Obrázok používateľa CEZ OKNO
HON NA HIGGSOVU BOŽSKOU ČÁSTICI (pokud je Vesmír odpovědí, co je "otázkou"?)

Všeobecně se věří že Božská částice je podstatou hmoty ve vesmíru. A že pomůže odhalit, jak celý vesmír vlastně funguje, že ukrývá odpověď na základní otázky celého lidstva. Sestupujeme do podzemních prostor urychlovače částic CERN a sledujeme cestu tohoto výzkumu. - Před čtyřiceti lety, 27. července 1964, uveřejnil skotský fyzik Peter Higgs (*1929) v časopise Physics Letters krátký článek, z něhož postupně vykrystalizoval jeden z největších problémů moderní fyziky.

Higgs v článku předestřel teoretický koncept mechanismu, jímž elementární částice nabývají hmotnosti. Zprostředkující částice, která ostatním částicím „přiděluje hmotnost", byla později, když se ukázalo, že popis tohoto mechanismu není od věci, nazvána Higgsův boson. Tento příběh dosud nezná rozuzlení. - Tento příběh dosud nezná rozuzlení. Higgsův boson je částice, která narušuje elektroslabou symetrii a je zodpovědná za existenci hmotnosti, současně ale představuje jeden z nejzapeklitějších problémů moderní fyziky; rovných čtyřicet let si vědci kladou otázku, o jakou částici se vlastně jedná a jaké jsou její vlastnosti. Nejde možná o nic menšího než o poslední „chybějící článek" standardního modelu elementárních částic. Podaří se v příštích letech experimentálně potvrdit jeho existenci? A pokud ano (jak většina fyziků doufá), co z toho bude vyplývat?


DOKUMENT nájdete na tejto adrese

Zdroj: http://www.youtube.com/user/GoschaTV2


Súvisiace:

Poznatky vedy
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/poznatky-vedy


marec 17, 2012 23:54 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymmarec 18, 2012 08:50 dopoludnia

    Komentár: 

    Chcete vedieť ozaj, že ako to je? Tak siahnite po naj knihe - Vo Svetle Pravdy - Posolstvo Grálu od ABDRUSHINA...a poznanie rázom bude mať, aj v tejto veci.

 

 

Top