Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ernst Muldašev: Prečo je vo Veľkej Británii tak veľa starovekých monumentov

Výskumníci z Ufy, ktorí zorganizovali expedíciu do Veľkej Británie a Írska, dospeli k záveru, že román Johna Tolkiena „Pán prsteňov“ je založený na úplne reálnych faktoch, ktoré tu boli, keď svet bol iný. Výskumníci predpokladali, že legendárne tri prstene Elfov sa stále nachádzajú v pyramíde Silbury-Hill a na mieste monumentu Avebury sa nachádza Sauronova “Čierna veža,” ktorá bráni v práci trom prsteňom Elfov...


Ernst Rifgatovič, stále hovoríte o tvorivej práci troch prsteňov Elfov. Čo tým myslíte?

Po strašnej katastrofe pred 13 000 rokmi, kedy sa v oblasti Bermudského trojuholníka potopil ostrov Numeron, a na zemi, ako píšu Platón a Blavatská, nastala stodňová tma. Prišiel chlad. Ale najstrašnejším bolo to, že ľudia a iné vnímavé bytosti prišli o pamäť, a spolu s ňou sa stratili aj vedomosti zaklínadiel – základ pre podporu života toho sveta, kde vládla psychická energia. Zo „Silmarillionu“, podľa ktorého bol napísaný „Pán prsteňov“, je možné pochopiť, že vo väčšine boli potrestaní ľudia, trpaslíci a hobiti, ale anjeli-Elfovia vedomosti svojich veľkých zaklínadiel uchránili. Vytvorili 16 prsteňov a do nich vložili silu zaklínadiel, aby sa predovšetkým ľudia a trpaslíci prispôsobili novým podmienkam života. Ale tri hlavné prstene Elfov sa používali nie na prispôsobenie sa, ale na vytvorenie nových foriem života. Zrejme preto bola postavená „pyramída troch prsteňov“, nazývaná Silbury-Hill, ktorej vonkajšia časť je dobre viditeľná, ale čo sa nachádza pod zemou – nevie nikto.

Vo všeobecnosti, život založil Boh, nie anjeli...

Samozrejme, že s týmto súhlasím. Ale chcem dodať, že počas tibetskej expedície „Hľadanie mesta Bohov“ (1999) sa nám podarilo na vlastné oči vidieť Mesto Bohov a pochopiť, že gigantické pyramídy a zrkadlá Času sú usporiadané vo forme obrovskej kamennej DNA, ale tibetskí lámovia tvrdia, že v Meste Bohov bol založený pozemský život. Nič tak neuveriteľného, ako v Tibete, v Anglicku nie je. To je veľmi prekvapivé, ale... je nepravdepodobné, že tu vznikol život ako taký.

Tak prečo stále hovoríte o tvorivej práci troch prsteňov Elfov?

Zdá sa mi, že tri prstene Elfov vykonávali úlohu presunu nehmotných foriem života do hmotného stavu, a naopak.

V súčasnosti sa nahromadilo mnoho nepriamych dôkazov o existencii nehmotného sveta. V ňom, ako to jasne vyplýva z náboženstiev, žijú anjeli. Jogíni, ktorí vidia nehmotný svet, veria, že je značne bohatší, ako materiálny, a proces „materializácie-dematerializácie“ v skutočnosti existuje. Preto je celkom možné, že tri prstene Elfov vykonávali túto úlohu, aby zaplnili hmotný svet, ktorý bol zničený pred 13 000 rokmi. Boli to „ľudia prichádzajúci z nehmotného sveta“, objavili sa noví trpaslíci, noví hobiti, noví trollovia a mnohí iní, ktorí sú opísaní v „Pánovi prsteňov“. Život začal súperiť o vodcovstvo v materiálnom racionálnom svete. Vyhrali ľudia.

Vy sám úprimne veríte v pravdivosť „Silmarillionu“ a „Pánovi prsteňov“?

