Obrázok používateľa CEZ OKNO
Francouzská novinářka Annie Lobé varuje před užíváním úsporných žárovek

Mnohé státy uzákonily nebo se chystají uzákonit zákaz obyčejných žárovek a přikázat užívání tzv. úsporných žárovek/zářivek, a to kvůli úspoře elektrické energie. Dokumenty na stránkách Next-up dokazují, že s úsporou to nebude tak slavné: lidé sice zaplatí méně za elektřinu, ale ve svém důsledku zaplatí dvakrát více za jiné druhy energie užívané k vytápění. Samozřejmě to jde z jejich kapsy... Annie Lobé se zabývá otázkou zdravotní nezávadnosti úsporných žárovek. Uvádí, že na Novém Zélandu právě nový ministr pro energetiku zrušil zákon o povinném užívání těchto "úsporek". Proč asi?Annie ve videu ukazuje měření elektromagnetické radiace Gaussovým měřidlem na obyčejné a úsporné žárovce. Rozsvícená běžná žárovka nevydává žádné záření. Úsporná žárovka vydává záření 25 mG.

Annie provedla měření mnoha úsporných žárovek, s výsledky od 10 do 200 mG. Ukazuje, že dle zprávy WHO (Světová zdravotnická organizace) patří elektromagnetické záření mezi možné karcinogeny.

V těchto žárovkách je obsažena rtuť, toxický kov, který může uniknout při náhodném rozbití. S těmito žárovkami by se mělo zacházet jako s toxickým odpadem, což mnozí lidé nevědí.

Dále tyto žárovky vyzařují i radiofrekvence, a to až 200 V/m. Uzákoněná norma ve Francii je přitom 27 V/m, Takže tyto žárovky vlastně nesplňují zákon. (Požadavek vědecké studie Bioinitiative je pouhých 0,6 V/m.)

Annie uvádí příklad z ostrova Guadeloupe, kde v rámci úspory energie byla v roce 2000 provedena rozsáhlá kampaň, na jejímž základě se téměř všechny domácnosti vybavily úspornými žárovkami. Dnes, v roce 2009, má Guadeloupe nejvyšší výskyt rakoviny prostaty na celém světě. Annie vyslovuje hypotézu, že na tom mají vinu právě ony žárovky... Proto radí jediné: NEPOUŽÍVAT!

Vliv na zdraví mládeže

Video obsahuje dále informace o tzv. mikrovlnném syndromu - ozáření postihuje prakticky všechny tělesné systémy, zejména mozek. Statistiky sice odhadují, že průměrná délka života bude nadále růst, ale to je možná jen iluze: tyto statistiky jsou založeny na lidech, kteří většinu svého života žili ve zdravém prostředí. To ale neplatí o naší mládeži, která je permanentně ozařována.

Ve Francii má mobil 6,3% dětí mezi 8-10 rokem a 25% dětí mezi 10-13 rokem. (Obávám se, že u nás ta procenta jsou daleko větší, podle toho, co vidím mezi dětmi.) 90% mládeže se nikdy neodlučuje od svého mobilu, ani v noci. Mládež nedodržuje zdravotní pravidla o užívání mobilů (ve Francii se doporučuje telefonovat nejdéle 6 minut, celkem denně 20 minut.)

Závěrečná hypotéza zní, že ZDRAVOTNÍ POTENCIÁL MNOHÝCH MLADÝCH LIDÍ BUDE V 35 LETECH ZCELA VYČERPÁN.


Článek je stručným obsahem videa ve francouzštině, které najdete ZDE!

Vystavil Orgonet

Zdroj: orgo-net.blogspot.com


Sekcie: 
Rubriky: 
máj 02, 2009 13:28 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Tlamovec
  Tlamovecmarec 10, 2010 00:30 dopoludnia

  Komentár: 

  Nekoukejta na TV, počítač, nepoužívejte telefon a hlavně nechoďte na Slunce, to všechno září škodlivou radioaktivitu. Zavřete se ve sklepě ve skafandru a klapkama na očích, tak budete chráněni a možná se dožijete víc než 35.

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmarec 23, 2010 22:14 popoludní

  Komentár: 

  V tom sklepe si vzhledem ke zvysene koncentraci radioaktivniho radonu taky moc nepomuzete. Leda by ten skafandr mel tluste steny z olova a uzavreny dychaci system...

 3. Obrázok používateľa Noro
  Noromarec 10, 2010 16:45 popoludní

  Komentár: 

  Su krajiny, kde dokazatelne malo obyvatelstvo velke problemy po plosnom zavedeni tohto sajrajtu co sa nam snazia natlacit miesto klasickych ziaroviek

  Ak je to podla niekoho zanedbatelne, co uz, jeto tiez nazor...

 

 

Top