Obrázok používateľa CEZ OKNO
Je možné, že Betelgeuze vybuchne?

“Čosi ako krvavé pukance, ako mikrovlnka vo vás i mimo vás: explodujúce bunky, horiace nervy, úžasná bolesť, akoby ste boli v ohni navonok, aj vo vnútri. A toto by bolo veľmi intenzívne - pocit, akoby vás spaľovali elektrinou a šrotovali na kúsky; akoby vás to požieralo; ako čosi surrealistické, akoby sa ovzdušie naokolo náhle premenilo na smrteľné… Bolestivé, ale nie dosť rýchle na to, aby to bolo milosrdné.” (Účinok kozmickej radiácie na ľudský organizmus.) Táto esej sa týka možnej udalosti, ktorá by mohla mať veľký dopad na našu planétu a na život na nej. Ale netreba sa plašiť, pretože tomu aj tak nijako nemôžeme predísť. Žiadne nariekanie a plač nám nepomôže. Toto je v istom zmysle svedectvo o úplnej neschopnosti nášho ľudského rodu v porovnaní s kozmom a s realitou tých úžasných síl, čo v ňom pôsobia.V prípade takej udalosti by mali ľudia niekde na bezpečnom mieste ukryť semená obilnín, ovocia a zeleniny - tak, ako to teraz robia elitické skupiny, vrátane Billa Gatesa, spoločnosti Monsato, Rockfellerovcov a iných. A rovnako aj semená stromov a kvetov, čohokoľvek zeleného z celého sveta, a malo by sa to týkať aj pôdy. Mne už niekoľko rokov vŕta v hlave, z akého dôvodu elitári ako Monsato, Bill Gates alebo Rockefellerovci cítili potrebu postaviť trezor semien na Špicbergoch. A tak som si nastavil svoj radar a už tri roky hľadám útržky informácií, ktoré by nám mohli napovedať, prečo sa tak náhle začali zaujímať o stavbu veľkého skladu semien v Arktiku pre prípad globálnej katastrofy. Je tu totiž nanajvýš pravdepodobná možnosť, že v blízkej alebo v menej vzdialenej budúcnosti sa čosi veľké udeje. Možno už o týždeň, možno o rok, o 5 - 10 rokov alebo 25. Na obzore sa črtá niečo, čo môže ohroziť túto planétu a život na nej. Dokonca je to možno už teraz na ceste k nám.

Možno už čoskoro budeme musieť dokázať, že sme chytrejší, než dinosaury a dokážeme sa vyhnúť hromadnému umieraniu. Jav vymierania života sa na tejto planéte vyskytol už mnohokrát. A teraz to možno hrozí nám; práve my budeme musieť čeliť takej realite.

V poslednom čase sa čosi nezvyčajné deje s nad-obrom Betelgeuze červenej farby (Alfa Orionis) v súhvezdí Orion (Strelec). Zrejme sa nachádzame blízko bodu, kedy sa tento červený gigant premení na supernovu. Možno to bude len veľkolepé svetelné vesmírne divadlo, ale môže to byť aj udalosť ako zo Zjavení sv. Jána, rovnajúca sa zániku života na tejto planéte v dôsledku armagedonského ohňa a padajúcej síry pre efekt. Ja som sa vždy snažil identifikovať, čo ma asi čaká a Betelgeuze, vybuchujúca do supernovy, to veru nie je žart. Podľa vedcov z observatória univerzity Berkeley v Kalifornii sa táto hviezda od roku 1993 zmenšila o 15 %. Sú tu všetky znaky, že čoskoro sa premení na supernovu.

A súdiac podľa jej charakteristík, pôjde zrejme o drastickejší výbuch typu II., t.j. o supernovu, ktorá vzniká v prípade super-hmotných, super-gigantických hviezd. Betelgeuze sa od nás nachádza menej než desatinu vzdialenosti Krabej nebuly od Zeme. Pritom Krabia nebula - pozostatok po výbuchu hviezdy, ktorý je plný všelijakých telies a úlomkov - má priemer približne 11 svetelných rokov. A všetko svedčí o tom, že ten oblak sa stále ešte rozpína.

