Obrázok používateľa CEZ OKNO
Hviezdna brána Atlantídy VI.

Meru sa nazýva Horou Sveta. Pokiaľ ide o buddhistické vyobrazenia, nájdeme pozoruhodný obraz Meru. "Hovorí sa, že kedysi keď Buddha dosiahol osvietenie, umiestnil víťazný prápor na vrchol hory Meru, symbolizujúci víťazstvo nad celým vesmírom. Opäť tu bola hora Meru myslená ako stredová os podporujúca svet."


Logo Atlantídy (vľavo). Mandala Meru, s centra Atlantídy, pohľad zhora nadol (Samuel Beal, London, 1882). Meru sa javí ako sústredné prstence. Môžeme si položiť otázku, či je to krúžok v hornej časti symbolu Meru


Presýpacie hodiny (alebo tvar červej diery)
Hora Sveta, Meru, stúpa z veľkého oceánu priestoru (Japonsko, 1678). Tvar červej diery naznačuje, že Meru bola brána do inej dimenzie


Buddhovu smrť spôsobil kolaps svetových pilierov Meru. Naspodku v pravom rohu sa triešti na kuriózne kocky, ktoré pripomínajú kryštály alebo aj iné rozmery


Kolaps červej diery


Slovnými hračkami sme sa dostali k tomu, že hora Meru by skutočne mohla byť krútiaca, víriaca alebo rotujúca hora? Zaujímavé je, že Meru bola ozajstným modelom pre babylonskú vežu, nachádzajúcu sa v Su-Meru alebo v Sumeri, synonymom k spinning/krúteniu je turning/otáčanie (turning od tour – cesta), nemá to znamenať, že Babylonská veža je rotujúcim pilierom?


Hovorí sa, že kedysi keď Buddha dosiahol osvietenie, umiestnil víťazný prápor na vrchol hory Meru, symbolizujúci víťazstvo nad celým vesmírom. Opäť tu bola hora Meru myslená ako stredová os podporujúca svet.Vlajka víťazstva tiež označuje Buddhovo víťazstvo nad Márom, ktorý stelesňuje prekážky na ceste k duchovnej realizácii. Konkrétne sú vraj štyri typy Máru, z ktorých každá predstavuje samostatnú prekážku na ceste k duchovnému pokroku.


Jedná sa o:
1) Máru emocionálnej poškvrny
2) Máru vášne
3) Máru strachu zo smrti
4) Máru pýchy a chtíču!

Až po porazení týchto štyroch negatívnych vlastností mohol Buddha ohlásiť víťazstvo nad nevedomosťou, a dosiahnuť nirvánu.

Tu stojí za krátku poznámku, že v názve Ježiša „CESTA“ prví kresťania šli v šľapajach Buddhistov. Keď konvertovali na kresťanstvo, podobné umelecké stvárnenie Ježiša, aké bolo aplikované na Buddhu, žilo ešte dlho potom, čo skutočne zmenili predstavy o Ježišovi. Rané buddhistické umenie sa skladalo zo symbolických znázornení Buddhu.

Bolo obvyklé prezentovať Buddhu ako pár stôp vedúcich k osvieteniu, alebo ako 8-ramenné koleso, symbol pre Koleso Pravdy, symbol Annunakov (http://www.bibliotecapleyades.net/sumer_anunnaki/anunnaki/anu_1.htm) pre kráľovskú loď.


Koleso Dharmy – symbol 8-dielnej Cesty Buddhu alebo Univerzálny Zákon

Ranokresťanské 8-ramenné kolesá

8-ramenný symbol Nibiru (brána)

Všade, kde archeológovia objavili pozostatky prvých sumerských civilizácií, bol symbol „Brána bohov“ viditeľný. Sumerský boh Enki sa stal Poseidonom v príbehu o Atlantíde.

Sumeri líčili túto bránu ako osemcípu hviezdu. Táto hviezda ako symbol označuje termíny ako „Pán Anu“, dingir, „Najjasnejší“, „Vysoký“ a „ana“, alebo „an“ - „nebo“. Symbol sa často vyskytoval ako determinant pred menami „Žiariacich“. (http://www.bibliotecapleyades.net/vida_alien/alien_watchers.htm)

Tak „dinger E.A“ ukazuje na „Žiariaceho Pána Vôd“.

Sitchin (http://www.bibliotecapleyades.net/esp_sitchin.htm, http://www.cez-okno.net/rubrika/zecharia-sitchin, pozn. red.) priradil k babylonskej verzii symbolu Kríža Svetla Enkiho (http://www.cez-okno.net/search/node/enki) domovskú planétu Nibiru (http://www.bibliotecapleyades.net/esp_hercolobus.htm, http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/nibiru, pozn. red.), čo znamená “križovatka“ alebo “brána“.

- pokračovanie -


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

William Henry

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/stargate/stargate08.htm

Preklad: Ninive

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno

Súvisiace:

Atlantída
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/atlantida


september 21, 2013 21:19 popoludní

 

 

Top