Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nový reklamní trik o „univerzální“ vakcíně proti chřipce je jen dalším podvodem

Četnost očkování proti chřipce začala klesat, neboť Američané už si začínají uvědomovat, že tyto vakcíny nejenže obsahují škodlivé složky jako je např. Trimerosal (rtuť), ale navíc ani neúčinkují tak, jak bývá vyhlašováno (jedním z „vedlejších účinků“ je totiž i případné onemocnění chřipkou). Ve snaze přesvědčit veřejnost o tom, že vakcíny proti chřipce jsou užitečné a nezbytné, přichází nyní specialisté z NIH (the US National Institutes of Health) s lákavou nabídkou „univerzální“ vakcíny. Na této se sice zatím ještě pracuje, ale má být údajně schopna ochránit před všemi typy chřipky.


Jak bylo právě publikováno v deníku USA Today, vědci momentálně pracují na univerzální vakcíně proti chřipce, která bude zacílena na určité neměnné charakteristiky chřipkových virů. Ředitel NIH Dr. Francis Collins k tomu vysvětluje, že vnější obal každého chřipkového viru obsahuje některé univerzální charakteristiky. Je tedy teoreticky možné vyvinout vakcínu, která by cílila na tyto univerzální charakteristiky a tím by působila prakticky proti všem virům chřipky.


„Na obalu virů jsou části, které bývají neměnné,“ tvrdí Dr. Collins při bližším popisu koncepce vakcíny. „A pokud se nám podaří vytvořit vakcínu, která bude zaměřena na takové konstantní části, může být každý ochráněn proti všem typům chřipkového viru.“

Je ale vývoj takové vakcíny skutečně možný, nebo je vyhlášení ředitele NIH pouhým snem, založeném na zbožném přání? A nebo je snad idea univerzální vakcíny proti chřipce pouhým trikem, který má přesvědčovat veřejnost o tom, že věda kolem vakcín je reálná a že vakcíny opravdu účinkují?

V této záležitosti ovšem stále existují některé křiklavé otazníky a jak už mnozí z nás dobře vědí, vakcínový průmysl vlastně nemá žádný zájem na tom, aby skutečně vymýtil chřipku. Zabil by si tím tak svou dojnou krávu na peníze.

Univezální vakcína proti chřipce je jen dalším pokusem jak přesvědčit veřejnost o legitimitě vakcín

Podívejme se na to přímo. Stále více Američanů už začíná odmítat vakcinace jen proto, že jim lékaři a mnoho zdravotních institucí říkají, že by se měli nechat očkovat. Loni na podzim jedna ze studií v the Consumer Reports ukázala, že četnost očkování proti chřipce začala klesat. Už jen 37% respondentů plánovalo další očkování.


Zhruba polovina dotazovaných tvrdí, že negativní vedlejší účinky jsou rozhodujícím důvodem, aby se vyhnuli očkování a stejný počet lidí vyjadřovalo obavy kolem bezpečnosti očkování proti chřipce. Mnoho lidí bylo také přesvědčeno, že takové očkování není vůbec zapotřebí[1].

Každým rokem tak stále více lidí dochází k podobnému přesvědčení a počty dobrovolníků, kteří ještě mají chuť se nechat očkovat proti chřipce, neustále klesají.

Pochybování o oprávněnosti očkování proti chřipce je velmi důležité. K tomu se nakonec přiklání i tak významná instituce, jako je CDC (the US Centers for Disease Control and Prevention), na niž mnozí pohlíží jako na spolehlivý zdroj informací o zdraví. Tato v podstatě připustila, že vakcíny proti chřipce jsou zbytečné.

Přitom však stejná instituce zároveň vyhlašuje, že lidé by měli být každoročně znovu očkováni. Ale i pouhé zběžné znalosti o tom, jak fungují v lidském těle protilátky nás mohou přesvědčit, že vakcíny nezvyšují imunitu – jinak by přece nebylo potřeba znovu očkovat[2].


A pak je tu ještě jedna nepříjemná pravda o tom, že vakcíny proti chřipce bývají neúčinné až v 99% případů. Jinými slovy řečeno, jen jeden člověk ze sta očkovaných může zaznamenat nějaký postřehnutelný přínos – a i toto jedno procento je pouze optimistický odhad![3]

Přirozeným následkem všech těchto skutečností je pak samozřejmě pokles počtů lidí, kteří mají ještě chuť se nechat každoročně očkovat. Příslušné instituce si toho všímají a proto se také pokoušejí zastavit tuto narůstající vlnu nesouhlasu s vakcinacemi tím, že slibují nový vědecký průlom.

Správnou odpovědí není injekce, ale výživa a životní styl

Skutečná pravda je však taková, že proti chřipce není skutečně účinná žádná vakcína – počítaje v to i jakoukoliv předpokládanou „univerzální“ vakcínu proti chřipce. Skutečná imunita proti chřipce se nedá vybudovat vpichováním virových fragmentů, smíchaných s toxiny, jako je např. formaldehyd nebo rtuť. Takovou imunitu lze získat, pokud se budete přirozeně vystavovat virům a současně si prostřednictvím dobrého zdraví a životního stylu vytvoříte optimální imunitu.

Jednou z nejúčinnějších cest k posílení imunity je udržení dostatečné hladiny vitamínu D. K tomu jsou zapotřebí pouze přirozené slunění a vitamínové doplňky[4].


Kromě toho si ale dopřávejte i dostatečný odpočinek, pijte čistou vodu a zaměřte se na superpotraviny posilující imunitu, které dokáži pro vaše zdraví dělat zázraky – nepůsobí totiž pouze jako prevence proti chřipce, ale i proti nesčetným dalším zdravotním potížím[5].

Použité odkazy:

[1] http://www.naturalnews.com/030242_flu_shot_vaccine.html
[2] http://www.naturalnews.com/032558_flu_shots_wear_off.html
[3] http://www.naturalnews.com/029641_vaccines_junk_science.html
[4] http://www.naturalnews.com/029760_vitamin_D_influenza.html
[5] http://www.naturalnews.com/flu.html

Ethan A. Huff, http://yourlife.usatoday.com/

http://www.naturalnews.com/

Zdroj: http://zmok.webnode.cz/

Prevzaté z: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

Očkovanie
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/ockovanie


Autori: 
Sekcie: 
november 13, 2012 21:35 popoludní

 

 

Top