Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pros a dostaneš! (druhá časť)

Unikátne knihy manželov Hicksovcov sú zatiaľ tým najpodrobnejším a najlepším vysvetlením toho, ako si utvárame svoje životy, zážitky a skúsenosti. Nájdete tu jasný návod, ako dosahovať to, čo chcete, a vyhýbať sa tomu, čo nechcete. Zároveň pochopíte, prečo sa vám doteraz nedarilo dosiahnuť niečo, čo ste chceli, a to napriek tzv. pozitívnemu mysleniu. Kľúč k vedomej tvorbe vlastnej reality spočíva v cielenom usmerňovaní myšlienok, pričom sa treba riadiť svojimi pocitmi. Naše pocity nám totiž v ktorejkoľvek chvíli prezradia, k čomu smerujeme. Nevyhnutné je tiež oboznámiť sa s hlavnými zákonmi, ktoré riadia všetko dianie v našom svete.


KNIHU môžete objednať i na tejto adrese

Ako sme už spomínali v predchádzajúcej časti tohto seriálu, kniha sa skladá z dvoch častí. Prvá časť je teoretická, kde autori jedinečným spôsobom popisujú zákonitosti, ako si vytvárame svoj život a druhú časť knihy tvorí 22 originálnych praktických postupov, cvičení a hier, aby sme teoretické poznatky čo najľahšie a najúčinnejšie preniesli do praxe.

Ukážka z prvej (teoretickej) časti knihy

Ako sa odtiaľto dostanem tam?
Od našich fyzických priateľov asi najčastejšie dostávame túto otázku: “Prečo trvá tak dlho, kým dostanem to čo chcem?“
Nie preto, že to nechcete dosť silno.
Nie preto, lebo nie ste dosť inteligentní.
Nie preto, lebo toho nie ste dostatočne hodní.
Nie preto, lebo osud je proti vám.
Nie preto, lebo to namiesto vás už dostal niekto iný.

Dôvod, prečo ste ešte nedostali to, po čom túžite, je ten, že sa udržujete vo vibračnom vzorci, ktorý nezodpovedá vibráciám vašej túžby. To je zakaždým ten jediný dôvod! Teraz by ste mali pochopiť jednu dôležitú vec: ak sa zastavíte a zamyslíte nad tým, alebo ešte lepšie – ak sa zastavíte a precítite to, odhalíte podstatu vášho vlastného nesúladu.

Takže teraz treba urobiť len jedno: jemne, postupne, kúsok po kúsku nechajte tak myšlienky plné odporu, ktoré sú tým jediným činiteľom, ktorý vám niečo nedovoľuje. Pocítite úľavu, ktorá je znakom toho, že sa váš odpor uvoľňuje, presne tak, ako boli naopak pocity napätia, hnevu, frustrácie a podobne znakom toho, že ste svoj odpor zvyšovali.

Dostávate to, na čo myslíte – bez ohľadu na to, či to chcete alebo nechcete.

Mocný univerzálny zákon príťažlivosti funguje tak, že k sebe priťahujete podstatu všetkého, na čo najviac myslíte. Takže ak myslíte najviac na veci, po ktorých túžite, vaša životná skúsenosť tie veci odráža. A podobne, ak väčšinou myslíte na to, čo nechcete, vaša životná skúsenosť to tiež odráža.

Keď na niečo myslíte, nech je to čokoľvek, je to ako plánovanie určitej budúcej udalosti. Keď niečo obdivujete, plánujete. Keď si robíte starosti, plánujete. (Starosti a obavy využívajú vašu predstavivosť na to, aby vzniklo to, čo nechcete.)

Každá myšlienka, každý nápad, každá predstava, každá vec a každá bytosť má svoje vibrácie, takže ak niečomu venujete pozornosť, hoci len krátko, vibrácia vašej bytosti začne odrážať vibrácie toho, čomu venujete pozornosť. Čím viac na to myslíte, tým viac daným spôsobom vibrujete. A čím viac tak vibrujete, tým viac toho, čo danej vibrácii zodpovedá, k sebe priťahujete. Toto naladenie sa bude len umocňovať, a to dovtedy, kým nezačnete vysielať iné vibrácie. A akonáhle začnete vibrovať inakšie, začnete k sebe priťahovať to, čo zodpovedá tejto inej vibrácii.

Akonáhle pochopíte zákon príťažlivosti, už vás viac neprekvapí nič, lebo budete vedieť, že ste si to všetko sami privolali – prostredníctvom svojich vlastných myšlienkových procesov. Vo vašom živote nemôže dôjsť k ničomu bez toho, aby ste to k sebe neprivolali prostredníctvom vašich myšlienok.

Ohľadom mocného zákona príťažlivosti neplatia žiadne výnimky, takže nie je ťažké dobre ho pochopiť a naučiť sa ho používať. Akonáhle raz pochopíte, že dostávate to, na čo myslíte, a keď si začnete uvedomovať, na čo myslíte (to je rovnako dôležité), potom môžete prevziať absolútnu vládu nad tým, čo zažívate.

V ďalšom pokračovaní uverejníme ukážku z praktickej časti knihy.

Ďalšie knihy od týchto autorov:


Knihy je možné objednať na tejto adrese


http://www.zdravysvet.sk/

Eugenika 2008; ISBN: 978-80-8100-072-0
Pripravil -vj-

Autori: 
október 11, 2009 18:25 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top