Supernovy majú tendenciu robiť si čo chcú a popierať všetky matematické zákony pri výpočtoch, ako sa asi zachovajú. A masívne energetické vlny od nich putujú vesmírom rýchlosťou svetla. Každá z nich je unikátna a každá je potenciálne smrtonosná pre oblasť, ktorú zasiahne. Takže je veľmi dôležité vedieť, čo sa momentálne deje s hviezdou Betelgeuze. Môže ísť o najväčšiu hrozbu, akej kedy ľudstvo čelilo. Pozostatky po masívnom výbuchu hviezdy sú často kolískou nových hviezd, kde sa práve takým spôsobom začína nový vývojový cyklus. Ale mať taký úkaz v blízkom susedstve, to veru nič dobré neveští.

Niektorí vravia, že Betelgeuze je od nás vzdialená len 320 svetelných rokov. Dôvodom zmätku v odhadovaní vzdialenosti sú oblaky vesmírnych úlomkov v priestore medzi nami a hviezdou. A takíto červení giganti nevybuchujú vždy rovnakým spôsobom. Nevedno, či sa hviezda po výbuchu premení na neutrónovú hviezdu alebo na čiernu dieru. Tu však ide o absolútne prirodzený proces, starý ako sám vesmír, pri ktorom zakaždým vzniká nový život. Všetci vlastne pozostávame z hviezdneho prachu, z ktorého kedysi povstal náš slnečný systém a planéta Zem. Zrejme tu, na tomto mieste, sa kedysi nachádzala supernova a planéta Zem vznikla ako jeden z jej výtvorov.

Je samozrejmé, že informácia o 15 % zmraštení je už najmenej 400 rokov stará - vďaka dobe, kým svetlo doputuje k nám, takže je celkom možné, že čoskoro uvidíme na oblohe veľký ohňostroj. A to sa môže stať oveľa skôr, než by sme si želali. Realita v našom blízkom susedstve sa zrazu môže zmeniť a môže to narobiť veľké problémy v slnečnom systéme. Ak to aj nebude mať za následok totálnu skazu na zemi, naisto to bude mať veľmi negatívny dopad. Môže to zmeniť život na planéte, ako ho poznáme; môže to byť veľmi tvrdé prebudenie. Zrazu sa môžeme ocitnúť v podmienkach stredoveku alebo ako istý živý druh môžeme aj celkom vyhynúť a to veľmi rýchlo.

Taký výbuch môže narušiť činnosť nášho slnka; môžeme byť svedkami vecí na ňom, aké ľudské oko v dejinách tejto planéty ešte nevidelo. Tá udalosť môže takisto dokázať teóriu o elektrickom vesmíre, keď si náhle uvedomíme charakter vzťahu medzi hviezdou Betelgeuze a naším slnkom. Ja osobne sa trochu obávam, že ak sa naplnia vhodné podmienky, naša planéta by sa mohla premeniť na gigantickú ohnivú guľu. To sa už v minulosti stalo. Vtedy to vraj mala na svedomí neúmerne zvýšená slnečná aktivita, kedy všade na planéte padali na zem uhlíkové nano-tuby a nano-diamanty. A k takémuto niečomu sú potrebné oveľa vyššie teploty, než aké si vedia predstaviť Al Gore a jeho nasledovníci a to nemá nič spoločné so skleníkovými plynmi a emisiami. Tá vtedajšia udalosť pred mnohými eónmi mohla mať niečo spoločné práve s masívnym nárazom kozmickej energie do atmosféry. Kyslík a vodík je za istých podmienok, keď je vystavený energiám a vysokým teplotám, horľavý a výbušný.

