Obrázok používateľa CEZ OKNO
SVÍTÍCÍ MRAKY - NASA přiznává vypouštění trimethylaluminia

Aircrap zveřejnil video se svítícími mraky, jehož komentář tvoří následující článek z webu NASA (z r. 2003).
Je až dojemné, jak NASA upřímně a s dojemnými detaily informuje veřejnost, že hodlá vytvořit svítící mraky, a jak je to naprosto neškodné...

Opět příklad toho, jak dalece "vědecké" pokusy, o nichž je veřejnost informována, zaostávají za vojenskými technologiemi, který na právě zveřejněných principech fungují již desítky let...

Někteří jste tu psali, že jste při letu nad Evropou viděli divné svítící mraky... možná je to ono.

Asi nám to TMA sypou do atmosféry poměrně běžně, a možná i jiné podobné látky způsobující hoření - různě svítící mraky jsou dost časté, a svádí se to na Slunce.

Závěrem videa je, že NASA přiznává, že působí globální oteplování - tepelnými reakcemi i výrobou CO2 při těchto pokusech - no, to by mi až tak významné nepřišlo... spíš ta jejich manipulační upřímnost, která má vyvolat u veřejnosti dojem, že se jí nic neskrývá.

Noční mraky

20. června 2003

V příští noci budou moci lidé na východním pobřeží vidět na obloze podivné mraky: mléčně bílé, zářící a kroutící se ve větru. Mraky budou uměle vytvořené vědci za účelem studia zemské ionosféry – oné vrstvy naší atmosféry, která je na okraji vesmíru.

Rakety vypuštěné z leteckého zařízení NASA ve Wallops na ostrově Walllops, Va, budou vypouštět chemikálii zvanou trimetylaluminium (TMA) do vzduchu ve výšce od 90 do 175 km nad Atlantickým oceánem. TMA se v přítomnosti kyslíku spontánně zapaluje. Neškodné zplodiny této zářivé reakce budu viditelné z pobřeží Virgínie, Severní Karolíny, Marylandu, New Jersey, Washingtonu DC, a možná i v jižní části New Yorku a Pennsylvánii.

Hořící mrak z trimethylaluminia vyfotografovaný v r. 1978 nad výzkumným ústavem Univerzity Aljaška.

Vypouštění bude probíhat mezi 9.30 večer a 5.00 ráno, v některé z nocí od 23. června do 10. července – ještě není rozhodnuto. Čas a datum závisí částečně na jasnosti oblohy v místech dvou či tří speciálních kamer umístěných na pobřeží Virginie a Severní Karolíny.

Veřejnost bude moci sledovat průběh zavoláním na telefonní číslo Leteckého zařízení ve Wallops. Jakmile vypouštění začne, bude updatován automatický vzkaz. NASA bude mít také webové strányk s aktualizacemi a live video.

Mraky umožní vědcům sledovat větry v atmosféře, vysvětluje Gregory Earle z University Texas v Dallasu, vedoucí výzkumník projektu. „Budou fungovat jako stopy a umožní nám vidět větry v různých výškách v určitém časovém období.“

To je významné kvůli vesmírnému počasí. Ionosféra je kritickým spojem v řetězu interakcí Země a Slunce. Sluneční výboje a radiace ze slunečních skvrn rozbíjejí molekuly a ionizují atomy v horní atmosféře Země – tak se vytváří ionosféra. Ionosféra zase ovlivňuje takové věci jako radiokomunikace a příjem GPS (Global Positioning System) na Zemi.

„Data získaná z projektu pomohou v chápání vztahu mezi větry a ionosférickou aktivitou“, řekl Earle. Tento výzkum možná jednoho dne povede k lepšímu chápání vesmírného počasí a jeho účinku na satelity, komunikace a energetický systém.

Vypuštěny budou čtyři rakety, ale pouze tři budou vypouštět TMA: první, druhá a čtvrtá. Třetí raketa ponese vědecké přístroje. TMA bude vypouštěno nad Atlantickým oceánem ve výškách od 90 do 175 km. Mraky se vytvoří asi za 5 minut po vypuštění TMA a budou viditelné asi po 20 minut.

Mezi vypuštěním prvních tří raket uplyne asi 90 minut, poslední za 10 minut.

NASA používá TMA již několik desetiletí po celém světě pro studium prostředí v blízkosti vesmíru. TMA hoří pomalu a vytváří viditelné světlo, které může být sledováno zrakem i speciálním kamerovým vybavením.

Zplodinami reakce při vystavení TMA vzduchu či vodě jsou oxid hliníku, dioxid uhlíku a voda. Oxid hliníku je běžně používán k čištění pitné vody. TMA nepředstavuje žádné nebezpečí pro veřejnost ani při přípravě na Zemi ani při vypuštění do zemské atmosféry.

Na projektu se společně podíleji NASA a několik univerzit – Univerzity Texas, Clemson a Utah.


VIDEO nájdete na tejto adrese

O TMA se tu psalo již v tomto odkazu: http://orgo-net.blogspot.com/2011/03/chemtrails-obsahuji-trimethylalumin...

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

Video: GainesvilleNews

Sekcie: 
október 04, 2011 14:20 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymoktóber 04, 2011 14:50 popoludní

    Komentár: 

    Al2(CH3)6 sa používa najmä vo výskume vzdušných vírov vo vrchných vrstvách atmosféry a na analýzy von Kalmanových a kelvin helmholtzových mrakov. Obľúbený je v Japonsku a okolitých krajinách výskumníkmi národných atmosferických ústavov. Používa sa najmä v noci, pretože cez deň svieti na modro a bol by nedetekovateľný optikou.

 

 

Top