědělci upouštějí od geneticky modifikovaných plodin
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/evropsti-zemedelci-upousteji-od...


Sekcie: 
január 09, 2012 18:58 popoludní

 

 

Top