Obrázok používateľa CEZ OKNO
Akta X sovětského ministerstva obrany odhalena

V dobách Sovětského svazu pracovalo ministerstvo obrany na tajném projektu s cílem vytvořit nadčlověka s paranormálními schopnostmi. V tomto projektu se skupině vědců podařilo dostat se do spojení s cizí civilizací. Šéf tohoto přísně tajného projektu se poprvé podělil o několik podrobností s reportéry. V rámci běžného zimního dne v Moskvě, v pohodlné místnosti s krbem, byla novinářům předložena skutečná senzace. Vyšší důstojník v důchodu z ministerstva obrany, generálporučík v záloze, spolupracovník akademie přírodních věd, Ph.D Alexej Savin řekl, že se na konci 80. let skupině badatelů z expertní jednotky generálního štábu podařilo navázat kontakt se zástupci jiné civilizace.


Vasilij Jeremenko, generálmajor FSB v záloze, akademik z Akademie bezpečnosti, obrany a prosazování práva, byl první, kdo k tisku promluvil. Za dob Sovětského svazu sloužil v KGB a dohlížel na letectvo a na vývoj aviatické technologie. Mezi jeho úkoly patřilo sbírání informací od leteckých sil o skutečných setkáních s neidentifikovanými objekty.

Podle Jeremenka bylo v té době více než dostatečné množství takových informací. Raketovým jednotkám byly vydány příkazy v případě zachycení UFO. Hlavním úkolem nebylo vytvářet příležitosti pro vzájemnou agresi. V letech 1983 – 1984 v testovacím středisku Akademie věd Vladimírovka, zorganizovalo KGB a ministerstvo obrany rozsáhlou studii paranormálních jevů. Vojenská místa pro trénink nebyla náhodnou volbou. Experti již dlouho předtím došli k závěru, že UFO se nevyhnutelně objeví v místech, kde jsou testovány vojenské techniky a zbraně. „Můžeme říci, že jsme se ve Vladimírovce naučili přivolávat UFO. Abychom tak učinili, dramaticky jsme zesílili počet armádních letů a pohybu vojenské techniky. Zvýší-li se intenzita na naší straně, s pravděpodobností 100% se objeví UFO,“ vysvětluje Jeremenko. Po šesti měsících testování došla komise ke třem hlavním závěrům.

Zaprvé, moderní věda ještě nebyla schopna takové jevy identifikovat. Zadruhé, by to mohlo být průzkumné vybavení USA nebo Japonska. Zatřetí, mohl by to být důsledek mimozemské civilizace. „Tématika UFO je dnes všudypřítomná. Právě kvůli její skandální povaze nejsou seriózní vědci ochotni představit svůj postoj k této otázce. Piloti často takové objekty vidí, ale zastávají k této otázce jakési „veto“, to samé astronauti. V důvěrných rozhovorech mluví o svých zkušenostech, setkáních s UFO, ale obávají se o tom mluvit veřejně,“ řekl Vasilij Jeremenko. Domnívá se, že tento předmět vyžaduje seriózní přístup, protože je to záležitost bezpečnosti. Přesto je to stále blízké téma jak pro USA, tak pro Rusko. Generálporučík Alexej Savin pokračoval v odhalování některých aspektů, do kterých se ministerstvo obrany zapojilo. Vedl expertní skupinu generálního štábu, jejímž úkolem mělo být prozkoumat různé neobvyklé jevy. Hlavním projektem této skupiny byl jakýsi státní program za účelem odhalení intelektuální kapacity lidských zdrojů. Cílem tohoto programu mělo být identifikovat způsoby, jakými funguje lidský mozek ve zvláštním režimu super-sil k vytvoření jakési osoby, nadčlověka. Vědecký výbor tohoto programu vedla akademička Natálija Bechtěreva, která až do své smrti sloužila jako vědecká ředitelka Institutu pro lidský mozek RAN.

Na programu se účastnilo přes dvě stě vysoce kvalifikovaných profesionálů z celé země. „Při procesu výzkumu jsme došli k závěru, že člověk je energetický a informační systém, který získává informace z vnějšku. To je právě to, proč člověk může manifestovat paranormální schopnosti,“ říká Alexej Savin. Abychom identifikovali tento externí zdroj informací, vytvořili jsme tři skupiny. Jedna se zformovala z vědců, další z armády a třetí se skládala z žen. Tato skupina z žen učinila ve výzkumu nejvýznamnější pokrok. Savin vysvětloval, že „chtěli učinit kontakt se zástupci jiných civilizací. A povedlo se jim to.“ Podle něj byla vyvinuta speciální metoda, která umožňovala lidskému mozku naladit se na kontakt.

