Obrázok používateľa CEZ OKNO
Najznámejšie klamstvo: Človek vznikol z opice

Geneticky je nemožné aby postupnými mutáciami sa z jedného živočícha vyvinul iný. Vedci to testovali na hmyze, ktorý žije len jeden deň, takže boli schopní simulovať veľké množstvo generácií za pomerne krátke obdobie. Z muchy sa nevyvinul žiadny komplexnejší a dokonalejší jedinec. Z toho nám vzniká otázka, ako človek vnikol? Človek, rovnako ako ostatné živočíchy bol stvorený bytosťou, ktorú poznáme ako Boha. Boh nie je pozemšťanom, pretože (aspoň podľa súčasných našich znalostí) sme najinteligentnejšie tvory na planéte Zem. Lenže, je to pravda?

Pozrime sa na také včielky. Celý život lietajú, ale sú nevyhnutné aby mnoho druhov kvetín mohlo rozmnožiť. Bez včiel a hmyzu sa naruší prirodzený cyklus, ktorý bol vytvorený Bohom a rastliny a po nich živočíchy hynú. Z nášho pohľadu včely nie sú moc inteligentné živočíchy, ale je to pravda? Keď včielka nájde kvitnúci strom, zaháji včelí tanec, aby ostatné robotnice vedeli kam letieť. Pokiaľ neexistuje Boh, celý tento proces by musel vzniknúť náhodou, len tak sa náhodne z nejakej pramuchy vytvorila včela a tá včela sa množila a množila a skúmala svet až zistila, že je jej lepšie žiť v spoločenstve. Lenže tu máme otázku, čo vzniklo skôr - vajce alebo sliepka?

Ďalším pozoruhodným živočíchom sú termity. Termitov je v jednom termitišti aj cez 10 miliónov. Keby neboli dostatočne inteligentní, boli by schopní vybudovať na ich veľkosť obrovské termitište? Keby vznikli náhodou, ako by u nich vnikla kráľovná? Sa ženy dohodli, že bude jedna hlavná a potom náhodná genetická mutácia vytvorila kráľovnú?

Za ďalšie vedci nie sú schopní vysvetliť, ako sa náhodnými genetickými mutáciami mohlo vytvoriť oko. Oko je veľmi zložitý orgán, ktorý keby jedna malá drobnosť - povedzme šošovka nefungovala, tak nefunguje celé. Nie je možné aby niečo tak zložité a závislé na svojich častiach mohlo vzniknúť náhodou. Takže všetko, všetka príroda okolo bola vytvorená geniálnou bytosťou - Bohom.

Boh vytvoril človeka na svoj obraz, aby ho raz človek nahradil a bol takisto dokonalým tvorcom. Človek dostal slobodnú vôľu aby si mohol vybrať čo je podľa neho lepšie. Rovnako ako človek, majú aj Boží anjeli slobodnú vôľu a tiež si môžu vybrať, čo je podľa nich lepšie. Jeden anjel si žiaľ vybral cestu žitia na úkor druhých a tým v ňom vznikla potreba kontrolovať svojich zneužívaných. Toho anjela väčšina z nás pozná pod menom Satan. Satan so sebou stiahol časť Božích anjelov, ktorí takisto žijú z energie druhých. Títo anjeli Satanovi pomáhajú udržovať život na zemi spejúci k sebazničeniu.

Našou úlohou v súčasnosti je sa odpútať od jeho silných pút.
Najsilnejším Satanovým putom, ktoré každému dospelému človeku zväzuje ruky sú peniaze. Skoro každý človek túži byť bohatý, ale s jedlom rastie chuť a čím je človek bohatší, chce byť bohatší ešte viac. Boh stvoril človeka, tak aby si boli všetci rovní. Ako v rámci dnešného hodnotového systému si je rovná chudobná africká rodina s rodinou nejakého vlastníka banky? Je to fakt na zamyslenie.

