UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Interview s Valerijom Uvarovom: HÓROVE USMERŇOVAČE ENERGIE II.

"Analýza úrovne starovekých vedomostí a náboženstiev, ktoré sa formovali v procese historického vývoja vedie k jednoznačnému záveru, a to že v základe starovekého spôsobu pozerania sa na svet bol jeden podstatný nedostatok, ktorý rozhodol o osude nielen Atlantídy a Hyperborei, ale aj o osude Egypťanov, Mayov, Toltékov, Aztékov a mnoho ďalších dávnych civilizácií."


Ot. Aké boli namerané výsledky fyzického stavu tiel?

Od. Výsledkov je veľa. Napríklad mnoho experimentov vykonal K. G. Korotkov – výskumník v centre pre energo-informačné technológie v Petrohradskom štátnom inštitúte jemnej mechaniky a optiky. Využíval pri tom Kirlianovu diagnostickú metódu, ktorá ukázala, že jasnejšie informácie o príznakoch choroby boli získané vtedy, keď ľudia držali valce. Inak povedané, v niektorých prípadoch valce značne zvýšili presnosť diagnózy.

Ďalšiu sériu experimentov robil Dr. Blank v Onkologickom inštitúte v Piesočnom (časť Petrohradu). Prišiel na to, že vplyvom valcov sa organizmus dostáva do stavu, v ktorom sa lepšie vyrovnáva s chorobami a problémami.

Dr. Blank verí, že valce sa môžu odporučiť ako profylaktické (preventívne, pozn. prekl.) opatrenie voči „pásmovej chorobe“ pre tých, ktorí často cestujú z jednej časovej zóny do druhej (piloti, športovci, turisti, kamiónisti na dlhé trate, atď.) – takýmto ľuďom kolízia externých a interných rytmov spôsobuje spomalenosť, lenivosť a bolesti hlavy.

Nikulin si pri prezentovaní výsledkov testov z pozorovaní valčekov všimol:

„... Prvých pár minút môžeme na subjektoch, ktoré držia valce, spozorovať ako z ľavej strany na pravú prechádza tepová vlna. Stav, keď sa cievy napĺňajú krvou výskumníci označili ako ´vaskulárne štádium´. Infračervené žiarenie vzniká v pravej hornej končatine a následne sa tepelné pole končatín vyrovnáva.

Zároveň je s týmito zmenami v organizme subjektu pozorovaný aj celkový nárast aktivity, ktorý je sprevádzaný zvýšením tepovej frekvencie. Pri druhej minúte bolo spozorované zvýšené infračervené žiarenie v krčno-hrudnej oblasti chrbtice.

Z toho vyplýva, že do procesu je zapojený celý vegetatívny nervový systém a dochádza ku energetickej aktivácii vlákien oboch horných končatín a tela ako celku. Tým pádom sa bolesť hlavy zmierni a krvný tlak ide k norme.“

Ot. Môžete uviesť nejaké príklady, kedy má používanie tyčí liečivé účinky?

Od. Tyče nie sú všeliekom na choroby, pretože ich skutočný účel je v niečom inom. Zistilo sa, že denné používanie tyčí (minimálne dve hodiny) má blahodárne účinky v prípadoch ako napr.:

• zvýšené pocity úzkosti a nervové poruchy
• problémy s arteriálnym tlakom
• vaskulárne poruchy
• kardiovaskulárne ochorenia
• neurotrofické poruchy
• choroby vylučovania

Tiež:

• normalizujú fungovanie srdca v prípadoch arytmie a neurózy
• zlepšujú procesy obehového systému a majú blahodarný účinok na cievy
• zmierňujú bolesť v kĺboch v prípade artritídy a dny
• pomáhajú v prípadoch nespavosti
• pomáhajú uvoľňovať stres a predchádzať ateroskleróze
• pri systematickom používaní znižujú hladinu cholesterolu

Ot. Existujú prípady, kedy by sa tyče nemali používať?

Od. Hórove tyče by sa nemali používať v nasledujúcich prípadoch ako napr.:

• schizofrénia a iné psychické poruchy
• epilepsia
• tehotenstvo (posledných 6 mesiacov)

Čo sa týka tehotenstva, ide o to, že v poslednom štádiu sa v matkinom lone nachádza ešte jeden živý organizmus, ktorý je na určitom stupni vývoja a má už svoju vlastnú individualitu (svoje individuálne vibrácie). Tyče sa zlaďujú s osobou, s jej individuálnou frekvenciou.

A pretože individuálne vibrácie určované matkiným hypotalamo-hypofýznym systémom sa líšia od vibrácií dieťaťa, použitie tyčí v posledných šiestich mesiacoch tehotenstva môže mať nepredvídateľné následky.

Ot. Ako prijala tento výskum ruská vláda? Viem, že v niektorých ruských nemocniciach sa tyče používajú.

