Obrázok používateľa CEZ OKNO
Lidé a energie 4. (Vyšší bytosti, shrnutí…)

Ani pro nižší a ne vždy světlé bytosti není cílem nic hmotného - některým jde o energie ve formě emocí, některé usilují o mentální energii, energii představ, myšlenek, názorů a nakonec systémů víry a samotného vědomí. Vyšší bytosti jsou vyšší proto, že jsou nad vší hmotou a mají vyšší cíle a oblasti zájmu a působení. Také žijí delší časová období a také na více místech současně. Jsou to kolektivní bytosti složené z energií v mnoha tělech. Lidé jsou jejich nosiče a ony skrze něj žijí. Dívají se jejich očima a prožívají s nimi jejich zkušenosti. Je to pozoruhodná symbióza a vše je maximálně využito, aby se ze zážitků jednoho mohlo poučit mnoho; žádný život není zbytečný, vše je zhodnoceno, prozkoumáno a je to využito k všeobecnému poučení. Život chudého nešťastného člověka tak může být užitečným poznatkem pro bytosti, které kvůli učení se sem cestují z dalekých končin vesmíru. Vše je tedy relativní a těžko se hodnotí, co je správné a co ne, pokud je vůbec vhodné něco posuzovat.

Nabízí se nyní dobrá otázka, kdo v tomto všem jsme MY? Určitě je zajímavé nad tím popřemýšlet, nechám tedy tuto otázku otevřenou.

Když jsme u posuzování - je zajímavé si všimnout, že v těch nejzuboženějších tělech s nejtěžšími osudy jsou na této planetě většinou duše kdysi nejmocnějších a nejvyspělejších lidí, duše velkých mágů, mocných králů, čarodějů, mistrů i avatarů, kteří selhali. Čím výše je duše a čím větší disponuje silou, mocí, schopnostmi, vědomostmi, tím větších se může dopustit chyb a tím větší může způsobit škodu a tím hlouběji může tedy spadnout. Nejvyspělejší duše čelí často těm nejtěžším zkouškám. Když tedy narazíme na bytost, která u nás bude vzbuzovat lítost, neposuzujme dříve její osud než se dostatečně seznámíme s její minulostí a karmickou lekcí. Většinou je to tak zařízeno, že nikdo neprožívá to, co si sám nezpůsobil, nebo co si sám nepřivolal, případně, co si sám nepřál prožít. Věřme, že vše má smysl a že existuje vyšší spravedlnost.

Nakonec seriálu bych tedy vše shrnul: Vedle hmotného světa, který dobře známe, jsou i jiné světy a ty nám už tolik známé nejsou. Přitom jsou minimálně stejně tak reálné jako náš běžný svět. Jednou v budoucnu bude potřeba naučit se v něm vědomě žít a pracovat, nemluvě o tom, že pro ty, kdo do něj proniknou, bude zdrojem úžasných dobrodružství a nevyčerpatelné inspirace. Není třeba se energií bát, ale je dobré o nich vědět. Je dobré vědět, že kromě slupky jevových forem, již pozorujeme, je ještě něco dalšího, co ač nepozorováno může mít silný vliv. Že nemusí být vše takové, jakým se to tváří být. A že svět je mnohem pestřejší, než si myslíme.

Člověk nevnímající energie je na jednu stranu jakoby slepý, na druhou je svým způsobem chráněný a to i před sebou samým. Umožňuje to žít klidný, obyčejný a bezstarostný život, je to ovšem život, který je tak trochu iluzí, neboť je v něm většina jevů pominuta a člověk vnímá jen malou vybranou část, kde se cítí bezpečně a jistě, kde je vše snadno předvídatelné. Vědomý život na energetické úrovni přináší k všedním starostem ještě nevšední, nové; přináší rozsáhlejší možnosti, ale i nebezpečí; vyžaduje vyrovnanost, pozornost, kázeň a určitou vyspělost a zodpovědnost. Je tedy v jistém smyslu jistější a pochopitelné žít v nalinkovaném materiálním světě bez překvapení.

Přeji vám, ať je vám svět energií příznivě nakloněn.

Ladislav Zelinka, ladislavzelinka@seznam.cz

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

február 02, 2011 23:43 popoludní

 

 

Top