Ďalšia vec na zamyslenie je veľkosť vesmíru. Je jasné že vo vesmíre nie sme jediná forma života, to je proste nemožné, aby na jednej planéte vzniklo samo od seba tak veľké množstvo veľmi prepojených živočíchov a na všetkých miliardách ostatných planét nebolo nič.
A čo ak niektoré civilizácie sú vyspelejšie ako ľudia. Nemohli na Zemi vystavať niektoré z divov sveta? Kľudne. Všetci dobre vieme, že Pyramídy, obrovské kamenné sochy v južnej Amerike a mnoho ďalších divov nevzniklo náhodou pôsobením vetra.

Aby sme si vysvetlili kto sú anjeli - tak to máme napísané v Biblii: "Synovia nebies na Zem zostupovali v ohnivých kočiaroch a po storočia sa rodili ľuďom obludy."

Keď prišiel na Zem Ježíš aby človeka priviedol na správnu cestu, tak sme ho ukrižovali ako nejakého zlého človeka. Už vtedy boli ľudia riadení inými ľuďmi s absolútnou mocnou. Vtedajšia spoločnosť sa tiež riadila peniazmi. Ježiša ukrižovali, lebo sa jeho učenie nepáčilo vtedajším mocným. Potom Ježišovo učenie prevzala cirkev, a už skoro 20 storočí drží obyčajných ľudí v nevedomosti.

Všetko čo im nevyhovovalo vyhádzali, z kríža vytvorili modlu, aby mohli človeka ďalej odvracať od Boha. Ale Boh je milostivý. Boh nám je ochotný odpustiť každú zlú myšlienku, každý problém, proste všetko, ale nepríde to samo. Sami musíme chcieť odpustenie. Sami máme slobodnú vôľu, sami si dokážeme vybrať, či chceme ďalej byť ovplyvňovaní Satanom a peniazmi, alebo život zasvätíme Bohu a budeme žiť v súlade s prírodou. Spoločnosť vedená človekom nikdy fungovať nebude. Každý človek je rovný inému človeku a nikto nesmie druhému prikazovať čo má robiť. Každý človek po narodení vie, čo je jeho úlohou, ale dlhodobým ovplyvňovaním od narodenia na svoju úlohu zabúda a robí si čo uzná za vhodné. Ale už má myseľ ovplyvnenú a hľadá ako si užiť život na úkor druhých, čím sa stáva Satanovým pomocníkom.

Jakub Húska

exkluzívne.cez.okno

október 25, 2011 14:38 popoludní
 • krát komentár

8 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 25, 2011 15:29 popoludní

  Komentár: 

  podla mna si sem dala ci dal taky gulas ale beriem to zaujimave postrehy obycajneho cloveka su tam veci scim nesuhlasim ale aj to co by som vedel ty povedat hej veru dobre by som si stebou vedel pokecat od selicoho selico no podla mna clovek musi najst zmysel zivota v sebe inak inde ho nenajdes az potom ked toto dosiahnes ze budes seba milovat dokaze clovek lasku rozdavat toto ucil jezis obycajnich ludi a je to pravda.

 2. Obrázok používateľa Jakub Húska
  Jakub Húskaoktóber 25, 2011 18:35 popoludní

  Komentár: 

  no snažil som sa príliž veľa vecí vtesnať do jedného. Súhlasím guláš to je. Hlavným účelom článku, bolo obyčajnému človeku ukázať, že existuje vyššia inteligencia, ktorá nás stvorila a nazývame ju Boh, že to nevzniklo len tak samo od seba.
  Jakub

  P.S. toto je môj prvý uverejnený článok

 3. Obrázok používateľa Choa
  Choaoktóber 26, 2011 07:26 dopoludnia

  Komentár: 

  Jakub, zabúdate na jednu podstatnú vec - ducha človeka. Nie rozum ale duch formuje svoje telo. Zvieratá sú vo svojej podstate (duši) nižšieho druhu. Preto experimenty s včelami a inými zvieratami nemôže dokázať, že človek sa z opice nevyvinul. A nehovorím, že to vzniklo sa od seba... To určite nie! Bola to jednorázová sejba (duchov). Preto existovali paralelne spolu aj "starý človek" aj "nový človek". Táto téma je veľmi obšírna, nechcem ju ďalej rozpitvávať. Len treba mať na pamäti - Duch formuje hmotu, presne tak ako formoval najdokonalejšie vyvinuté zvieracie telo...

