Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zomrel Hitler pokojne v Argentíne?!

Smrť Adolfa Hitlera naďalej zostáva najväčšou záhadou v histórii. Existuje množstvo teórií, ktoré väčšinou prichádzajú so špekuláciami, že nacistický vodca nezomrel vo svojom bunkri, ale podarilo sa mu uniknúť a skryť sa. Údajne sa roky ukrýval a zomrel pokojne vo svojej vlastnej posteli. Pred niekoľkými dňami získali vedci dôkazy, že tieto teórie nemusia byť ďaleko od pravdy. Fragment lebky, pokladaný za Hitlerov, sa ukázal byť pozostatkom ženy.

Historici dlho verili, že tento fragment je dôkazom faktu, že 30. apríla 1945 Vodca užil kyanidovú kapsulu a prestrelil si hlavu, keď si uvedomil, že jeho Tretia ríša končí. Jeho milenka, Eva Braun, spáchala samovraždu spolu s ním.

Podľa mnohých svedkov boli ich telá zabalené do prikrývok a vynesené z bunkra do neďalekej záhrady. Telá potom poliali petrolejom, zapálili a neskôr pochovali. Sovietski špeciálni agenti odkryli ich údajné pohrebisko, a kosti, ktoré na mieste našli, pokladali za Hitlerove.

Chýbal kus lebky, čo poukazovalo na príčinu smrti zastrelením. Zachovaný úlomok čeľusti sa zhodoval s údajmi v dentálnych záznamoch nájdených na pracovisku Hitlerovho zubného lekára.

O rok neskôr bola nájdená chýbajúca časť a to na príkaz Stalina, ktorý mal podozrenie, že Hitlerovi sa podarilo uniknúť a skryť sa.

V polovici 50-tich rokov 20. storočia, po Stalinovej smrti, predpokladanú Hitlerovu kostru pochovali v Magdeburgu, vo Východnom Nemecku (NDR). V roku 1970 ju vykopali agenti sovietskej tajnej služby, KGB. Dochovali sa iba : čeľusť, časť lebky a časť krvou poškvrnenej pohovky. Nález bol zaslaný do archívov KGB.

Americký odborníci preskúmali kostné zvyšky. Ako uviedol archeológ Nick Bellantoni z Connecticut, kosti vyzerali byť veľmi tenké, mužské bývajú robustnejšie. Navyše, aj švy lebečných kostí by zodpovedali osobe mladšej ako 40 rokov. V roku 1945 mal Hitler už 56.

Bellantoni taktiež nepredpokladá, že by tieto kosti mohli patriť Eve Braun, hoci tá mala v čase smrti 33 rokov.“ Neexistuje žiadny záznam o tom, že by sa Eva Braun zastrelila, alebo ju následne niekto zastrelil. Môže to byť ktokoľvek. Okolo bunkra bolo zastrelených mnoho ľudí,“ uviedol vedec.

Nick Bellantoni získal predpokladané Hitlerove kostné tkanivo v Moskve, z Ruského štátneho archívu, kde boli uchovávané a dokonca, v roku 2000, aj vystavované.

„Mal som, na porovnanie, sovietske fotografie pohovky z roku 1945, a teraz som pred sebou videl rovnaké škvrny na dreve a textile, vedel som, že pracujem so skutočnými predmetmi,“ povedal archeológ. Výsledky výskumu budú základom pre americký dokumentárny film s názvom „Hitlerov útek“ (Hitler´s Escape).

Počas jedinej hodiny, keď bolo archeológovi povolené zotrvať v archíve, použil bavlnené tampóny na odobratie vzoriek DNA, ktoré boli okamžite zaslané na rozbor do laboratória v americkom Connecticut. Laboratórium Lindy Strausbaughovej bolo na tri dni zatvorené a vyhradené tak, exkluzívne, pre Projekt Hitler.

„Použili sme rovnaké postupy a kontrolu ako kriminalisti.“ povedala. Na jej prekvapenie, podarilo sa extrahovať len malé množstvo použiteľnej vzorky DNA.

„Mali sme veľké šťastie, že sa nám podarilo získať čitateľný úsek, hoci len malej časti genetickej informácie,“ povedala vedkyňa. „Zistili sme, že patrí žene.“

Príbeh smrti nacistického Vodcu ostáva záhadou aj naďalej. Už zo začiatku, pochybovali niektorí vedci o jeho samovražde, pokladali ju za nacistickú propagandu, ktorá ju mala uchovať v pamäti ako hrdinský čin.

Abel Basti , argentínsky spisovateľ, bol prvý, kto vyzval na genetické preskúmanie čeľustného úlomku.

Obhajoval to tvrdením, že jedine vedci majú šancu porovnať spálený čeľustný úlomok so slabou kvalitou dentálnych röntgenových snímok a výpoveďou Hitlerovho zubára, ktorý by mohol klamať. Bol presvedčený, že vedci by mohli porovnať aj DNA Hitlerovej sestry Pauly, ktorá umrela v roku 1960 a bola pochovaná na cintoríne v Bergfriedhofe.

Abel Busti je autor knihy „Hitler v Argentíne“, kde, na základe archívnych dokumentov a fotografií, načrtáva svoju teóriu o Hitlerovom úteku. Tento autor je presvedčený, že Hitlerovi sa podaril útek do Južnej Ameriky, kde potom ešte dlho žil.

Vo svojej knihe Basti tvrdí, že 29. apríla 1945 nacistický vodca odletel na Messerschmitte Me 262 z Berlína do Španielska, kde, sprevádzaný Evou Braunovu, odchádza ponorkou do Argentíny.
Zdroj: english.pravda.ru
Preklad: -maeve-
exkluzívne.cez.okno

november 12, 2009 14:32 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Martiner
    Martinermáj 10, 2014 11:58 dopoludnia

    Komentár: 

    najlepsie na tom je, ze vedenie dotycneho archivu sa vyjadrilo, ze vzorky maju stale ulozene v trezore, maju k nim pristup asi 2-ja ludia a nikdy neboli poskytnute na ziadnu vedecku analyzu... a nik ani netvrdil, ze cast lebky co nasli patrila hitlerovi, len ze sa nasla na mieste kde mal byt pochovany...
    btw.. popis metody testu znie jak z CSI :D :D

 

 

Top