Obrázok používateľa CEZ OKNO
Dopad mimozemské existence na náboženství

U převážné většiny badatelů UFO se často objevuje otázka: „Jestliže existuje utajování UFO, jaké jsou k tomu důvody?“ V minulosti se uvádělo množství důvodů, proč byla před lidmi realita UFO držena pod pokličkou. Politické, ekonomické a sociální dopady, všechny hrají svou roli, ale jaký by byl účinek na náboženství, kdyby se oficiálně oznámilo, že byl nalezen a dokázán důkaz pro existenci mimozemské inteligence? A co kdyby se takové prohlášení učinilo přes noc?

Když se jednou při televizní debatě zeptal Nick Pope, známý anglický ufolog, profesora Davida Hughese, hlavy university astronomie v Sheffieldu, co by dělal, kdyby objevil důkaz mimozemského života, odpověděl: „Řekl bych to světu! Nedržel bych to v tajnosti!“

I když bylo profesoru Hughesovi dovoleno takové oznámení učinit s meteoritem ALH84001 nalezeným v Antarktidě v roce 1984, NASA s tímto objevem nešla na veřejnost až do roku 1996 – předpokládalo se totiž, že by to mělo za následek rozsáhlý celosvětový rozruch. Pro náboženské přestavitele všech skupin by bylo velmi obtížné, ne-li nemožné, se s takovými důsledky vyrovnat.


Takové oznámení, které by např. doprovázela nějaká vesmírná loď, by bylo dramatickým krokem pro rozdělování energetických zásob, které by mohlo spustit globální ekonomickou krizi.

Oznámení zvěstující objev mimozemského života, by znamenalo problémy a vyvolávalo nebezpečnou argumentaci, zvláště pro budoucnost křesťanství.

Z pohledu běžného člověka by katolická církev měla velké potíže v rozhodování o tom, zdali by se Ježíšovo ukřižování, o kterém se myslelo, že vykoupí lidstvo z jeho původního hříchu, také týkalo mimozemských bytostí.

Nyní je zcela zřejmé, že se Vatikán pustil do záměrného procesu masového školení (indoktrinace), aby připravoval katolickou církev vyrovnávat se s oficiálním oznámením o objevu mimozemského života.

V roce 1997 14. 12. (Sunday Times) oznámil novinář Jonathan Leake, že papeže navštívil tým předních astronomů, aby se pokusili najít „boží otisky“ uprostřed chaosu kosmu. Aby dosáhli svých cílů, zkonstruoval Vatikán jednu z největších astronomických observatoří na světě, aby pomáhala vyhledávat jiné planety a sluneční systémy schopné života. Observatoř, která je v Arizoně, má dva dalekohledy sestavené pro astronomické měřící práce se schopností rozeznat mračna prachu a plynu, která mohou dát vznik planetárním systémům. Mohou přesně stanovit takové hvězdy a planety, na kterých by se považovaly za možné podmínky pro život. Byla to stavba, která byla popisována jako „nejambicióznější astronomický projekt v historii katolické církve“. Vatikán a jeho jezuitští partneři investovali milióny do silného infračerveného dalekohledu, který prohledává vesmír v tandemovém spojení s optickým systémem.

Tato observatoř je využívána i astronomy z Vatikánské observatoře nedaleko Říma, jejíž původní tým deseti vědců se nyní rozrostl na dvacet. Jezuité přesvědčili papeže, aby zapomněl na peníze a aby byla jeho observatoř, založená v Římě v minulém století, zastavena protože prý způsobuje - atmosférické znesvěcení.

Rozhodnutí také přineslo velmi pozoruhodnou poznámku od otce Georga Coyne, ředitele této observatoře, který míní, že její hlavní prací je čistá věda, ačkoliv s teologickým podtextem. Řekl: „Kristovo vtělení se týká veškeré lidské aktivity včetně astronomie.“

Vatikán vidí sestavení týmu astronomů jako nezbytné k zabránění opakování jejích minulých bitev s vědci. Pronásledovali přeci astronomy jako Koperníka a Galillea, kteří brali v pochybnost náboženské představy o vesmíru, ve kterém Slunce a planety rotovaly kolem Země.

