Obrázok používateľa CEZ OKNO
Jak negativní emoce ovlivňují naše zdraví?

Lidé prožívají řadu emocí – od štěstí po smutek, od extrémní radosti po depresi. Každá z těchto emocí v těle vytváří jiný pocit. Koneckonců naše tělo uvolňuje různé chemikálie pokaždé, když prožíváme některou z emocí a každá chemikálie v těle vytváří jiné prostředí. Pokud například mozek produkuje serotonin, dopamin nebo oxytocin, cítíme se dobře a šťastní. A naopak, pokud je při stresu produkován kortizol, pocítíte úplně jiný stav spojený s tím, jak se tělo přepne do režimu pro přežití.

A jak je tomu, pokud máme neustále negativní myšlenky? Nebo naopak pozitivní? A když nejsme emočně naladěni ani na negativní, ani na pozitivní vlnu? Pojďme se podívat, jak tyto stavy ovlivňují naše tělo a život.

Existuje v našem světě dualita? Jistě, mohli bychom říci, že do jisté míry ano, ale většinou trávíme mnoho času definováním a posuzováním toho, co považujeme za pozitivní a co za negativní. Mozek je velmi mocný nástroj, a když sami určíme, jaký zážitek je nebo by měl být, pak tuto skutečnost v našem světě budeme takto vnímat. Všimli jste si někdy, že někteří řidiči, pokud se před ně někdo „vecpe“, začnou být rozčílení, a najednou se cítí smutně, negativně a zhorší se jim nálada? A proč někteří naopak v takové situaci jednoduše přibrzdí a dělají, jako by o nic nešlo? V tomto případě jde o stejnou situaci, ale někdo ji vidí negativně, a jiný ne. Jsou tedy věci vrozeně pozitivní a negativní, nebo je tak my pouze definujeme?


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.energiezivota.com/


Súvisiace:

Emócie
http://www.cez-okno.net/emocie

Rozvoj osobnosti
http://www.cez-okno.net/rubrika/rozvoj-osobnosti

ENERGIE ŽIVOTA Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/energie-zivota-vyber


Autori: 
Sekcie: 
august 17, 2016 23:03 popoludní

 

 

Top