Obrázok používateľa CEZ OKNO
Rusko používá UFO k oživení turismu

Ruská rozhlasová stanice The Voice of Russia oznámila, že plánuje využívat UFO k turismu, aby přilákalo více návštěvníků do oblasti Leningradu (Petrozavodsk). Nová turistická trasa povede návštěvníky skrze Vespianské lesy a navštíví místo incidentu s UFO z roku 1961, kde do jezera Korbozera spadl masivní válcovitý objekt.


Tato událost s UFO se údajně odehrála v noci 27. dubna 1961. Potápěči jezero prozkoumali a přestože v něm žádný válcovitý objekt nenašli, objevili důkaz, naznačující, že nějaký objekt dopadl na dno jezera. Zbyl po něm náraz přibližně 20 metrů velký. Badatelé naznačili, že UFO prorazilo led na hladině, která byla v tu dobu zamrzlá. Michail Gerstein, předseda výboru ufologů Ruské geografické společnosti řekl pro The Voice of Russia: “Kusy ledu, které plavaly na hladině, svědčily o velkém nárazu nějakého tělesa, které vytvořilo v ledu otvor. Kusy měly intenzivně zelenou barvu. Badatelé odebrali vzorky, ale nepodařilo se zjistit příčiny této podivné zelené barvy.” Gerstein říká, že ze dna jezera byly posbírány také vzorky a testovány, ale nic neobvyklého nebylo zaznamenáno.


Ale Gerstein vysvětluje, že tím nejpodivnějším nálezem během zkoumání tohoto případu byly “záhadné koule, které byly tak lehké, že mohly plout na hladině. Měly velmi komplikovanou chemickou strukturu. Po analýzách byl učiněn předpoklad, že byly stvořeny během procesu vysokých teplot, jakéhosi druhu sváření.”

Badatelé si také všimli neobvykle rozsáhlého růstu rostlin na dně jezera, kam objekt dopadl. Přes provedená šetření a sesbírané důkazy totožnost toho, co se zřítilo do jezera Korbozera v roce 1961 zůstává záhadou. Záhada obklopující tento případ je tou, o které úředníci doufají, že vzbudí zájem turistů a přiláká návštěvníky do této oblasti.

Brzy pošleme podrobné informace o vyšetřování tohoto případu včetně původní zprávy.

Jason McClellan, 11. 6. 2012

http://english.ruvr.ru/2012_07_10/Tourism-UFO/

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

UFO a Mainstream
http://www.cez-okno.net/rubrika/ufo-a-mainstream


august 02, 2012 21:45 popoludní

 

 

Top