Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zakrývá FAA zpožděné lety kvůli pozorování UFO v New Yorku?

13. 10. 2010 bylo nad Manhattanem v New Yorku pozorováno několik desítek UFO. Zprávy o pozorování začaly kolem 13:30 a trvaly do pozdního středečního odpoledne. Když několik médií dělalo komentáře pro své zprávy, Federální úřad pro letectví (FAA) nejprve řekl, že se jim na radaru nic neobjevilo. Později vešlo ve známost, že v nedaleké škole St. Vernon vypustili několik balónků na párty, mnoho mediálních zdrojů tvrdilo, že záhada na newyorském letišti je tím vyřešena. To, o čem se média vysílající zprávy o newyorském UFO nezmínila, bylo, že od 18:45 toho samého dne (13.10) FAA uzavřelo vzdušné linky na třech newyorských letištích a to asi na jednu hodinu.

FAA tvrdil, že zpožděné lety byly kvůli „zápachu paliva“ na radarovém středisku ve Westbury, které řídí newyorské lety. Podle tiskové agentury Associated Press příběh o záhadném „zápachu paliva“ vedl radarovou základnu k uzavření a evakuaci radarové obsluhy. Pravděpodobnější však je, že FAA uzavřela svou radarovou základnu a zpozdila lety vzhledem k UFO, které v tu dobu viselo nad Manhattanem. Nejdůležitější je, že UFO mohlo nějak působit na radarové vybavení. Pokud ano, zdá se, že FAA skrývá pravý význam UFO pozorovaného svědky nad New Yorkem.

Zde je to, co Jim Peters, mluvčí FAA, nejprve řekl, když byl dotázán na pozorování UFO nad Manhattanem:

„Přehráli jsme si záznamy z radaru, zda na nich bylo něco, co nedokážeme určit, ale v té oblasti nic nebylo... Byl tam jen provoz nějakých helikoptér nad řekou v tu dobu a tak jsme prověřili naváděcí věž na letišti LeGuardia. A oni nám řekli, že tam neměli nic, co by v tu dobu letělo nízko... nic, co by napovídalo, že jde o tento druh věci...“

Peters pokračoval v tvrzení: „Kdyby to byl meteorologický balón nebo nějaký druh organizovaného vypouštění balónků, měly by to úřady oznámit předem. Policejní důstojníci řekli, že neobdrželi žádné oznámení.“

Zatímco FAA popírá jakýkoli význam newyorského příběhu UFO, tisková agentura Associated Press ve svém příběhu odhalila, že během pozorování UFO byl na třech hlavních letištích přerušen provoz. Úřední příčinou tohoto přerušení byl „zápach paliva“ na radarovém středisku, které se stará o všechny hlavní letiště, což vedlo ke krátké evakuaci. Zde je to, co napsala Associated Press:

„Úřady říkají, že radarové středisko, které operuje se všemi odlety a přílety pro newyorská letiště, bylo krátce evakuováno poté, co byl ohlášen zápach paliva. Lety byly zpožděny. Mluvčí FAA, Jim Peters, říká, že středisko ve Westbury bylo evakuováno v rámci tohoto opatření asi kolem 18:45 ve středu. Zůstala tam jen hrstka dispečerů letového provozu. Říká, že ostatní členové personálu byli asi po hodině povoláni zpět. Ale dodává, že evakuace vedla ke zpoždění na newyorských letištích LaGuardia, Kennedy a Newark. Internetové stránky FAA praví, že odlety z LeGuardia byly zpožděny až o hodinu. Nebylo okamžitě jasné, kolik letů tím bylo ovlivněno.“

Hodinové uzavření leteckých operací na všech třech newyorských letištích spolu s evakuací radarového střediska během objevení se UFO nad Manhattanem může být jednoduše mimořádná náhoda. Avšak daleko pravděpodobnější je to, že FAA zatajuje pravou příčinu a tou je pozorování UFO dne 13. 10. 2010, což vedlo k tomu, že UFO zpozdilo lety na třech newyorských letištích, jež vedlo k jejich uzavření. To má mnoho paralel s nedávným uzavřením letiště v Číně, kde byly přerušeny radarové operace kvůli UFO.

Pravděpodobnost, že FAA zakrývá pravý význam UFO, vede k vážným pochybám ohledně vysvětlení s balónkovou párty, které nyní obíhá po masmédiích jako to, co se objevilo nad New Yorkem. Noviny New York Post, televize Fox News a další média - všichni tvrdí, že domnělá UFO byla balónky vypuštěné dětmi z nedaleké školy v Mt. Vernon. Youtube nabízí video o balónkovém párty, při kterém jich bylo kolem poledne náhodně vypuštěno asi tucet, díky narozeninové oslavě.

Vysvětlení o balónkové párty je však velmi nepravděpodobné vzhledem k době mezi první a poslední zprávou. I když bylo pozorování nad New Yorkem oficiálně ohlášeno ve 13:30, krátce po náhodném vypuštění balónků z Mt. Vernonské školy, popisovali svědkové pozorování UFO již v 9:30, 13.10, bylo jich napočítáno až 50. Také uzavření newyorského radarového střediska a zpožděné lety začaly v 18:45. Až do této doby bylo UFO sledováno a nafilmováno newyorskými občany. Mohl by tucet balónků z párty viset více než pět hodin nad Manhattanem poté, co ulétly z blízké školy Mt. Vernon a zůstat stacionární nad New Yorkem? Mohly by balónky záhadně přispět k evakuaci westburského radarového střediska a o hodinu zpozdit lety na třech newyorských letištích?

Vysvětlení o balónkové párty se při užším zkoumání rozpadá. Nicméně se zdá, že bylo rychle přijato masmédii a stalo se z něj oficiálně schválený pokus zakrýt pravdu o newyorském UFO. To vede k věrohodnějšímu vysvětlení: že UFO byly inteligentně řízené objekty, které způsobily problémy radarovému středisku ve Westbury. To také vedlo ke zpoždění letů. Zdá se, že jde o podobnou sérii událostí, jaké se odehrály tento rok na čínském letišti poté, co bylo pozorováno UFO. Významné je, že to, co se stalo nad New Yorkem, potvrzuje předpověď o 13. 10., kterou učinil o 4 měsíce dříve penzionovaný důstojník NORAD (Severoamerická protivzdušná obrana) Fulham, že budou pozorována mimozemská plavidla nad hlavními městy světa, jako první krok v procesu přípravy lidstva na pravdu o tom, že tu nejsme sami.

PhDr. Michael Salla, 15. 10. 2010

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: Exopolitika.cz


VIDEO nájdete na tejto adrese

november 08, 2010 22:52 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top