Obrázok používateľa CEZ OKNO
Od Laury Eisenhowerové po Victorii Beckhamovou: nekončící záhady UFO

Případy pozorování UFO nejsou v těchto dnech vzácné, často se dostanou na čelní stránky tiskovin - ať již kvůli unikátnosti takových případů, nebo kvůli lidem, kteří tvrdí, že tomu byli svědky. Jeden z případů pozorování UFO, o kterém se tento rok nejvíce psalo, nebylo pozorování nikoho jiného než Victorie Beckham.

To je bývalá členka britské skupiny Spice Girls, která tvrdila, že viděla neidentifikovaný objekt ve tvaru "Měsíce" poblíž svého domu v Los Angeles. UFO bylo pro vědce vždy velkou záhadou. Britské ministerstvo obrany čas od času uvolňuje spisy o pozorování UFO, ale vědecká komunita nikdy nebyla schopná vyjít na veřejnost s přesvědčujícím vysvětlením o takovýchto jevech. A tak jakékoli nevysvětlitelné pozorování vždy zaútočí na čelní stránky novin a získá si veřejnou pozornost právě kvůli záhadnému prvku, který se jí dotýká.

Victoria Beckham vyfotila 31. 10. 2011 nad svým domem světelnou kouli, o které si nejprve myslela, že to je Měsíc v úplňku, avšak podle skutečné měsíční fáze Měsíc v té době neměl být v úplňku a navíc světelný objekt byl mnohem větší a daleko blíže než Měsíc. Spekuluje se o tom, že to mohla být helikoptéra. Všechny novinové titulky v Británii přinesly její citaci: „Včera nad mým domem viselo UFO“.

V srpnu tohoto roku bylo UFO pozorováno v New Yorku a Texasu a dokonce i v některých oblastech Velké Británie. V září tvrdil badatelský tým ze Švédska, že našli zbytky UFO pod mořem Baltiku. Již dříve v srpnu mohlo tisíce lidí poslouchat na BBC sportovního hlasatele Mika Sewella jak se setkal s UFO. Sewell, který pracuje pro Radio 5 Live spatřil obrovské, „do disku tvarované“ plavidlo, jak visí nad Hertfordshire při jeho cestě do práce brzy ráno. Sewell se o své pozorování podělil v živém vysílání. "Bylo to nějaké letadlo a nebyla to helikoptéra. Něco jako letadlo – a zhrozil jsem se toho divného disku. Mělo to několik blikajících světel kolem dokola“, popisoval to, co viděl. "Vespod to mělo přinejmenším dvě obrovské panely světel, bílá světla, a pak si to na pár okamžiků buď sedlo nebo kroužilo nad jistou oblastí. Mohlo to být mimozemské; mohlo to být něco našeho. Nějaké přísně utajované letadlo nebo vesmírná loď americké armády nebo britské armády.“ Tento záhadný objekt viděl také řidič dodávky, který jel před ním. Sewellovo pozorování bylo "absolutně fascinující" a nebylo to "zcela jasně žádné konvenční letadlo" podle experta na UFO Timothyho Gooda, který to řekl v rozhovoru.

Jedno z nejstarších pozorování v Anglii se odehrálo v lednu 1878, které přinesl The Denison Daily News, kde se psalo o místním farmáři Johnu Martinovi, který viděl velký, tmavý kruhový létající objekt připomínající balón, avšak letící „velkou rychlostí“. Martin řekl, že to mělo tvar talíře, kdy bylo možná poprvé použito slovo „talíř“ ve spojení s UFO.

Britská vláda studuje tento jev, ale často tyto zprávy neposkytuje veřejnosti ani badatelům. Ale experti tvrdí, že UFO vadilo jejich práci a experimentům. Vědci, podle toho, co se říká, se nyní snaží UFO charakterizovat a navrhují strategie, jak se ho zbavit. V říjnu se o pozorování UFO diskutovalo na veřejném fóru. Jižní Afrika pořádala první vědeckou konferenci o UFO a jeho výskytu v Johannesburgu, kde mluvilo 13 mezinárodních expertů o UFO.

Avšak pravděpodobně nejzajímavější teorie obklopuje Lauru Eisenhower, pra-pravnučku prezidenta Spojených států Dwighta Eisenhowera, o kterém se tvrdí, že byl zapojen do setkání s mimozemšťany někde kolem roswellské známé Area 51, místa zřícení UFO. Laura sdělila publiku, jak byla získávána, aby se stala součástí nějaké mise na Mars, avšak byla schopna z toho uniknout. Takové prohlášení od vysoce profilované osoby činí předmět UFO ještě záhadnější. V dalších měsících jistě uslyšíme více příběhů o UFO, ale zbývá si počkat na vědeckou komunitu, zda přijde s vhodným důkazem, aby potvrdila existenci mimozemšťanů.

Kontakt na vydavatele: editor@ibtimes.com

Aparajita Das 6. 12. 2011

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: Exopolitika.cz


Súvisiace:

INFORMÁTOR LAURA MAGDALENE EISENHOWEROVÁ
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/informator-laura-magdalene-ei...


Rubriky: 
december 21, 2011 15:23 popoludní

 

 

Top