Obrázok používateľa CEZ OKNO
Juliet a tá druhá – ezoterika aj erotika

V živote ženy je dôležitých mnoho vecí a celkom určite medzi ne patrí aj láska, erotika, a tiež ženská energia, a nie každá žena si je toho vedomá.

Aj o tom je kniha Juliet a tá druhá – rozhovory dvoch žien, ktorých cestovanie po krajine síce môže pôsobiť ako dovolenka, ale má konkrétny cieľ: nájsť nehnuteľnosť vhodnú pre penzión. Pritom však spolu objavia oveľa viac, napríklad duševnú blízkosť, symboliku snov aj svoju vnútornú bohyňu. A zaujímavé je tiež, že kulisou ich pútavého príbehu je Slovensko.

V hlavnej úlohe: ženy

Hlavnou hrdinkou je Juliet, Slovenka s trochu nezvyčajným menom, ktorá má tajomstvo – opakujúce sa sny s erotickým nádychom. Tie sú predzvesťou stretnutia s tou druhou – Sárou, ktorú Juliet spočiatku považuje za svoju bohyňu. Sára vlastní penzióny v Írsku a Španielsku a ponúkne Juliet koučovací tréning za nájdenie penziónu na Slovensku. Obe ženy postupne spojí blízke priateľstvo a vzájomná podpora pri riešení súkromných problémov. Aj Sára má totiž svoje tajomstvo, prizná svoju milenku...

Dôležitejšie je však poznanie, ktoré Sára odovzdáva Juliet, pretože jej koučing má silný duchovný rozmer. A tak komunikujú nielen navzájom, ale aj s vílami a anjelmi. Juliet sa učí chrániť si svoju vnútornú silu, uzemňovať sa a neodlietať zo svojho tela. Sára ju sprevádza na ceste objavovania bohyne vo svojom vnútri a svojej ženskej energie. Vďaka nej Juliet nájde lásku k sebe samej a pochopí, že život aj strach treba prijímať, a nie s nimi bojovať.

Ich inšpirujúce rozhovory vedú Juliet k novej kvalite života, k nevšedným riešeniam jej problémov, napríklad trémy alebo kašľa, za ktorým sa skrývajú nevyriešené vzťahy z minulosti. Sára ju povzbudzuje k odvahe a snívaniu, k hľadaniu odpovedí namiesto úniku. Ich stretnutia sú však obohacujúce pre obidve.

Vo vedľajšej úlohe: Slovensko

Juliet na oplátku ukazuje Sáre našu krajinu, jej prírodné krásy, ale aj pamiatky, kaštiele, hrady a zámky. Navštívia spolu Gemer, Kysuce, aj Liptov. Pozrú si Betliar, Čierny Balog, či Skanzen kysuckej dediny vo Vychylovke a mnohé ďalšie pozoruhodnosti na Slovensku. Sára si obľúbi tiež slovenskú kuchyňu, napríklad bryndzové pirohy. Keďže obe pôsobia v cestovnom ruchu, všímajú si aj jeho nedostatky u nás, no i originálne nápady, ktoré môžu motivovať.

Úryvok z knihy si môžete prečítať na stránke autorky www.revicka.sk a názory a postrehy čitateľov a čitateliek na www.martinus.sk. Krst knihy sa uskutoční koncom marca a krstiť sa bude symbolicky hlinou z Avalonu, hlinou zo Slovenska a esenciou z materského mlieka. Krstnou mamou knihy bude populárna slovenská herečka Slávka Halčáková. Autogramiáda spojená s besedou bude v PantaRhei na Poštovej ulici 23. 4. 2013 o 17:30 hod, autorka knihy sa teší na vaše podnetné otázky!

O autorke

Autorkou tejto výnimočnej knihy je slovenská spisovateľka Gabriela Revická. Možno ju poznáte vďaka knihe Momenty zo života vydatej ženy – vydarenej reportáže z manželského života, či knihy Ukážem Ti Slovensko – reprezentatívneho dvojjazyčného sprievodcu po našej krajine, ktorý vyšiel už v druhom vydaní a vďaka oceneniu čitateľov prvého vydania si vyslúžil podtitul Najmilšia knižka o Slovensku. Druhá z jej kníh je výsledkom mnohoročného pôsobenia v cestovnej agentúre špecializovanej na domáci cestovný ruch (www.tricio.sk).

Okrem písania kníh a podnikania Gabriela Revická organizuje literárne besedy a workshopy pre začínajúcich spisovateľov na tému Ako vydať knihu (www.literarne.sk). Je spoluzakladateľkou občianskeho združenia E-ženy (www.e-zeny.sk), ktoré pomáha ženám, ktoré uvažujú o tom ako začať podnikať cez internet. Podporuje začínajúce aj skúsenejšie podnikateľky, poskytuje im poradenstvo, inšpiráciu, technické informácie i oporu komunity žien, ktoré riešia podobné záležitosti, a napriek všetkému zostávajú ženami.


KNIHU môžete zakúpiť i na tejto adrese.


Súvisiace:

Spiritualita
http://cez-okno.net/rubrika/rubriky/spiritualita


apríl 14, 2013 23:44 popoludní

 

 

Top