 4. Obrázok používateľa Zima zabija!
  Zima zabija!máj 11, 2012 11:22 dopoludnia

  Komentár: 

  necital som cely tvoj clanok, stacil mi prvy odstavec :) moj rod u opic zacina, tvoj tam ocividne konci :) ...

 5. Obrázok používateľa Mathieu
  Mathieuoktóber 25, 2011 20:03 popoludní

  Komentár: 

  Neexistuje dobro a neexistuje ani zlo, to je jedna z ilúzii, ktorou sú ľudia ovplyvňovaní, základná zložka tejto planéty je vodík a hlúposť v konečnom dôsledku sa všetko spája do jedného a ešte ani to nie je konečný dôsledok. Žiadny Satan neexistuje a keď podľa Teba sa má človek zrieknuť peňazí keď bez nich si nič nezaobstará ako by vyžil ? Peniaze sa dajú zaobstarať aj rozumným spôsobom pretože spôsobov je vždy nekonečno :) ja hovorím áno názorov je veľa ale delia sa na názory zhodné s pravdou a názory zhodné s ilúziami. A za chvíľu skončí doba ilúzii :)

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 26, 2011 12:39 popoludní

  Komentár: 

  Len preto ze nejaky vyskumnici pozorovali hmyz ktory sa za generacie nijako nezmenil neznamena to ze evolucia teda vznik jedneho druhu z druheho neexeistuje. Evoalucia prebieha neustale a zmeny druhov byvaju hlavne v tedy ked sa meni ich zivotne prostredie v ktorom sa nachadzaju. Hmyz nema potrebu sa menit pokial sa nemusi prisposobovat inym zivotnym podmienkam. Je vedecky dokazane ze napriklad krokodily ktore ziju v egypte su v dospelosti mensie ako ten isty druh zijuci inde. Rozdiel je v tom ze tie v egypte ziju vo vodach kde je malo potravy tak sa za generacie prisposobili tomu tak ze su mensie. Podla toho co pises ty tak kazdy novy druh co vznikol musela vytvorit nejaka vyssia bytost ktora si chodi vesmirom a len tak z nudy sem tam vytvori novy druh. Najskor doporucujem si precitat nieco o evolucii a potom sem miesat nejake fantasmagorie zalozene len na nejakom bulvarnom clanku typu ze sledovane muchy sa v priebehu 10 rokov nezmenili na vceli. A nezamienaj si inteligenciu a podmienene spravanie sa. To potom mozeme medzi inteligentne bytosti alebo zive tvory pocitat aj virusy. Pretoze mnohe virusy sa prisposobuju podmienkam a stavaju sa odolnejsie napr. chripkove. Podla teba potom nejaka mimozemska rasa alebo boh neustale meni virusy lebo by to nedokazali same. Veda a nabozenstvo nejde dohromady.

 7. Obrázok používateľa jarka
  jarkaoktóber 26, 2011 16:58 popoludní

  Komentár: 

  Ked mala moja dcera 5 rokov a morila ma s nezodpovedatelnymi otazkami, povedala som, ze to je ako keby som sa pytala ci bolo skor vajce, alebo sliepka. Ona na mna zacudovane pozrela, a hovori: ,,Samozrejme ze sliepka. ved co keby sa z vajicka vyliahol kohut?" Detska logika nema chybu. :D

 8. Obrázok používateľa Anonymný
  Anonymnýaugust 22, 2016 17:39 popoludní

  Komentár: 

  Zdravim všetkych, a opica vznikla z čoho?

 

 

Top