Naše slnko sa so svojím okolím rado delí o radiantné teplo a slnečný vietor. Pochybujem však, že niekto je naozaj schopný predvídať, čo sa udeje, keď slnečný systém zasiahne “slnečný vietor” v podobe termonukleárnej energie výbuchu Betelgeuze a následné energetické vlny. Vážne; naša atmosféra by na chvíľu mohla pôsobiť dojmom priam pekla na zemi. Ľudia teraz radi hovoria o bláznivom počasí, ale tu sa môže stať, že uragány stupňa 5 môžu byť len minulosťou a môžeme sa dožiť takých super-masívnych búrok, že už nebude možné pestovať na poliach žiadnu potravu. Vo vesmírnom priestore sa nenachádza nič, čo by mohlo oslabiť tie masívne energetické vlny. Všetko závisí od chvíle, kedy k výbuchu dôjde a od charakteru novej supernovy.

Mňa osobne by veľmi zaujímalo, prečo vedci v Berkeley celých 16 rokov o zmrašťovaní Betelgeuze mlčali a prečo Bill Gates a jeho gang teraz zbiera semená pre trezor. Že by sa títo elitárski lotri chceli postarať sami o seba? Lenže ani jeden z nich sa nehodí na to, aby práve oni predstavovali materiál pre budúce opätovné rozmnožovanie ľudí na tejto planéte. Môžeme len dúfať a modliť sa, že táto očakávaná udalosť bude nasmerovaná niekam inam a nás účinky výbuchu zväčša obídu. Ale Betelgeuze je veľmi masívna; je viac než 1000 krát väčšia, než naše slnko a 10 000 krát žiarivejšia. Je to spuchnutý červený obor, ktorý by dosiahol až k Jupiteru, keby bol zaparkovaný tam, kde sa nachádza naše slnko. Rozžeravená plazma výbuchu možno alebo zrejme nedosiahne až k nám, ale tlaková, šoková vlna áno. A keď pri výbuchu vznikne množstvo gama a röntgenových lúčov, tie istotne doletia až k nám. Súčasťou tej vlny bude veľké množstvo ultrafialového žiarenia, ktoré zemská atmosféra nedokáže zablokovať. Gama a röntgenové lúče môžu prinajmenšom sterilizovať, mutovať alebo aj zahubiť väčšinu všetkého živého na planéte.

Existujú dve najistejšie trasy hromadného vymierania. Prvá je rýchla, napríklad explózia alebo vyhladovanie a druhou je sterilita, neschopnosť rozmnožovať sa. Obom týmto pohromám môžeme v tomto prípade čeliť. Mňa osobne veľmi pohoršuje, keď zisťujem, že sú tu takí, ktorí si myslia, že oni ako jediní môžu tú kalamitu prežiť. Len si predstavte budúcnosť, kedy by prežili len rôzni pedofili, rôzne chybne splodené indivídua, prostitútky, cundry, vysmievači, jedinci s vrodenou hlúposťou či posadnutosťou, luhári, násilní výtržníci, byrokratickí slimáci, vojnoví štváči a vojnoví zločinci, príslušníci bohatých elít a iní sebazáujmom posadnutí megalomaniaci. Lenže práve takí si dnes myslia, že jedine oni si zaslúžia prežiť a nám ostatným je súdené zahynúť.

