Obrázok používateľa CEZ OKNO
JAPONŠTÍ VĚDCI DOKÁZALI PŘENÉST ELEKTŘINU SKRZE VZDUCH. NIKOLA TESLA SE NEPLETL (+VIDEO)

Vědci v Japonsku úspěšně přenesli elektrickou energii bezdrátově skrze vzduch, což dokazuje, že Nikola Tesla směřoval ve svém výzkumu správným směrem. Celé roky se vedly debaty o tom, zda je možné přenést energii vzduchem, a i když existují zprávy o některých menších výzkumech, nikdy vědci nepřišli s mainstreamovou studií. Až doteď. Výzkumníci z japonské Aerospace Exploration Agency použili mikrovlny, aby poslali elektřinu do 50 m vzdáleného cíle.


„Tohle je vůbec poprvé, co někdo dokázal poslat takové množství elektrické energie (téměř 2 kW) pomocí mikrovln a speciálně vyvinutého ovládacího zařízení,“ řekl mluvčí Aerospace Exploration Agency.

„Toto zařízení vychází z kosmické technologie, které sbírá sluneční paprsky, konvertuje na mikrovlny a pak je posílá na zem. Je však stále na čem pracovat. Největší výzvou je kontrola směru přenosu a přesnosti. Je stále na čem pracovat. Největší výzvou je kontrola směru přenosu a přesnost,“ vysvětlil vědec Yasuyuki Fukumuro.

Prvotní plány jsou takové, že by se zařízení používalo jako energetický zdroj pro vesmírné stanice a zařízení, ale ve finále by mohlo být použito i k účelům na Zemi.


VIDEO nájdete na tejto adrese.

Zdroj: https://www.youtube.com/channel/UCeox0hgnZaHDzbykUJvXVcw

Zdroj: http://ac24.cz/

Článek podléhá licenci Creative Commons 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/cz/


Súvisiace:

Voľná energia
http://www.cez-okno.net/volna-energia


Sekcie: 
marec 22, 2015 23:32 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Jamal
  Jamalmarec 24, 2015 17:56 popoludní

  Komentár: 

  Prevzatá pseudosenzácia.
  Toto nemá s Teslom nič spoločného.
  Tesla nepracoval s mikrovlnami!!

 

 

Top