„Museli jsme naladit energetickou konturu lidského mozku na konkrétní vlnu, jako u rádia,“ vysvětluje Savin. Během experimentu nebyla použita žádná hypnóza, drogy nebo podobné prostředky. Byl také vyvinut speciální systém k separaci příchozích zpráv od halucinací a nepříčetnosti účastníků experimentů. Experimentální výsledky byly působivé: šesti účastníkům byla dána příležitost fyzického kontaktu a dvěma se dokonce podařilo navštívit mimozemskou loď. Podle Savina se zástupci mimozemských civilizací postupně odhalovali, předávali informace, když je shledali za vhodné. Obzvláště hovořili o své struktuře vlády a vzdělávacím systému. Žádné informace o armádě neposkytovali. Souhlasili, že se podělí o jedinou věc, což bylo jakési schéma vybavení přístroje pro diagnostiku a léčbu různých nemocí. Šéf experimentu vysvětlil, že pro ně byli lidé jako malé děti. „Naše civilizace je příliš mladá na to, aby se o ni zajímali jako o předmět dialogu. Protože jsme rovněž součástí vesmíru, můžeme uškodit sami sobě i jiným civilizacím naším šíleným konáním, tak se oni dívají na nás.“

Tento program komunikace s mimozemskou inteligencí byl vyvíjen po několik let, dokud nezasáhla politika. V roce 1993 studium ustalo a jednotka byla rozpuštěna. Savin byl schopen udržet si pouze malé množství dokumentů, většina z nich, včetně fotografických hlášení, je stále v archivech ministerstva obrany.

Mimochodem, až donedávna byla v Akademii pojmenované po Gagarinovi používána jedinečná metoda pro vývoj fenomenálních schopností jedince, dokud nebyla rozpuštěna bývalým ministrem obrany Serdjukovem. Přesto bylo jádro výzkumu zachováno.


„Před čtyřmi lety jsem se snažil experiment zopakovat a byli jsme úspěšní,“ řekl Alexej Savin. Podle něj tato práce dnes pokračuje a „mozky a talentovaní lidé se stále v obranném průmyslu účastní.“ Když odpovídal na otázky pro Pravda.ru, proč se rozhodl to oznámit mediím, Savin odpověděl: „Proč skrývat něco před lidmi. Místo toho se potřebují připravit na nové výzvy.“ Domnívá se, že dnes tu stojí dvě globální výzvy: změny klimatu a nedostatek pitné vody. Rusko má v tomto procesu zvláštní roli. „Když propásneme okamžik bifurkace, lidé odevšad poběží k nám. Jak se s nimi setkáme, se zbraněmi? Ovšem, budeme muset vyjednávat.“ Je toto všechno skládanka z „učebnice“ pro mladé civilizace?...

Svetlana Smetaninovová

Pravda.ru, 21. 02. 2013 (posláno: Exopolitika Dánsko - Kim a Pia Knudsten)

http://english.pravda.ru/society/anomal/21-02-2013/123859-x_files_soviet...

v ruštině: http://www.pravda.ru/society/fashion/models/20-02-2013/1145708-army-0/

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Seriál: Britské vojenské kruhy sledují UFO téměř 60 let
http://www.cez-okno.net/serial-britske-vojenske-kruhy-sleduji-ufo-temer-...

Francúzsko: Akty X zbavené tajomstva
http://www.cez-okno.net/clanok/ufo/francuzsko-akty-x-zbavene-tajomstva

Rozhodnutí soudu: německý parlament musí poskytnout přístup k tajným zprávám o UFO
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/rozhodnuti-soudu-nemecky-parl...

Spolkový sněm Německa se zabývá UFO
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/spolkovy-snem-nemecka-se-zaby...

DETEKTOR: Disclosure Project
http://www.cez-okno.net/rubrika/disclosure-project

Steven Greer: „DISCLOSURE“
http://www.cez-okno.net/clanok/dr-steven-greer/steven-greer-disclosure


marec 10, 2013 23:00 popoludní

 

 

Top