UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Akákoľvek podobnosť s existujúcimi osobami či udalosťami je čisto náhodná.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
JEDI RADÍ 16: Hieroglyfy, Runy alebo Bukvica?

Otázka č. 32: Ahoj Jedi, dnes začína byť “in” venovať sa runám a najnovšie bukvici, no a ešte sú tu staré dobré hieroglyfy, ale, kto sa v tom má vyznať? Keď si pozriem interpretácie niektorých symbolov, tak sú tak mnohoznačné, že mi to ani nepríde, že ide o jeden a ten istý symbol. Nie sú to všetko viacmenej bludy a v skutočnosti o tom už dnes nevieme skoro nič?

Mili

To, ako to naozaj je, vedia bohovia, ale skúsme na to prísť spolu tu a teraz.

Môže to vyzerať, že jeden symbol značí často mnohé a zdanlivo nesúvisiace významy, ALE LEN ZDANLIVO! Takto máme jedinečnú možnosť pocítiť napojenie na Vyššie Symboly, tie Prapôvodné, pochádzajúce priamo od Stvoriteľa! Z nich sa zrejme postupne rozčlenili mnohé tvary a významy až po dnešné slová. A ich spoločný pôvod už nie je až taký zjavný..

Je pomaly verejným tajomstvom, že jazykom Vyšších sfér sú Symboly. Pomerne podrobne o tom pojednáva napríklad ›› Stewart Swerdlow ako o Jazyku Hyperpriestoru. A o tom to, zdá sa, celé je. Z nich zrejme vznikol prvý Prajazyk, z neho najvyspelejšie ›› Hieroglyfy (ako napríklad egyptské), z nich sa odčlenili písma akoby na polceste medzi obrázkovým a dnešným písmom (ako napríklad ›› Runy a ›› Bukvica), no a súčasný stav je známy. Dalo by sa povedať, že sa stráca pôvodné napojenie na Jazyk Hyperpriestoru?

I v dnešných písmach môžeme nájsť nezmazateľné stopy vznešeného pôvodu. V tvaroch písmen odráža sa spoľahlivo obrys tvarov Hieroglyfov. Zjednodušovateľom písma podaril sa husársky kúsok – zatajili pred nami na dlhé veky fakty, ktoré by nás spoľahlivo viedli k hlbšiemu pochopeniu súvislostí, k holistickému mysleniu, ba až k skutočnému Poznaniu!

Buďme však realisti – kto z nás má na jazyk Hyperpriestoru? Runy alebo Bukvica sú akiste bližšie nášmu dnešnému písmu, netreba sa však báť ani Hieroglyfov, hoc vyzerajú skôr ako rovnice vyššej matematiky, než písmo – stačí začať. Každý pojme toľko Poznania, koľko sa doň zmestí..

Vyberať treba Srdcom i Rozumom. To je, zdá sa, od vekov ideálna kombinácia. Dôrazne varujem pred rôznymi pofidérnymi kurzami a seminármi tváriacimi sa ako žriedla poznania, súc len žumpou plnou splaškov. Nasledujte len nasledovaniahodných! Vypytujte sa, googlite, dohľadajte si, či sa na človeka, ktorého kurz hodláte navštíviť, ľudia nesťažujú. Nie je vôbec žiadnou výnimkou, že absolventi takýchto kurzov mávajú dodatočne VEĽKÉ psychické problémy a neraz končia na „psychine“. Tak dopadol nejeden poznaniachtivý, lebo usilovne vizualizoval symbol, ktorý mu bol podstrčený na nejakom kurze vraj „z vyšších sfér“. Buďte bdelí, dôverujte vekmi overenému, to je cesta istoty!


Pozn. red. Nielen kritizujeme, ponúkame i riešenia. Pre všetkých záujemcov o hlbšie Poznanie pri príležitosti 5. výročia portálu ›› KEMET.sk pripravujeme jedno PREKVAPENIE. Záujemci ozvite sa na: kemet@cez-okno.net, budete informovaní prednostne..

NASLEDUJ OZAJSTNÉ SVETLO, NIE LESK!

NIKDY SA NEVZDÁVAJ A MYSLI STÁLE NA TO, ČO CHCEŠ ŽIŤ!

NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!

Jedi

exkluzívne.cez.okno


Pár slov o mne. Nepatrím do žiadnej sekty, organizácie ani duchovnej skupiny či školy. Nemám žiadne zasvätenia v zmysle, ako sú dnes bežne prezentované a vedomosti som nezískal channelingom, ani dlhoročnými návštevami besied či prednášok. Nie som inkarnáciou žiadneho proroka, nebol som unesený mimozemšťanmi a nie som ani ten typ, čo presedí väčšinu dňa s nohou za hlavou. Mal som a mám skrátka v živote obrovské šťastie. A niečo viem. Ak budem môcť – odpoviem...

Otázky Jedimu môžete posielať na: redakcia@cez-okno.net


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Hieroglyfy
https://www.cez-okno.net/hieroglyfy

Ako čítať hieroglyfy
http://www.kemet.sk/rubrika/ako-citat-hieroglyfy

Runy
https://www.cez-okno.net/rubrika/runy

Staroslovienska Bukvica
https://www.cez-okno.net/rubrika/staroslovienska-bukvica


Autori: 
január 08, 2019 20:51 popoludní

 

 

Top