Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ernst Muldašev: TRI PRSTENE ELFOV (Po stopách Pána prsteňov)

Pravdepodobne každý z nás videl film alebo čítal knihu Johna Tolkiena „Pán prsteňov“. A všetci si myslíme, že je to rozprávka... Skupina vedcov z Ufy vedená prof. Ernstom MULDAŠEVOM, predpokladá, že „v každej rozprávke je zrnko pravdy“ a tak šli na expedíciu do Spojeného kráľovstva a Írska, aby pochopili – či John Tolkien napísal pravdu, opisujúc akýsi fantastický svet s trpaslíkmi, hobitmi a elfami, ktorí bojovali proti zlému Sauronovi.

Ernst Rifgatovič, práve ste sa vrátili z expedície „Hľadanie Drakulu“, ktorá skončila úspešne – objavili ste podzemný hrad Drakulu. A teraz je tu nová objednávka – pokúsiť sa nájsť zdroje „Pána prsteňov“. Naháňate sa za senzáciami?

Áno aj nie. Bram Stokerov román „Drakula“ sa mi zdal byť založený na celkom reálnych skutočnostiach, ako aj... trilógia „Pán prsteňov“ Johna Tolkiena.

V „Pánovi prsteňov“ je toľko fantázie...

Ale táto trilógia je založená na starom písme „Silmarillion“, ktoré zrejme pochádza z hlbín vekov. V tomto Písme je popísané nielen vytvorenie sveta, ale jeho vývoj až do pomerne nedávnych časov. Čítaním „Silmarillionu“, môžete pochopiť, že v tých dňoch bol svet úplne iný; viedli ho anjeli-elfovia, boli tam trpaslíci-gnómovia, boli tam malí ľudia-hobiti, boli tam aj obyčajní ľudia, potom veľkí ľudia na ostrove Numeron (Númenor, pozn. red.), boli tam orkovia – diabolskí potomkovia, boli tam vlkolaci i... diabol Melkor, ktorý bol po smrti nahradený svojim nástupcom Sauronom.

Zhoduje sa stará písomnosť „Silmarillion“ s ďalšími starodávnymi písomnosťami?

Pri príprave na expedíciu som musel študovať diela vynikajúcich zasvätencov – Heleny Blavatskej, Platóna i posvätné tibetské texty. A môžem povedať, že „Silmarillion“ sa v princípe od nich trochu líši, jednoducho podrobnejšie opisuje rozmanitosť rozumných foriem života na kontinente Stredozem (Eurázia?), kde okrem ľudí existovali vyššie spomínané inteligentné bytosti. Teraz, keď na Zemi rozumom vládnu v podstate len ľudia, je ťažké si to predstaviť, ale...

Ak je tomu možné veriť, v akej historickej dobe to mohlo byť?

Bohužiaľ, v „Silmarillione“ existuje iný výpočet času – podľa epoch. Ale v tomto pojednaní, je tam jeden zaujímavý bod – Veliký ostrov Numeron, ktorý, ako možno pochopiť z textu, nachádza sa v blízkosti moderného Bermudského trojuholníka, a potopil sa do oceánu. Veľa rovnakého je opisu je u Platóna a Blavatskej, a okrem toho ukazuje, že tam žili poslední Atlanťania (vzrastu 3-5 metrov!), a že ostrov sa potopil pred 13.000 rokmi v dôsledku vplyvu kométy Tyfon. V „Silmarillione“ sa pojednáva o rozmanitom inteligentnom živote a to ako pred smrťou ostrova Numeron, tak aj po jeho smrti, keď tento pre nás nezvyčajný život bol v Stredozemi oživený vďaka trom prsteňom Elfov.


Obr. Kamenná mapa z Ekvádoru. Viditeľné sú kontúry amerického kontinentu i ostrova v Bermudskom trojuholníku

To znamená, že sa to stalo v pomerne nedávnom historickom období. A prečo teraz nie sú žiadni elfovia, gnómovia (trpaslíci) ani hobiti?

V „Silmarillione“ je napísané, že prišla éra ľudí. Formy života súťažia medzi sebou.