Verím nielen preto, že starodávne učenie má vždy hlboký posvätný význam, ale aj preto, že Silbury Hill (bod 6666!), Avebury, Stonehenge a mnohé ďalšie úžasné pamiatky na území Veľkej Británie existujú naozaj.

Opíšte ďalšie britské pamiatky staroveku. O čom hovoria? V skutočnosti ste pravdepodobne nie všetky preštudovali!

Napriek tomu, že územie Veľkej Británie a Írska nie je také veľké, nepodarilo sa nám pokryť všetky pamiatky staroveku. Je ich veľmi veľa. Ale zaujímavé je to, že v centre všetkého tohto „konglomerátu monumentov“ je Silbury-Hill – „pyramída troch prsteňov“. Všetky staroveké monumenty je možné rozdeliť na niekoľko skupín. Niektoré z nich sú podobné ako pyramídy (napríklad Silbury-Hill a Glastonbury Tor), iné sú megalitické stavby (napríklad Stonehenge, Avebury, Devil´s Arrows alebo Radostonský monolit), tretie – to sú do vnútra kruhu zarazené drevené stĺpy (Woodhenge, Sanctuary), ktoré sa podobajú na „monumenty vlkolaka“ v Rumunsku, štvrté – to sú priekopy, hlboké 20 m v tvare troch kruhov(!), priemerom 500 m, a nakoniec „mohylové kopce“ rôzneho tvaru a rozmeru (do 150 m), vo vnútri ktorých sú zvláštne podzemné priestory.


Obr. Možno, v takýchto priestoroch „mohylových kopcov“ prebiehal proces materializácie a dematerializácie živých bytostí

Posledná skupina monumentov staroveku je najpočetnejšia a veľa z nich je ukrytá pod zemou, ako napríklad náhodne objavený monument Overton. Do tejto skupiny patrí aj monument Newgrange v Írsku. Ich jadro pozostáva v tom, že vo vnútri mohylového „kopca“ pod zemou sa rozkladá, spravidla, sedem kamenných priestorov s rozmermi 2x3 m, postavených z megalitických dosiek podľa určitej schémy. Obyčajní ľudia to považujú za obydlia trpaslíkov a hobitov, ale sprievodcovia hovoria, že... sú to astronomické stavby.

Napriek tomu máme dojem, že to je s najväčšou pravdepodobnosťou „materializujúca-dematerializujúca“ stavba starších... sú veľmi podobné tomu v oblasti labyrintu Minotaura na ostrove Kréta, kde nie je možné takúto skutočnosť poprieť.

Chcete povedať, že práve v týchto „mohylových kopcoch“ prebiehal proces materializácie, to znamená preniesť nehmotný život do hmotného života?

Áno. Je to logickejšie ako fantázie na tému astronomických kalendárov.

Ak vám možno veriť, aké bytosti by mohli byť takto stvorené?

Nielen hmotné bytosti, ale aj bytosti, ktoré majú schopnosť zmeniť hmotný stav na nehmotný a naopak. Na túto myšlienku nás podnietila návšteva obrovskej pyramídovej štruktúry nazývanej Glastonbury Tor alebo... krištáľový ostrov.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


S láskavým dovolením autora

Zdroj: http://muldashev.ru/articles/003_Pochemu_v_Velikobritanii_tak_mnogo_monu...

Preklad: Miroslava

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Exkluzívny rozhovor s profesorom Muldaševom a beseda
http://www.cez-okno.net/clanok/exkluzivny-rozhovor-s-profesorom-muldasev...

Seriál: Knihy HLEDÁNÍ MĚSTA BOHŮ
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-knihy-hledani-mesta-bohu

Mýty alebo skutočnosť?
http://www.cez-okno.net/rubrika/myty-alebo-skutocnost

Seriál: Filmová fikcia alebo fakt?
http://www.cez-okno.net/serial-filmova-fikcia-alebo-fakt


marec 08, 2018 22:19 popoludní

 

 

Top