Od. Vláda tento výskum prijala veľmi seriózne. Jeden z hlavných dôvodov, prečo boli tyče starovekými ľuďmi zhotovené je ten, že sú to nástroje určené na profylaxiu (prevenciu) rakoviny. V ruských nemocniciach bol vykonaný výskum o používaní tyčí a výsledky boli veľmi dobré, čo sa týka liečenia kardiovaskulárneho systému a liečby pacientov s rakovinou.

Zistilo sa, že použitie Hórových tyčí počas liečby rakoviny, napríklad pri chemoterapii, dokáže vyvážiť oslabujúce účinky týchto procedúr a umožňuje pacientovi spamätať sa z liečby rýchlejšie.

Deje sa to z nasledujúceho dôvodu: liečby ako chemoterapia majú značný negatívny účinok na rovnováhu energie v tele, zatiaľ čo Hórove tyče pracujú na tom, aby túto rovnováhu obnovili, čo vedie k tomu, že sa cítite dobre za kratší čas a ich používanie tiež vedie k rýchlejšiemu uzdraveniu.

Ot. Je niečo, čo by ste chceli dodať na záver?

Od. Cieľom výskumov, ktoré robí môj tím, bolo vždy prísť s objavom pre ľudí, neoceniteľným prínosom pre ľudstvo, pre budúci rozvoj pozitívnej mentality našej civilizácie.

Analýza úrovne starovekých vedomostí a náboženstiev, ktoré sa formovali v procese historického vývoja vedie k jednoznačnému záveru, a to že v základe starovekého spôsobu pozerania sa na svet bol jeden podstatný nedostatok, ktorý rozhodol o osude nielen Atlantídy a Hyperborei, ale aj o osude Egypťanov, Mayov, Toltékov, Aztékov a mnoho ďalších dávnych civilizácií.

Evolučný význam následkov uvedeného „defektu“ bol taký silný, že takmer 15 milénií bolo potrebných na to, aby sa napravili deformácie morálnych a etických noriem, ktoré sa objavili vo vedomí pozemskej ľudskej rasy.

Hlavná príčina všeobecného poklesu morálky a dlhý úpadok plný tragických udalostí spôsobili, že si ľudská rasa uvedomila potrebu znovu popremýšľať nad panujúcim názorom na Boha. Prakticky ani jedno z náboženstiev a filozofických doktrín, ktoré dnes existujú, neposkytujú ľudskému druhu koncepciu potrebnú pre chápanie Stvoriteľa.

So všetkými následkami predloženej otázky, pozornosť mnohých generácií sa odklonila od kľúčového problému, a to že formovaním základov svetonázoru sa v skutočnosti určuje základný zmysel existencie a princípov interakcie vo svete.

V dejinách našej civilizácie už ubehlo mnoho tisícročí, no čo sa týka Boha, ľudský druh stále nie je úplne vzdelaný. Veríme, diskutujeme, debatujeme, rozdeľujeme sa a rozchádzame na pôde náboženských rozdielov. Dokonca aj jeden druhého zabíjame, a to v mene viery. Zašli sme až tak ďaleko, že si už nespomíname na náš pôvod – obrovské zjavenie, ktorým to všetko začalo.

Ľudská rasa sa vybrala slepou uličkou, jediným východiskom môže byť len zaspomínanie si na svoj pôvod a na väzby medzi človekom a svetom vôkol.

Menkaureho Triáda, v súčasnej dobe sa nachádza v káhirskom múzeu. Všimnite si faraóna s valcami v rukách. Menkaure panoval v 4. dynastii (2532-2503 p.n.l.)

Vedomosti získané v starodávnych časoch, avšak kozmického pôvodu, obsahujúce informácie o štruktúre slnečného systému a základy počítania cyklických procesov obsahovali aj informácie o štruktúre ľudského organizmu a všetkého, čo existuje – princípe BA-KA.

Ak vezmeme do úvahy, že všetko v našom vesmíre je skonštruované v súlade s týmto princípom, potom je evidentné, že podstata vedomostí nadobudnutá v staroveku poukazovala na jednotu v štruktúre Človeka a Vesmíru.

Je nádej že v súčasnom historickom štádiu sa dokáže, že ľudská inteligencia je dostatočne vyvinutá na to, aby pochopila význam poznatkov o Bohu, ktoré boli ľudstvu dané v predchádzajúcom období. A zatiaľ čo v ďalekej minulosti vedomosti patrili úzkemu kruhu ľudí, prišiel čas na to, aby sa táto chyba napravila a vedomosti patrili celému ľudstvu.

Valerij, ďakujem Vám za Váš čas.

- koniec -

Valerij Uvarov

Zdroj: Biblioteca Pleyades

Preklad: Lucia Urbanová

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Seriál: Čo sú HÓROVE USMERŇOVAČE ENERGIE?
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-co-su-horove-usmernovace-energie

Egypt - Odhalenie
http://www.cez-okno.net/zakazana-egyptologia


november 11, 2013 19:00 popoludní

 

 

Top