UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
GMO pesticidy souvisí s vrozenými vadami, poruchami mužských hormonů a rakovinou

NaturalNews | Četné studie v posledních měsících ukazují vliv zemědělských pesticidů na reprodukci a další vážné zdravotní problémy. A nová studie z Argentiny přidává ještě více důkazů o tom, že tyto chemické látky jsou rozšířené jako pandemie. Andres Carrasco, vedoucí oddělení molekulární embryologické laboratoře na univerzitě v Buenos Aires, nedávno představil zprávu, která vysvětluje, že glyfosát (účinná látka herbicidu Roundup firmy Monsanto) je odpovědný za způsobení vrozených vad, neplodnosti, ničení spermií a rakoviny.

Pro účely této studie Carrasco a jeho tým testovali účinky glyfosátu na zvířecích embryích a zjistili, že chemicky mění a narušuje správný embryonální vývoj. Dokument také vysvětluje, že „glyfosát sám byl zodpovědný“ za příčinu vrozené vady, a že výsledky této studie naznačují podobné výsledky i u lidí.

Krátce po tom, co Carrasco vydal svou zprávu, The Ecologist (britský ekologický časopis) vydal svou vlastní zprávu o zničujících účincích glyfosátu jak na životní prostředí, tak i na život lidí a zvířat, také citoval Carrascovu zkušenost, že byl „napaden davem“ při příjezdu do města, kde měl prezentovat své výsledky.

„Neobjevil jsem něco nic nového,“ řekl Carrasco v rozhovoru pro GMWatch.org. „Jen jsem potvrdil to, co jiní vědci objevili. Navzdory důkazům, se snažili kritizovat 30 let mé pověsti jako vědce … Vědí, že nemohou zakrýt Slunce jednou rukou. Existuje vědecký důkaz, a především jsou stovky postižených měst, které jsou živým důkazem tohoto ohrožení veřejného zdraví.“

Kromě glyfosátu celá záplava dalších toxických chemických látek používaných v běžných a geneticky modifikovaných (GM) plodinách je také vážnou hrozbu pro lidské zdraví. Zpráva zveřejněná v časopise Scientific American již v únoru vysvětluje, že většina pesticidů jsou endokrinní disruptory. Chemických látek mající vliv na mužské hormony zejména blokováním nebo napodobováním, a nakonec vedou k různým druhům velmi závažných zdravotních problémů.

Překlad článku GMO pesticides linked to birth defects, disruption of male hormones, cancer

http://www.naturalnews.com/032201_pesticides_birth_defects.html

Čtěte také:

- Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

- GMO kontaminace světa je mnohem horší než únik ropy v Mexickém zálivu

Zdroj: freepub.comehere.cz


Podrobné správy na tému „GMO“ nájdete na tejto adrese.

Sekcie: 
jún 27, 2011 09:19 dopoludnia

 

 

Top