Obrázok používateľa CEZ OKNO
Potlačený důkaz – ale pravda je tam venku!

Bývalý vládní vyšetřovatel UFO prozradil, jak byl ministerstvem obrany Velké Británie zatajen ten nejpřesvědčivější důkaz o mimozemském životě. Nick Pope, který pracoval pro ministerstvo obrany po 21 let, řekl, že se zdá, že fotografie ukazuje “kovově” vyhlížející vesmírnou loď, asi 25 metrů v průměru, která se pohybovala nad vesnicí Calvine, blízko Pitlochry v Perthshire.


Vojenská letadla, která jsou vidět v pozadí, zřejmě eskortovala nebo pronásledovala UFO.
Nick Pope, který řídil vládní projekt UFO od roku 1991 do 1994, řekl, že fotografie byla odstraněna z jeho kanceláře a vlastně “záhadně” zmizela.
Řekl, že když obvinil úředníky z toho, že tato fotografie změnila místo pobytu, tvrdili mu, že o tom nemají žádný záznam.

Calvineský incident se odehrál 4. srpna 1990, když dva muži viděli velký, ve tvaru diamantu vypadající objekt, visící asi 10 minut ve vzduchu – během této doby vojenské letadlo učinilo několik nízkých přeletů – předtím, než prudce vyletělo vzhůru závratnou rychlostí. Jeden z mužů udělal šest barevných fotografií tohoto denního incidentu.

V roce 2009 odtajněné státní spisy odhalily, jak vláda informovala ministry a zahájila vyšetřování tohoto incidentu na špičkové úrovni.

“Byla tam fotografie pořízená svědkem z Calvine a ta byla jednoduše tou nejlepší důkazní fotografií, kterou jsem kdy viděl.“ - řekl Nick Pope.


“Putovala k technickým specialistům na zpravodajskou službu ministerstva obrany. Výsledky jejich analýzy byly takové, že se jedná o skutečnou věc – nebyl to podvod s fotografií. Zajímavým dovětkem tohoto případu je to, že jsem měl vlastně kopii této fotografie. Byla jednou z věcí, kterou jsem měl na zdi své kanceláře zvětšenou, když jsem dělal na projektu UFO. Jednou ji náčelník divize sundal a zamkl v zásuvce, protože si myslel, že by se neměla takto vystavovat.”

Nick Pope řekl, že když ministerstvo obrany uvolnilo své svazky UFO, fotografie a kopie, které byly na jeho zdi, zmizely. Když se ptal, kde jsou, bylo mu řečeno, že “nejsou žádné záznamy o tom, kam se fotografie poděla”.

Nick Pope připustil, že jeho tvrzení by mohlo dohnat konspirační teoretiky k „absolutnímu běsnění“ a vyvozuje z toho, že ministerstvo obrany zničilo možný důkaz o mimozemšťanech. Avšak Nick Pope řekl, že by mohla existovat i obyčejnější vysvětlení ohledně zmizení jeho fotografie.Když mluvil pro rádio BBC v pořadu „Radio Scotland’s Tales of the Unexplained“ (Skotské příběhy nevysvětlitelného), který byl vysílán ve čtvrtek, řekl tam: “Podezírám jisté lidi, že si mysleli, že to byl pouze nějaký prototyp utajovaného letadla, neviditelný letoun nové generace, který neměl nikdo vidět a možná někdo tiše fotografii odstranil a hodil do skartovačky a myslel si přitom, že nám tím dělá nějakou laskavost.”

Minulou noc mluvčí ministerstva obrany řekl, že to nebudou komentovat, protože útvar, který se zabývá pozorováním UFO, byl před čtyřmi lety rozpuštěn.

SHÂN ROSS, 13. 3. 2012

http://www.scotsman.com/news/odd/proof-shredded-but-the-truth-is-out-the...

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Seriál: Sú oveľa bližšie než sme ochotní pripustiť
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-su-ovela-blizsie-nez-sme-ochotni-...


marec 31, 2012 18:55 popoludní

 

 

Top