Obrázok používateľa CEZ OKNO
Děkujeme – že odcházíte

Krize našeho zdravotnictví vrcholí. Odráží krizi celé společnosti. Lékaři rozjeli na plno akci, kdy podávají hromadně výpovědi a v době ekonomické krize žádají mnohem více peněz. Jejich ministr je chápe, leč logicky není schopen jim pár miliard na mzdy přihodit. Má je vzít zemědělcům, živnostníkům, důchodcům, policajtům, má zrušit dotace na kulturu, na výzkum...?

Moji kolegové si patrně neuvědomují, že zoufalý, chronický nedostatek peněz ve zdravotnictví sami aktivně spoluvytvářejí. Filozofie technicko-chemické medicíny, kterou ctí a praktikují, vede v důsledcích k masivnímu finančnímu krvácení. Léčí takovým způsobem, že jejich pacienti stále docházejí na kontroly, berou drahé léky (čím dál víc) a podstupují nákladná vyšetření. Nikdy se však neuzdraví! Teď nemluvím o akutní medicíně. Tam je vše v pořádku. Životy zachraňovat umějí. Ptejme se však, proč k jejich ohrožení dochází... Proč imunita obyvatelstva včetně dětí je v katastrofálním stavu? Například onkologičtí pacienti, kterých rapidně přibývá, měsíčně ze systému odčerpají desetitisíce korun. Podobně tak lidé s autoimunitními chorobami, neurologickými degenerativními nemocemi i dalšími vážnými poruchami zdraví. Moji pacienti většinou nestojí zdravotní systém ani korunu! Podávám léky, které jsou inteligentní (pojišťovny je nehradí) a nejsou příliš drahé. A tito lidé se uzdravují nebo se alespoň jejich stav lepší - a to bez chemických léků.

Paní Dana s roztroušenou sklerózou v péči klasické medicíny čerpala měsíčně zhruba deset tisíc korun a její stav se plynule zhoršoval. Nyní nečerpá nic a je prakticky zdráva. Medicínský systém je v těžké krizi a jeho dny jsou sečteny. Nelze jej do blízkého budoucna financovat. Zákonitě se zhroutí. V této situaci jeho představitelé žádají více peněz za svou práci. Pokud skutečně odejdou a západní Evropa o ně projeví zájem, zaplať pánbůh. Ano krize se urychlí a o to rychleji nastane nevyhnutelná a skutečná reforma. Ta bude hodně bolet (hlavně pacienty), ale jinak to nepůjde. Vždyť vy sami svým pasivním postojem tento systém podporujete. Málokdo se chce skutečně uzdravit. Chcete být prostě zdraví a rychle, že?

Stávající medicínský systém nenaplňuje základní lékařskou strategii - prevenci. Ta je naprosto zásadní. Pokud by fungovala, málokdo vážně onemocní a lékaři by pak mohli brát v klidu třeba 100 tisíc měsíčně. Prevence nejsou tzv. preventivní prohlídky, kdy se může odhalit např. nádor. To je včasná diagnostika. Prevence je něco jiného. Pokud funguje, člověk nikdy neonemocní. Interní lékaři svým pacientům doporučují margarín, pediatři mléko, čím více očkování, tím lépe... Strava v našich nemocnicích je doslova otřesná a extrémně nezdravá, někdy přímo zabíjející. Klasičtí lékaři se absolutně neorientují v metabolických typech, nedokážou určit pacientovi jeho individuální životosprávu. Na poli myšlení panuje naprostá tma. Lékaři sami s tím mají značné problémy. Denně těžce porušují odvěký medicínský zákon: Nemocného neoslabovat! Děje se pravý opak. Imunitní systém i psychika jsou soustavně decimovány již od narození.

Celé zdravotnictví je v područí farmakologického průmyslu, který jediný z celého systému profituje. A to giganticky. Tam končí vaše penízky, kolegové. A vy to denně podporujete, vy je tam sypete. Tak co vlastně chcete? Nerozumím vám. Vůbec vás nelituji, odejděte. Já tu zůstanu. Nabízím uzdravení, nabízím skutečnou prevenci, nestojím zdravotnictví nic. Co nabízíte vy? Léky, léky, léky... invalidní důchod...