Jeden způsob při řešení tohoto problému by byl přeměnit mimozemšťany na katolíky – že je to přitažené za vlasy? Nuže, o tomhle nápadu již uvažovali papežovi astronomové.

Otec Chris Corball, anglický jezuita, který je zástupce ředitele observatoře, řekl: „Kdyby se nalezla na jiných planetách civilizace a byla vhodná ke komunikaci, pak bychom chtěli poslat misionáře, aby je spasili, tak jak jsme to udělali my v minulosti, když byla objevena nová země.“

Taková spasitelská expedice by mohla trvat dost dlouho, a přitom má křesťanství dost problémů na Zemi a to nejen svůj mocný konflikt s vědou.

Člověk se soustřeďuje na nedávné teorie o vesmíru, které tvrdí, že je bez konce a bez začátku, a které by odstranily potřebu Boha, který toto všechno vytvořil. Papežovi astronomové uvažují o tom, že takové otázky rozvíjejí teorii o „spekulativní teologii“, která totiž umožňuje církvi větší pružnost v reagování na nové objevy.

Na základě teorií nově objevených jevů, církev na tyto jevy pohlíží jako na „otisky božích prstů“, přičemž jejich spletitost i jemnost jednoduše zesiluje boží všemohoucnost. To znamená, že cokoliv objeví papežovi astronomové, bude raději využito k takovéto boží podpoře, než si nechat podkopávat víru.


Někteří však věří, že Vatikán ztratil svou cestu. Expert na moderní náboženskou historii při universitě v Cambridge, David Thompson, říká: „Je to biologie, která zastává naprosto oprávněné námitky, a to zvláště myšlenku, že naše chování je předem určeno našimi geny a tudíž to znamená, že hřešení není možné. Bez hříchu se totiž celé křesťanství úplně rozpadá, neohlížeje se ani na to, co doopravdy leží na nebesích.“

Proč dokonce i Vatikán debatuje o tomto tématu, nechávaje utrácet milióny na hledání mimozemského života? Proč až teď?

Vyrovnávání se s nevyhnutelným

Nelze věřit tomu, že jde o pouhou shodu náhod, že rok po oznámení programu „Origins“, (program NASA ohledně vyhledávání mimozemského života) by se měla „spekulativní teorie“ Vatikánu náhle také zmiňovat o „otiscích božích prstů.“ Vzpomeňte si totiž, co řekl pracovník v administrativě NASA, Daniel Goldin v prosinci 1996: „Naše astrobiologie je na tom finančně velmi bídně. A my přitom potřebujeme pochopit to, co by mohly být otisky prstů života mimosolárního systému.“


A zatímco z NASA přichází naléhavá žádost po zkoumání – otisků prstů mimosolárního života, z Vatikánu přichází pro změnu žádost zkoumat „otisky božích prstů.“ A to vše v rozsahu jednoho roku.

Někdo si to může vysvětlovat po svém. Avšak tyto citace a fakta týkající se jak programu NASA „Origins“, tak hledání mimozemského života Vatikánem, jsou naprosto přesné. Není pochyb, že když se naplní čas, vážná prohlášení, jak NASA tak Vatikánu, se ukáží jako historická.

Ne, že by se mimozemský život měl co nevidět odhalit, on totiž odhalen již byl

James Hurtak se na konferenci v Brazílii v prosinci 1997 zmínil o tom, že se právě vrátil z Kapského města v Jižní Africe, kde diskutoval na téma o mimozemské civilizaci se všemi hlavními africkými náboženskými představiteli. James zastával své stanovisko, přičemž se stalo něco velmi neobvyklého. O osm měsíců později 29. 8. 1998, přinesly Timesy následující palcové titulky na přední straně: „Muž z Vatikánu věří na ET a jejich přátele.“

Pod tímto nezvyklým titulkem příběh pokračuje: „Mimozemšťané existují a není žádného střetu mezi vírou v neznámé bytosti a vírou v křesťanství,“ to říká vatikánský teolog, blízký papežovi.


