Obrázok používateľa CEZ OKNO
Je pás asteroidů zaniklou planetou?

Libor Čermák | Podle tzv. Titius-Bodeovy řady by se měla mezi Marsem a Jupiterem také nalézat planeta. Jenomže se v těchto místech nalézá pás asteroidů. Jaký je ovšem jeho původ? Co je to Titius-Bodeova řada? Je to matematická posloupnost, se kterou lze s poměrně značnou přesností spočítat vzdálenosti planet sluneční soustavy.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://liborcermak.blog.idnes.cz/


Podrobné správy na tému "PÁS ASTEROIDOV" nájdete
na tejto adrese.

Súvisiace:

Stewart Swerdlow o páse asteroidov
http://www.cez-okno.net/clanok/konspiracie-nwo/veritas-show-steward-swer...

Vesmír
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/vesmir


Sekcie: 
február 05, 2014 12:37 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Vesna
  Vesnafebruár 06, 2014 10:29 dopoludnia

  Komentár: 

  Alexander Kazancev vo svojom románe Skaza planéty Faena brilantným spôsobom nachádza odpovede na mnohé nevyjasnené otázky. Podľa hesla že v jednoduchosti je krása a pravda vytvoril nesmierne zaujímavý príbeh nielen o vzniku pásu asteroidov ale aj o tom ako sa dostali ľudia na zem. Túto jeho knihu (ak sa vám ju podarí zohnať) je možné iba doporučiť. Je úžasným spojením autorových technických znalostí, lásky k histórii a pútavého príbehu. Táto jeho kniha zaberá už vyše 45 rokov čestné miesto v mojej knižnici a doviedla ma k záujmu o tzv. veci medzi nebom a zemou a prebudila záujem o históriu. Táto kniha by bola určite lepším filmom ako cesta na Mars alebo Červená planéta.

 2. Obrázok používateľa HexCell
  HexCellfebruár 17, 2014 13:24 popoludní

  Komentár: 

  K pasu planetiek by som odporucil precitat knihu od Zechariho Sitchina - 12 planeta, kde je celkom pekne popisane ako mohol tento asteroidovy pas vzniknut. Podotknem len, ze hlavnu ulohu hraju bajne planety Tiamat a Marduk, nielen pri vzniku asteroidoveho pasu, ale aj sformovania nasej zeme.

 

 

Top