Tak nad sebou neplačte a už se konečně zamyslete. Představte si, že máte porouchané auto. Zajedete k odborníkům (do značkového servisu) a oni provedou diagnostiku a auto poštelují. Za měsíc jste zpět, protože už to zase nejede. Každý měsíc se to opakuje a vy jen solíte a solíte. Přesně tak pracujete vy. Ve staré Číně lékař ručil někdy i svým životem za zdraví svých svěřených. V lepším případě byl vyhnán. Jistě, dnes je jiná doba a tato praxe je nemyslitelná, ale nemohu si pomoci, svou logiku i morálku to mělo.

MUDr. Tomáš Lebenhart

ordinace přírodní medicíny, Klatovy

http://homeopat.mypage.cz

Prevzaté z: Czechfreepress.cz

Sekcie: 
Rubriky: 
december 31, 2010 16:06 popoludní
 • krát komentár

10 krát komentár

 1. Obrázok používateľa jozef
  jozefjanuár 03, 2011 18:00 popoludní

  Komentár: 

  Cely zdravotny system je zalozeny na uplne opacnej motivacii, nez by mal byt.
  Lekar dostane zaplatene za vysetrenie, osetrenie, liecbu, predpisanie liekov a ine ukony, ktore su spate iba s chorobou.
  Farmaceut dostane zaplatene za predane lieciva.
  Obaja su prudko zainteresovani na chorobe - cim viac chorych, tym lepsie pre zdravotny biznis.
  Ak si niekto mysli, ze to co pisem, je paranoidne a nemoralne, je padnuty na hlavu.
  Vsetci lekati aj cely farmaceuticky priemysel su motivovani na monozstve chorych pacientov.
  Pri takejto motivacii je jasne, ze ide iba o prachy a mat zdravu populaciu je vlastne nezelane.
  Dokonca aj pre stat je to nezelane.
  Ved naco platit dochodky zdravej populacii az do 90ky ze?

  A motivacia je zakladny problem celeho zdravotnictva.
  Okrem pacienta nie je nikto motivovany na tom, aby pacient vyzdravel.
  Som presvedceny, ze farmaceuticky priemysel udrzuje zdravotny stav celej populacie na urcitej urovni, aby ani nezomreli a ani nevyzdraveli, aby z nich bolo mozne dozivotne zmykat peniaze.

  Vychodisko je jednoduche. Lekar aj farmaceut budu dostavat kazdy den xx,xx penazi, ale iba za zdraveho cloveka. Akonahle sa zo zdraveho cloveka stava pacient, zdravotna poistovna pozastavuje platby az do doby, kedy zasa pacient vyzdravie.
  Presne, ako lekar cinskeho cisara. Ked bol cisar zdravy, lekar sa mal ako prasa v zite, ale ak cisar ochorel, lekar nedostal ani korku chleba, pokial cisar nebol znova na nohach.

  Motivacia vsetkych zainteresovanych sa zrazu zvrtne o 180.

  jz

 2. Obrázok používateľa mark67
  mark67január 03, 2011 18:36 popoludní

  Komentár: 

  Plne sa stotožňujem s uvedeným článkom aj komentárom. Taktiež som v rodine zaznamenal zlepšenie, resp. vyliečenie / kožné problémy / homeopatom, pričom klasická liečba /kortikoidné krémy / boli čoraz menej účinné a stále sa hľadali nové alternatívy, pričom stav zostával nezmenený, alebo lepšie povedané zhoršoval sa. Samozrejme vzťah lekár / homeopat / - pacient bol na oveľa vyššej úrovni ako je to u klasického lekára, ktorý spolupracuje s farmaceutickým priemyslom, lebo má z toho osobný prospech.

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 03, 2011 22:56 popoludní

  Komentár: 

  Tak je...
  tu niet čo dodať.

 4. Obrázok používateľa Jupiter
  Jupiterjanuár 04, 2011 00:20 dopoludnia

  Komentár: 

  To je inac fantasticke riesenie na to, ako von z toho marazmu.

