Obrázok používateľa CEZ OKNO
OTÁZKA VÍRY

Fixní ideje se u lidí dokáží projevit navzdory svému zcela iracionálnímu obsahu díky tomu, že se projevují formou emoce, tedy s emocí "pravdy“. Pokud se nějaký obsah kombinuje s emocí pravdy, tak i když ten obsah může být i zcela nereálný, dotyčný tomu bude věřit. Poměrně malý počet lidí totiž dokáže prokouknout nepravdivost každé nepravdivě projevující se emoce (ba bych se opovážil tvrdit, že to prokouknutí, ať jsme jakkoliv chytří, se u každého z nás nakonec v jednom bodě zastaví, a tady končí naše objektivita)...

Náš emoční obraz o nějaké věci ve skutečnosti není totiž po všech stránkách reálný. Pokud je jedna emoce příliš hluboká, tak už nepochybujeme o její pravdivosti, vyvolává pocit pravdy a tím pádem je to víra! Proč? Proč dokáže nějaká emoce trumfnout racionální pohled na věci a zcela zpochybnit zdravý selský rozum? Že by tento stav byl uměle způsoben jakýmsi zásahem do mysli člověka? Totiž, kdyby toto nebylo, nebylo by možné na nikom parazitovat pomocí různých "svatých" ideologií. Je možné, že je "zakázáno", aby člověk disponoval dokonalou objektivitou? Zkřížilo by to snad někomu plány, kdyby byl člověk ponechán, aby mohl být normální? Vypadá to tak, že ano. Komu? Tomu tzv. Bohu, o kterém mluví náboženství. Takže tady je pes zakopán. O Bohu víme jen to, co nám o něm tvrdí jedno nebo druhé náboženství (samozřejmě, každé z nich je to pravé náboženství). Když se nám ten jejich Bůh nezamlouvá, můžeme udělat to, že se přidáme k ateistům, ale to nic nemění na tom, že "víme", pokud přece jen existuje Bůh, tak je takový, jakého nám jej předkládají náboženství.

Dalším krokem je to, že toho jejich Boha třeba považovat za Pravdu. To znamená, že žádná objektivní pravda neexistuje. Tímto chci říci to, že objektivní stav věci neurčuje pravdu o této věci (jak by to platilo v případě, kdyby Bůh neexistoval), ale nýbrž názor Boha o této věci znamená pravdu o této věci. Tím pádem posuzování na základě objektivity se posouvá bokem, rozhodujícím se stává názor podávaný jako názor Boha. Aby člověk dokázal něco takového akceptovat proti svému zdravému rozumu, tak je třeba na něj zaútočit s něčím, co svým rozumem nedokáže zvládnout a donutit jeho zdravý rozum k ústupu.


Toto je úkolem toho, co se nazývá vírou. Pokud dokážeme prokouknout, že skutečně jako víra "pracuje" (myslím tím to, že víme, že je to jen "uměle" vykonstruovaná emocionální struktura), tak první kolo už máme vyhráno. Cože to mám namysli pod pojmem emocionální struktura?

Podobně jako se dají z prvků vytvořit různé sloučeniny jako např. NaCl, H2O, H3PO4, atd. a napsat jejich chemický vzorec, tak podobně by se měly i jednotlivé emoce dát zapsat tím svým "chemickým" vzorcem. Samozřejmě, k tomu je třeba znát ty "prvky", z nichž se skládají. Vím, že to všechno vypadá až příliš fantasticky, ale uvědomme si, že pro nějakou primitivní civilizaci z místa uprostřed brazilského pralesa i naše technické vymoženosti a schopnosti vyrábět chemické sloučeniny jsou v jejich očích zázračným a neuvěřitelným kouskem, o kterém nemají ani ponětí, že jak takového něco dokážeme. Pokud existují mimozemské civilizace, které jsou se svými vědomostmi daleko před námi, tak něco takového jako syntéza emocí z těch jejich "prvků" je pro ně maximálně jen tolik jako pro naše chemiky vyrobit tu kterou sloučeninu podle předem deklarovaného chemického vzorce.

Vyrobí emoci víry a dotyčný uvěří té věci, na kterou ta emoce víry bude působit. Jinak řečeno: pokud se určitá informace podává současně s emocí víry (ve vazbě s emocí víry), tak to zabere bez nejmenšího odporu dotyčného. Emoce víry totiž dokáže "paralyzovat" racionální analýzu a kritickou úvahu. Takto se dá manipulovat pomocí víry. O tomto se mluví i v onom videu "Odhalenie“ na YouTube. Pokud mi určitá fakta budeme posuzovat podle toho, že jaké emoce to u nás vyvolává, čili své kritické myšlení si necháme řídit emocionální složkou, tak se můžeme velmi "seknout“, pokud ta emocionální složka je nám uměle, zvenčí nasazena a není naší přirozenou reakcí, jak si to my myslíme.


Tento "trik" používají odjakživa náboženství. Své učení se snaží tak podávat, aby přitom byla vyvolána i emoce víry. Výsledek známe.

Věřící si pak myslí bez ohledu na svou náboženskou příslušnost, že ta jejich emoce víry je naprosto spolehlivou, protože se může projevit jedině v souvislosti s pravdou. Už si nedokáží uvědomit to, že každý má v souvislosti se svou vírou naprosto, ale NAPROSTO stejnou emoci víry jako on sám. Víra je ve skutečnosti tou nejzrádnější věcí vůbec. Fatimský sluneční zázrak proto považuji za tak důležitý, neboť tady bylo nejmarkantněji demonstrováno, že opravdu dochází (a to velmi tvrdě!) k manipulaci velkých mas prostřednictvím víry a to ne kýmkoli a ne za jakýmkoli neškodným cílem.

Rudolf Th

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Náboženstvá
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/nabozenstva

Autori: 
január 28, 2013 10:08 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top