Povedzte nám o troch prsteňoch Elfov, o ktorých sa hovorí vo filme „Pán prsteňov“.

Ak budete nasledovať „Silmarillion“, v tej dobe prevládajúca forma života – Elfovia (anjeli) vytvorili 19 prsteňov, ktoré uľahčujú riadenie života na Zemi. Sedem z nich dali vodcom gnómov a deväť – vodcom ľudí. Ale tri prstene si Elfovia ponechali, pretože predstavovali najväčšiu hodnotu – vďaka nim bolo možné znovu oživiť život na Zemi. Avšak diabol Sauron vytvoril dvadsiaty prsteň moci, ktorý bol schopný potlačiť všetky ostatné prstene Elfov. Nastal boj. 16 prsteňov ostalo pod vládou hlavného prsteňa, ale tri hlavné prstene Elfov sa podarilo udržať, aj keď sa Sauron snažil všemožne ich získať. Opisujúc vojnu a mnoho peripetií, vrátane veľmi dobre známych z filmu „Pán prsteňov“, v ktorom hobit Frodo, ktorý dostal hlavný prsteň moci a mal možnosť zničiť ho tým, že ho hodí do úst ohnivej hory.

Rešpektujem staroveké spisy a rešpektujem tých režisérov, ktorí to všetko filmovali. Ale prečo ste sa pokúšali nájsť pôvod “Pána prsteňov”, odchodom na expedíciu do Veľkej Británie? Pretože autor John Tolkien bol Angličan?

To určite nie. Šli sme tam, pretože na území Anglicka je tzv. bod „6666“.

Vysvetlite, čo to je.

Výpočty na matematickom modeli zemegule ukazujú, že z posvätnej hory Kailás (Tibet) až po jeden zo sakrálnych bodov na juhu Anglicka je presne 6666 km.

Od tohto bodu v Anglicku do stredu Bermudského trojuholníka – je tiež 6666 km. Od bodu Bermudského trojuholníka po Veľkonočný ostrov – tiež 6666 km. Mimochodom, výška vrchu Kailás je 6666 metrov. Tibetská mytológia pripisuje číslu „6“ zvláštnu dôležitosť ako na číslo sily a čím viac „šestiek“ je v sérii, tým viac energie má toto miesto.

Vychádzajúc z analógie zo Silmarilliona vieme, že bod „6666“ v Bermudskom trojuholníku sa kedysi nachádzal na ostrove Numeron. Navyše v tomto Písme sa uvádza, že stĺp nebies, ktorý tu existoval (Meneltarma) sa úplne neponoril do mora, ale zostáva vo forme osamelého ostrova.

Po smrti Numerona, ak budete nasledovať Silmarillion, všetky nasledujúce udalosti sa vyvinuli na východ od neho, kde sa život zmenil a prijal inú tvár. Je celkom logické uviezť, že sa to všetko stalo v oblasti iného „bodu Sily“ alebo „bodu 6666“, ktorý sa nachádza na území Anglicka. Navyše Británia a Írsko sú doslova „preplnené“ pamiatkami staroveku.

A aký je názov najposvätnejšieho miesta v Anglicku, kde je bod „6666“?

Je to kruhová pyramída s názvom Silbury Hill. To je prvé miesto, kam sme zamierili...

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


S láskavým dovolením autora

Zdroj: http://muldashev.ru/articles/001_Tri%20kol%60tca%20e%60l%60fov.pdf

Preklad: Miroslava

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Exkluzívny rozhovor s profesorom Muldaševom a beseda
http://www.cez-okno.net/clanok/exkluzivny-rozhovor-s-profesorom-muldasev...

Seriál: Knihy HLEDÁNÍ MĚSTA BOHŮ
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-knihy-hledani-mesta-bohu

Mýty alebo skutočnosť?
http://www.cez-okno.net/rubrika/myty-alebo-skutocnost

Seriál: Filmová fikcia alebo fakt?
http://www.cez-okno.net/serial-filmova-fikcia-alebo-fakt


január 24, 2018 22:27 popoludní

 

 

Top