 5. Obrázok používateľa Tom
  Tomjanuár 04, 2011 14:18 popoludní

  Komentár: 

  Co s tym ideme robit??? Sam mam niekolo velmi zavaznych skusenosti, ktore podporuju nazor, ze moderna zdravoveda jej jeden velmi spinavy a nebezpecny biznis! V 2,5 veku nasej dcery sme ju napriek nesuhlasu lekarov zobrali z nemocnice, do ktorej isla s vraj anginou - no odtial isla s niekolkymi dalsimi nalezmi. Drzali ju tam ako zviera vyviazanu na posteli, najprv tam nesmela manzelka - potom uz ano, najprv som nesmel doniest uvarene z domu - potom uz ano, nakoniec sme ju 23-ho decembra ten rok zobrali domov "na reverz", teda na vlastnu zodpovednost. Preliecili sme ju tou "hrozne nebezpecnou" alternativnou medicinou - vysledok - 8,5 roka nemusela k lekarovi...iba pri nastupe do skoly. Nech mi jeden doktor ukaze, ze jeho dieta tolko nepotrebovalo ich "specialnu starostlivost".

  Dalsie skusenosti: starsej indikovali tazku infekcnu mononukleozu s objednanim na vybratie mandli - poliecili sme ju...mandle ma dodnes a odvtedy nemala anginu ani jediny raz. Najnovsie: Mladsej indikovali...no skoda sa opakovat. Tiez mne nedokazali zistit dost spatne problemy so zazivanim...az kym som si na vlastnu ziadost nedal vytrhnut zub, ktory zubna lekarka liecila a liecila... Pravda - ak sa raz vytrhne - oni uz na nom nezarobia. Lenze po tych rokoch a skusenostiach s plnou vaznostou uvazujem podat trestne oznamenie za zamerne poskodzovanie zdravia s cielom ziskat neopravneny prospech

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 03, 2011 22:12 popoludní

  Komentár: 

  to, že nás titulujete "moji kolegové" mě zaráží. Z toho, co tu propagujete, nejsme! deklasujete prevenci, která je u nás v mnohém na poměrně dobré úrovní (ca čípku, prsu, colorekt...) a děláte si reklamu na homeopatické čáry máry? také pracuji v oboru, kde se dělá s lidskou psychikou a např. psychoterapii považuji mnohdy za účinnější než léky..ale vy tady popisujete něco o drahé medikaci a kontrolách..mě by zajímalo, kolik stojí ten váš homeopatický koktejlek?? a jak často se musí "užívat.."?
  a na závěr, u nás lékař nese poměrně velkou odpovědnost..asi jste ji neunesl a nenašel jste se v "biologické" medicíně a skutečně, spolupráce s někým jako jste vy z alternativních směrů se opět vzdaluje..

 7. Obrázok používateľa V. Varga
  V. Vargajanuár 04, 2011 14:26 popoludní

  Komentár: 

  Pane - možno ste výnimka no moja skúsenosť z viacerými Vašimi kolegami nasvedčuje, že prvé čo by mali urobiť je navštíviť hodne dobrého psychiatra - aby s chorobnou radosťou nedeklarovali hlášky typu: "No už sa celý život nezbavíte liekov..." a ďalšie - psychológa - aby im pomohol zmyť pocit špiny...

 8. Obrázok používateľa jozef
  jozefjanuár 05, 2011 12:15 popoludní

  Komentár: 

