Obrázok používateľa CEZ OKNO
Poslední pozorování na Sibiři - Záhada

O tomto neidentifikovaném zářícím objektu se říká, že spadl z nebe na ruské Sibiři a způsobil mocnou explozi. Probíhá pátrání po tomto záhadném jevu uprostřed spekulací, co by to mohlo být za pozemský jev. Svědkové popisují světle bílou záři zakrývající nebe, kterou následoval zářící padající objekt doprovázený silným řinčícím zvukem a který se zahřměním zmizel v dálce.

Neidentifikovaný objekt údajně spadl do lesů Tajgy v oblasti města Irkutsk, 15 kilometrů od nejbližší vesnice Vitim, v pátek v noci (13. 4.).

Šéf regionální administrativy řekl, že byla vyslána skupina badatelů, aby provedla inspekci dané lokality a vyslechla svědky.


“Budeme schopni říci co to je, pouze když tu věc sami uvidíme a místo kam dopadla.” Vysvětloval šéf regionu Alexander Sergey.
“Vyšetřovatelé spolu s lovci tam právě jedou na sněžných skútrech.”

Jsou dvě možné příčiny tohoto incidentu. Objekt by mohl buď být součástí velkého meteoritu nebo zbytku satelitu. Spekulace o tom, že by mohlo jít o nedávno vypuštěnou raketu Severní Koreje, byly zamítnuty. Ani by to nemohl být kus nějakého letadla, protože v této oblasti se žádné letadlo nevyskytovalo. Ředitel astronomické observatoře při irkutské univerzitě vysvětlil, že pokud to byl meteorit, hledání nepřinese žádné stopy.


“Obvykle se takové objekty zcela rozloží – shoří v atmosféře a při pádu se rozpadnou na malé fragmenty, řekl.

Mapa Ruska ukazuje oblast Irkutska, kde neidentifikovaný objekt dopadl. Toto však není první incident tohoto druhu v této oblasti.


Nejznámější případ vitimského solidu spadl do této oblasti v roce 2002 a způsobil mohutnou explozi. Byl zachycen na amerických vojenských radarových satelitech protiraketové obrany, tato událost připomněla masivní výbuch v Tunguzce z roku 1908, který prý způsobil meteorit.
Tento březen spadl na jiné části Sibiře jiný záhadný válec, který způsobil rozsáhlé spekulace o tom, co to bylo. Zatímco se media domnívají, že to byla součást satelitu nebo fragment balistické střely, Vesmírná agentura Ruské Federace popřela vlastnictví takového objektu. (Pozrite tiež http://www.cez-okno.net/clanok/danicina-rubrika/na-sibiri-pristal-neiden..., pozn. red.)

13. 4. 2012

http://rt.com/news/siberia-ufo-fall-meteorite-958/

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Exopolitika
http://www.cez-okno.net/exopolitika


apríl 25, 2012 13:01 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top