Obrázok používateľa CEZ OKNO
HUMANOID ATA MÁ MOŽNÁ BRATRA!

Každý se zastával svého vlastního názoru, když nový dokument sliboval odhalení DNA testů malého humanoida nalezeného před deseti lety v Chile. Badatelé UFO doufali, že toto bude konečný důkaz o návštěvách mimozemšťanů. Skeptici si byli naopak jistí, že se jedná jen o nechutnou reklamní kampaň. Zatím poslední vlna v této kontroverzi může být ještě více podivná.

Malá mumifikovaná postava známá jako Ata byla nalezena v Chile v poušti Atacama v roce 2003. Je součástí dokumentu Sirius. I přes všechny rentgeny a DNA analýzy její původ je stále zahalen tajemstvím. Genetické testy, které nejsou kompletní, jednoznačně ukazují, že Ata je z 91 procent člověk. Nicméně zbývajících 9 procent nenechává vědce v klidu. Jen další analýza DNA může objasnit záhadu. Součástí celé kontroverze je fakt, že někteří odborníci tvrdí, že Ata byl člověk, který se dožil 6 až 8 let, zatímco jiní tvrdí, že Ata je jen mumifikovaný lidský plod. Tak máme dvě teorie.

Dnes se seznamte s Atta Boy. Ano, Atta Boy, je také veliký okolo 6 palců, také pochází z oblasti pouště Atacama, ale v tomto případě z Bolívie, či Peru. Na trhu se objevila nová kniha “A curious man: The strange and brilliant life of Robert - Believe it or not - Ripley", o životě rozmarného milionáře z třicátých let. Jeho posedlost podivnými věcmi měla za následek celosvětovou kolekci knih, filmů, rozhlasových pořadů a muzeí zasvěcených nejpodivnějším podivnostem světa.

Kniha obsahuje fotografii z roku 1933, na které je 6,5 palce vysoká postava stojící na ruce Ripleyho. Popisek odkazuje na jméno postavy jakožto Atta Boy s referencemi na indiány Jivaro, kteří jsou známí experti na zmenšování hlav.

“Neal Thompson, autor knihy říká: přišel jsem do styku s Atta Boy několikrát v průběhu mého výzkumu. Jednou z věcí, kterou byl Ripley fascinován, byla miniaturizace lidského těla, například, jako v kulturách, které praktikovaly zmenšování hlav. Co se týká Atta Boy, Ripley nezanechal žádné konkrétní informace, kde získal malé tělo a ani žádné další detaily ohledně tohoto artefaktu - je to taková malá záhada. Vím, že Ripley tělo publikoval jako pravé lidské, narozdíl od mimozemšťana. Věřil, že se jedná o skutečné miniaturní mumifikované lidské tělo.”

Součástí záhady Atta Boy je, že se neví jestli se jednalo o zmenšené tělo, nebo mumifikovaný plod. Původ exempláře je neznámý a krátce na konci třicátých let zmizel bezestopy - nebo do nějaké privátní sbírky.


“Vypadá to jako mumifikovaný plod a ne malé tělo,“ řekl Edward Meyer, víceprezident výstav a archívů Ripleyho. “Viděl jsem skutečná zmenšená těla a tohle vypadá daleko jinak.”


Jak se ovšem vyrovnáme s náhodami, které se hromadí mezi Atou a Atta Boy? Oba jsou okolo 6 palců vysocí, oba údajně pocházejí ze stejné lokality v poušti Atacama, oba jsou neurčitého původu. Existují ještě další náhody, které se teprve objeví?

“Nenazýval bych to ani náhodou. Myslím, že je to zkrátka stejný příběh, jen 70-80 let později,” řekl Meyer listu HuffPost. “Nemyslím, že existuje jen jeden. Osobně věřím, že Atta Boy je nejspíš bolívijská mumie, než zcvrklé tělo indiánů Jivaro.”

Meyer dodává, že existovaly jen tři známé případy celých zmenšených těl.


“Klíčový detail zmiňovaných třech malých těl je, že se věří, že to byl výtvor německého doktora v Peru. Někdo mu ukázal jak se vytvářejí zmenšené hlavy a on chtěl zkrátka udělat jeden krok navíc a zmenšit celé tělo. Abychom zmenšili celé tělo, musíme vyjmout všechny kosti. Vaše pokožka je jako koženka, uvaří se, ale kosti se nezmenší. To je jedna z věcí, když jde o zmenšené hlavy, které lidi nerozumí,” vysvětlil Meyer. “Indiáni Jivaro sbírali hlavy, protože to je údajně místo, kde se nachází duše - celý smysl zmenšování hlav je zachytit duši svého nepřítele.”


Mohou být Ata a Atta Boy příbuzní? Určitě by celé věci pomohlo, kdybychom věděli, kde se dnes Atta Boy nachází, pokud vůbec existuje. Tento exemplář je pro Meyera jakýsi Svatý Grál a nemyslí si, že HuffPost je natolik šílený v teorii, že může mezi těmito dvěma nálezy existovat geografická i personální souvislost.


“Pokud někdo ví, kde se originální Atta Boy nachází, napište mi na meyer@ripleys.com. Myslím, že existuje příběh, který je lepší, než ten o moderním Ata, jen ho musíme najít.“

A Ripley to chce ještě trochu okořenit. První osoba, která podá informaci vedoucí k objevení současné lokality Atta Boy, dostane doživotní permanentku do jakéhokoliv z 32 muzeí Ripley a jednorázové vstupné do všech Ripley akvárií.

Pokud se podaří najít Atta Boy a jeho DNA analýzy mohou být porovnány se současným Ata, kdo ví, co z toho může vyplynout...


Zdroj a foto: Lee Spiegel, Huffington Post

Preklad: Michael M. Faitl

Zdroj: astronauti.cz


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Atakamský humanoid
http://www.cez-okno.net/clanok/atakamsky-humanoid

Malé humanoidní bytosti
http://www.cez-okno.net/clanok/mimozemstania/male-humanoidni-bytosti

Kto bol v skutočnosti kyštymský trpaslík Alešeňka?
http://www.cez-okno.net/clanok/danicina-rubrika/kto-bol-v-skutocnosti-ky...

Trpaslíci prekopali podzemnými chodbami celú Európu
http://www.cez-okno.net/clanok/danicina-rubrika/trpaslici-prekopali-podz...

Trpasličí rasa lidí
http://www.cez-okno.net/clanok/trpaslici-rasa-lidi

Neznámý národ trpaslíků
http://www.cez-okno.net/clanok/neznamy-narod-trpasliku


jún 07, 2013 23:59 popoludní

 

 

Top