  mila pani / pan, zavadzate!!!
  Statistiky su verejne dostupne a mozno Vas to prekvapi, na prevenciu sa vynalozilo menej ako 10% vsetkych liekov z celkovej spotreby
  Rakovina cipku, prsu atd - vystrenie mamografiou a inymi metodami - to nemyslite vazne, ked to povazujete za prevenciu. Je to iba dalsi vymysel pharma -lobby, aby sa diagnostikovali neexistujuce choroby a nasledne sa predpisovala chemia. Uplne vazne, si dajte otazku - co o tom pristroji vlastne viete? Ste iba uzivatelom mamografu a iba maloktory lekar je zasvateny do tajomna okolo tohoto pristroja a podobnych technologickych haraburd. Toto su tie ,,cary-mary,, ktore spominate. Vacsina tychto modernych technologii ma sekundarne ucinky o ktorych ani netusite rovnako, ako chemia, ktoru (mozno s dobrym umyslom) pchate nic netusiacim naivnym pacientom do organizmu. Pred par rokmi som bol zdravy clovek, neskor pokorny pacient. Dnes neverim ani jedinemu lekarovi. Podielate sa na tejto hroznej celosvetovej fraske bud:
  - umyselne, zo zistnych zaujmov (vid online priznanie lekarky v CR, ze ,,preco mi ponukate note book, ked mame roky dohodnutu sadzba za predane balenie)
  - bud z lahostajnosti
  - bud z nevedomosti (ani len netusite o vedlajsich ucinkoch zdravotnych technologii a lieciv, pretoze vam ich nik nepovie) - tu sa ale pytam, preco sa nedozadujete komplexnych informacii
  - niektory z vas aktivne spolupracuju pri tvorme legislativy a tu panuje obrovska a nekonecna korupcia v prospech pharma - lobby.
  O tomto pise autor clanku. O tom ako ste spoluvinnikmi terajsieho uboheho stavu zdravotnictva.
  Dostali sme sa tam prostrednictvom vas - lekarov, ktori k tomu aktivne prispeli svojou lahostajnostou a zistnymi zaujmami.
  Dajme si dalsiu otazocku: aka je motivacia mladych pri vybere studovat medicinu
  - idu na medicinu, pretoze to citia ako poslanie alebo chcu mat iba prestizne a ,,dobre,, platene povolanie
  - u kolkych z nich bol v rodine pradedo, dedo aj otec lekarmi ?

  S plnou vaznostou dnes doporucujem radsej samana - ked pomoze, tak je to OK, ak nie, aspon nebudem gr.at a nedostanem sra.ku a vyrazky

 9. Obrázok používateľa irena
  irenajanuár 04, 2011 19:33 popoludní

  Komentár: 

  Neviděla jsem za celý svůj život lékařky internistky -diabetoložky
  jediného člověka např . diabetika 1. typu /vymizelá sekrece inzulínu např již v batolecím věku / léčitelného homeopatií , do pár dnů by zemřel.
  Představá , že homeopatikum- založené na paměti vody - např l molekula látky v l l vody , dle dr Janči/autor zelené medicíny/ stačí 1 tabl.brufenu na 400 000 homeopatických dávek.
  Umíte si představit těžkého revmatika se zánětlivým bolestivým oněmocněním kloubů léčeného resp neléčeného homeopatiky ?
  Je to způsob jak vymámit z lidi peníze .Mám známého pediatra ,který se dal na alternativu , sype mu to dost .Když však diagnostikuje angínu , nedá antibiotika, jelikož je neuznává.Jedno díte pak skončilo nadětské JIP-ce v septickém stavu s retrofaryngeálním abscesem s nutností operace , ATB paj měsíc v kombinaci. Další rodiče pak vyhledají "normálního " doktora
  aby jim to ATB předepsal , když mí dítě 40 st teploty /např můj bratranec IT/. Je třeba zachovat zdravý selský rozum.Komu "pomůže " homeopathie je zdravý a nepotřebuje nic. čau pipi

 10. Obrázok používateľa Laci
  Lacijanuár 04, 2011 20:17 popoludní

  Komentár: 

  Ad 1 Zjavne mate nieco s ocami.
  Ad 2 Pamatovy efekt vody bol vedecky dokazany zaciatkom osemdesiatych rokov s prakticky nulovou publicitou vo vedeckych kruhoch.
  Ad 3 Na hrube vrece hrubu zaplatu, clovek zniceny alopatickou medicinou vyzaduje radikalny pristup. Klystiry, hladovka, urinoterapia a pod.
  Ad 4 Najlepsie sype klasicka medicina, na to vezmite jed.
  Ad 5 Dnesne deti su vystavene tak obrovskemu mnozstvu zdraviu skodlivych latok, ze neraz koncia na jednotke intenzivnej starostlivosti. Najdu sa lekari, ktori to davaju za vinu alternativnej medicine.
  Ad 6 "Je třeba zachovat zdravý selský rozum", no comment
  Ad 7 čau papa

 

 

Top