Ja už dlho sledujem túto skupinku a vidím, že ani jeden z nich sa nehodí na to, aby ako vhodný partner zabezpečoval prežitie ľudského rodu na tejto planéte. Lenže tí sa nazdávajú, že po tej kalamite zdedia všetko. A môžete sa staviť, že malé skupiny elitárov sú teraz veľmi usilovné, aby to oni ako jediní naisto prežili. V prípade zásahu veľkým množstvom ultrafialového žiarenia, gama a röntgenových lúčov môže slnečný systém vyzerať akoby ho zaživa varili v mikrovlnnej piecke. Potravinové zdroje by to načisto zničilo (či by išlo o domáce zvieratá alebo o úrodu na poliach a v záhradách) a neobišlo by to ani moria, jazerá a rieky. To všetko by bolo zničené, keby nás zasiahla dostatočne silná radiácia. Ale najškodlivejšie by boli častice, vznikajúce ako vedľajší produkt zásahu atmosféry radiáciou, ktoré vedci nazývajú muóny. V dôsledku tých by zahynulo všetko živé do hĺbky niekoľkých metrov - na zemi, v oceánoch aj v moriach. Muóny sú nabité častice, ktoré sú už v atmosfére v malých množstvách prítomné, ale v prípade zásahu radiáciou by oveľa intenzívnejšie ionizovali hmotu v úrovni morskej hladiny, čo by mohlo vyhladiť život na celej planéte (http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/HBASE/particles/muonatm.html).

Istému vedcovi som položil otázku, ako by vyzeral účinok muónov na ľudské telo.

Jeho odpoveď: “Čosi ako krvavé pukance, ako mikrovlnka vo vás i mimo vás: explodujúce bunky, horiace nervy, úžasná bolesť, akoby ste boli v ohni navonok, aj vo vnútri. A toto by bolo veľmi intenzívne - pocit, akoby vás spaľovali elektrinou a šrotovali na kúsky; akoby vás to požieralo; ako čosi surealistické, akoby sa ovzdušie naokolo náhle premenilo na smrteľné… Bolestivé, ale nie dosť rýchle na to, aby to bolo milosrdné.”

Jedného dňa aj naše slnko začne zomierať a niekoľkonásobne sa zväčší. Ten deň sa raz dostaví a Al Gore a jeho nasledovníci s tým nemôžu nič robiť. Našťastie, to nás čaká vo veľmi ďalekej budúcnosti. Pre súčasnosť platí, že teploty sa skôr znižujú, niežeby sa zvyšovali. Ešte začiatkom júla sme si tu, v EÚ, obliekali svetre s dlhým rukávom a vetrovky. Vážne; takú chladnú jar som hádam zažil prvý raz v živote. Lenže obyčajní smrteľníci nemajú čo vedieť pravdu o klesajúcich teplotách. Keby Betelgeuze vybuchla, jediné čo nám zostáva je nádej, že to nebude pre Zem znamenať príliš zlý deň. Kozmos je veľmi mocný a nebezpečný. Buď máme šťastie alebo nemáme. Až časom sa dozvieme, aký osud nás teraz čaká a či už nežijeme len v požičanom čase. Prinajmenšom dostaneme poriadnu dávku reality a takí lotri ako Bush, Blair, Cheney, Clintonová, Barky, Pelosiová, Abe Foxman alebo Bill Gates či Rockefeller si konečne uvedomia, že vo väčšom vesmíre vôbec nič neznamenajú.

Nazdávam sa, že asi tiež začnem hľadať nejaké blízke žulové náleziská, dosť hlboké nato, aby sa v nich dali skladovať semená a iné nutné potreby - pre všetky prípady. Viete, ako sa vraví: neprehral si, kým si nehodil flintu do žita. Ale smutné je to, že keď sa k nám dostavia prvé lúče z vybuchnutej Betelgeuze, možno bude treba preskočiť prvé a druhé dejstvo a pohnúť sa rovno k árii. Možno to bude len kolosálne svetelné divadlo, ale môže to byť aj najhorší deň, aký kedy ľudstvo zažilo.

Článok podrobne informujúci o banke semien na Swalbarde "Kormidelníci archy Noemovy" nájdete na tejto adrese, (pozn. red.)

rt-ti

(ukážka z článku) Karl Schwarz, Rense: “Might Betelgeuse Go BOOM?”

http://www.rense.com/general86/boom.htm
http://sk.wikipedia.org/wiki/Betelgeuze
http://en.wikipedia.org/wiki/Svalbard_Global_Seed_Vault
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=7529

Zdroj: protiprudu.info


august 06, 2009 08:11 dopoludnia

 

 

Top