Obrázok používateľa CEZ OKNO
Počet obětí stoupá: 78 mrtvých v Rusku při smrtelných záplavách (VIDEO)

Masivní záplavy v regionu Krasnodar na jihu Ruska zanechaly 78 mrtvých a přes 1000 lidí vyhnaných ze svých domovů, počet obětí stále roste. Guvernér Aleksandr Tkachyov tvrdí, že zde nebylo nic podobného za posledních 70 let. Stav nouze byl vyhlášen ve městech Krymsk, Novorossiysk a Gelendzhik. Postižená oblast je velká a škody jsou obrovské. Část severo-kavkazské železnice byla odplavena.

Celé městské ulice byly zcela ponořeny do přívalových dešťů z bouře v pátek: podle guvernéra je na tom nejhůř okres Krymsky. „Gelendzhik je v lepším stavu, již tu téměř žádná voda není.“

„Jen v okresu Krymsky bylo nalezeno 56 těl. Dva lidé zahynuli v Novorossijsku a devět v okrese Gelendzhik, mezi nimiž bylo i 10 let staré dítě,“ řekl Igor Zhelyabin, policejní tiskový sekretář v kraji.

4 lidé byli zasaženi elektrickým proudem, když se objevila povodeň. Zhelyabin také zmínil, že mezi pohřešovanými je devět stará holka, kterou vytrhl z ruky své matky a sestry silný proud vody.


Rychlost povodní byla šokující, odnášela nejen domy, ale 16ti tunové kamiony, podle očitých svědků. Jeden řidič řekl, že jeho vůz byl doslova odplaven několik desítek metrů dál.
Částečný překlad článku Death toll rising: 78 Russians dead in fatal flooding (VIDEO, PHOTOS)
http://www.rt.com/news/toll-dead-region-floods-633/

Zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/


VIDEO nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

Nejničivější požáry v historii Colorada, ve Španělsku nejhorší požár za posledních 20 let
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2012070002

Extrémní vedra v USA, po silných bouřkách platí stav nouze
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2012070001

Seriál: Klimatické rany
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/zdravie


Sekcie: 
júl 09, 2012 10:37 dopoludnia

 

 

Top