Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ernst Muldašev: Anglický príbytok Drakulu

Počas vedeckej expedície po Veľkej Británii a Írsku sa vedcom z Ufy podarilo nájsť zaujímavé fakty, nepriamo potvrdzujúce, že tri legendárne prstene Elfov previedli z nehmotného do hmotného sveta množstvo úžasných tvorov: gnómov, hobitov, orkov, vlkodlakov a tiež drakov. Svet bol v tej dobe veľmi rôznorodý. Avšak v konkurenčnom boji vyhrali ľudia, v súvislosti s čím sa niektoré bytosti buď presťahovali do nehmotného sveta, alebo sa ukryli do podzemia. A len občas dajú o sebe znať...


Hovorí sa, že posvätným vedomostiam o podzemnom a nehmotnom svete vládnu tajné spoločnosti. Je to tak?

Zdá sa, že áno. Existuje mnoho informácií, že v Mníchove existuje tajná spoločnosť Drakulu. V Anglicku, ako sme už povedali, sa nám podarilo nájsť nejaké informácie o tajnej spoločnosti Podsvetia, o ktorej vieme, že je pod obrovskou pyramídou Glastonbury Tor. Počas expedície sa však podarilo nájsť viac informácií o anglickej tajnej spoločnosti Drakulu, ktorá sa nachádza v severo-britskom pobrežnom mestečku Whitby.

Prečo práve tam?

Autor románu „Drakula“ Angličan Bram Stoker napísal, že Drakula spolu s 50 truhlicami zeme z Transylvánie na ruskej lodi pristál v Anglicku v mestečku Whitby. Práve tam, na cintoríne, pohrýzol Lucy a premenil ju na upíra. Práve tam nejakú dobu zostal.

Obr. Radstonský monolit

Okrem toho, neďaleko mesta Whitby sú dve nechvalne známe megalitické pamiatky: „Devil's Arrows“ (“Diablove šípy”) a „Radstonský megalit“. A sú tam aj sarkofágy podľa gréckych legiend považované za niečo ako „dematerializačné stroje“. Preto bol náš záujem o toto mestečko jednoznačný.

Zastavili sme sa v susednom mestečku Scarborough a začali sa vypytovať ľudí. Väčšina z nich bola presvedčená, že Drakulov hrad sa nachádza nielen v Transylvánii (Rumunsko), ale aj vo Whitby. Stále hovorili, že v samotnom Whitby majú ľudia vo vzťahu k Drakulovi tendenciu „držať jazyk za zubami“, pretože existuje jeho tajná spoločnosť, ktorej sa každý bojí.

Keď sme sa dostali do Whitby, prvá návšteva sa uskutočnila v Opátstve, ktoré sa nachádza na druhej strane morského zálivu, odkiaľ sa otvoril pohľad na mesto. Spýtal som sa prvého človeka, ktorého som stretol: „A kde je tu Drakulov hrad?“. „Tamto je!“ – muž ukázal na ponurú vysokú obdĺžnikovú budovu, vyčnievajúcu nad strechy iných domov.


›› VEĽKÝ OBRÁZOK

Samotné Opátstvo nezapôsobilo (hlavne scény z mučenia ľudí). Ale vedľa neho bolo „miesto so 199 schodmi“, čo je schodisko dole k moru. Na začiatku schodiska je tabuľka s nápisom: „Použitie týchto 199 schodov, majte na pamäti, je na Vaše vlastné riziko“. Ľudia hovorili, že raz po týchto schodoch prešiel čierny pes a premenil sa na Drakulu. Telefón tu zle fungoval...Týchto 199 schodov nemá dobrú povesť
Starobylé opátstvo vo Whitby

A akú budovu označovali ako Drakulov hrad?

Nachádza sa neďaleko od sochy Jamesa Cooka (ktorý sa narodil a vyrastal v tomto meste) a nazýva sa „Kostol Anglicka“, hoci sa na kostol nepodobá. Nezvykle pre kostol má obdĺžnikový tvar so susednou kaplnkou. Okná sú zatvorené a nie sú tam žiadni farníci, hoci je nedeľa. Ale najzaujímavejšia vec je tá, že na fasáde budovy sú... sochy drakov – symbol Drakulu.

Z toho ste dospeli k záveru, že sa tam nachádza tajná spoločnosť...

Využijúc toho, že jeden z našich anglických pacientov žije v tomto meste, sa nám podarilo zoznámiť sa s informovanými ľuďmi. Povedali, že „kostol“ je skutočne podivný a ľudia tam chodia zriedka. Tajná spoločnosť Drakulu existovala a zdá sa, že existuje až doteraz. V meste sú ľudia oddelení od všetkých, pretože veľa vedia. A Bram Stoker tu od roku 1890 skutočne žil. Práve tu sa mu odkryli tajné znalosti, na základe ktorých napísal svoj nesmrteľný román „Drakula“. Predpokladá sa, že Drakula nedorazil do Whitby len tak... očakávali ho tu.

Je možné vysledovať spojenie medzi Drakulom a troma prsteňami Elfov? Nevytvorili oni upírov?

Upíri sú často prezentovaní ako diabolské potomstvo. Nemôžeme však vylúčiť, že sú konkurenčnou líniou života s nami, ľuďmi, vytvorenou na úkor troch prsteňov Elfov. Možno ľudia vyhrali v konkurenčnom boji i nad upírmi, pretože vo svojom čase vyhrali boj s orkami, gnómami, hobitmi a inými inteligentnými bytosťami o vodcovstvo v živote.

Ernst Rifgatovič, nezahĺbili ste sa príliš do fantázie? Hypotézy, hypotézy, hypotézy...

Ale je to lepšie, ako fantazírovať na tému slnečných kalendárov, objasňujúc takým spôsobom cieľ budovania monumentov staroveku.

Môžu sa diabolské sily opäť vrátiť?

Oni sú tu aj teraz. Napriek tomu, že 16 prsteňov diabola Saurona bolo zásluhou Elfov pochovaných. A nám sa podarilo nájsť to miesto.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


S láskavým dovolením autora

Zdroj: http://muldashev.ru/articles/005_Dracula's_Engl_Abode.pdf

Preklad: Miroslava

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Exkluzívny rozhovor s profesorom Muldaševom a beseda
http://www.cez-okno.net/clanok/exkluzivny-rozhovor-s-profesorom-muldasev...

Seriál: Knihy HLEDÁNÍ MĚSTA BOHŮ
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-knihy-hledani-mesta-bohu

Mýty alebo skutočnosť?
http://www.cez-okno.net/rubrika/myty-alebo-skutocnost

Seriál: Filmová fikcia alebo fakt?
http://www.cez-okno.net/serial-filmova-fikcia-alebo-fakt


apríl 17, 2018 00:46 dopoludnia

 

 

Top