Obrázok používateľa CEZ OKNO
Dluh Itálie dosáhl rekordní výšky

Italská centrální banka říká, že veřejný dluh dosáhl rekordní výšky přes dva biliony eur. Eurozóna se mezitím snaží překonat prohlubující se finanční krizi. Podle zprávy vydané v pátek bankou italský veřejný dluh v říjnu vzrostl na 2,015 bilionu eur (2,64 bilionu dolarů) z 1,995 bilionu eur v září. Čísla vykazují nárůst o 3,7% oproti lednu letošního roku.

Existují rostoucí obavy, že vysoký veřejný dluh by mohl vést k větší nezaměstnanosti v zemi, která se utápí v recesi.

V Itálii začala recese, když ekonomika klesla o 0,2% ve třetím čtvrtletí roku 2011 a o 0,7% ve druhém čtvrtletí téhož roku.
Oznámení banky přichází navzdory poté, co předseda Evropské komise Jose Manuel Borroso na začátku týdne řekl, že Evropská unie dosáhla mnoha svých cílů a bude pokračovat v záchraně Evropy před dluhovou krizí.

Borroso dodal, že komise dospěla ke své 25pocentní iniciativě ve snižování výdajů s cílem ušetřit zhruba 40 miliard eur. Také řekl, že ekonomická krize potřebuje inteligentní regulaci k podpoře růstu, vytváření pracovních míst a aby fungoval jednotný trh.

Evropa se ponořila do finanční krize na začátku roku 2008. Zhoršení dluhové krize přinutilo vlády EU přijmout tvrdá úsporná opatření, která způsobují sociální nepokoje a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

Překlad článku Italian public debt hits record high: Bank of Italy
http://www.presstv.ir/detail/2012/12/14/278045/italys-public-debt-hits-r...

Zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/

december 16, 2012 16:42 popoludní

 

 

Top