Otec Corrado Balducci praví, že je mýlka prohlašovat, že zprávy o setkání s mimozemskými bytostmi nejsou hodnověrné. Domnívá se, že: „Jejich existence se už nemůže dále popírat, protože existuje příliš mnoho důkazů o existenci mimozemšťanů a létajících talířů.“

Otec Balducci citoval pasáž z Nového zákona, kde se svatý Pavel odkazuje na Ježíše jako na krále vesmíru, nikoli jako na krále světa. „To znamená,“ říká Balducci, „že všechno ve vesmíru, včetně mimozemšťanů a UFO, je srovnatelné s Bohem.“

Bylo tvrzení otce Balducciho jen klepnutím přes prsty lidstva? Kancelář „Catholic Media“ v Londýně odpověděla takto: „Kdyby se ukázalo, že mimozemšťané existují, nevrhalo by to žádné pochyby na pravdomluvnost Slova božího.“

Rázem bylo téměř polovině světové populace, kteří jsou římsko-katolického vyznání, náhle řečeno, aby plně využívala myšlenky, že všechny hovory o UFO nebo ET nebyly zase až tak bláznivé, jak se myslelo. A to ne dlouho poté oznámil Vatikán, že do slovníku byla vložena nová fráze (slovo používané kněžstvem) – U F O!

Náhoda? To rozhodně ne.

Znovu nalezená empatie Vatikánu vůči tomuto tématu způsobila, že na UFO-konferenci do Acapulca v Mexiku koncem roku 1999 přijeli zástupci Vatikánu.

A tak se stalo, že na konci nového milénia mělo publikum možnost vidět videonahrávku se zprávou od samotného papeže, který dal osobní požehnání organizátorům. To zapříčinilo absolutní senzaci mezi mexickými médii a rozšířilo se to jako oheň až do Jižní Afriky. Zpráva se s největší vážností objevila v novinách, avšak mimo tento kontinent se o tom nikdo příliš nezmiňoval.

Pravda o tomto tématu vycházela najevo pomalu. Mnoho let jen odkapávala, ale to, co kapalo, se nyní změnilo v povodeň.

NASA si nyní uvědomuje, že i když se vyslovovala s lehkým optimismem k nalezení důkazů o mimozemském životě, bude muset přiznat, že nečekala, že to přijde mnohem dříve, než kdokoli jiný předpokládal.


21. 4. 2001 oznámila italská Vesmírná agentura, že NASA zakázala jednomu z astronautů, italskému Umbertu Guildonimu, v odvysílání zprávy od papeže z vesmírného raketoplánu Endeavour. NASA prohlásila, že důvod k zákazu papežovy zprávy byl prostý: „Protože by to mohlo urazit nekatolické astronauty.“ Naprosto bizarní, avšak skutečné.

UFOMAGAZINE 2007

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: Exopolitika.cz

júl 29, 2010 19:43 popoludní
 • krát komentár

7 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Mima
  Mimajúl 30, 2010 19:17 popoludní

  Komentár: 

  No a co nabozenstvo alter. webov

  tam su niekedy take infosky ze koniec

  vraj priletia annunaki

  vedia kedy aj kde

  a maju aj fotky

  :)

 2. Obrázok používateľa Laci
  Lacijúl 30, 2010 19:21 popoludní

  Komentár: 

  Presne ako vravis - nabozenstvo

  O takych veciach sa nepochybuje

 3. Obrázok používateľa Mohykan
  Mohykanjúl 30, 2010 19:25 popoludní

  Komentár: 

  To skade mate?!

  Tu to nikde nevidim, take info..........:(

 4. Obrázok používateľa Londonbeat
  Londonbeatjúl 30, 2010 19:27 popoludní

  Komentár: 

  Pristavacie portaly budu aj v prahe!

  len aby sa do toho nezaplietli aj tamojsi plejadania...

 5. Obrázok používateľa Banik
  Banikjúl 30, 2010 19:30 popoludní

  Komentár: 

  Sakra a bude neco aj v Ostrave???

 6. Obrázok používateľa Kajo
  Kajojúl 30, 2010 19:32 popoludní

  Komentár: 

  Na to vezmi jed!

  Jeden minimalne!!!

 7. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 26, 2011 08:36 dopoludnia

  Komentár: 

  nikto k nám nepríde...komunikuju s nami cez astral. a ked ludstvo zahynie, tak vlastnou vinou. pohlušime sa sami...

 

 

Top