Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kam se letos poděly hurikány?

Loni touhle dobou v žádném zpravodajství nechyběly údaje o hurikánech ohrožujících USA a státy v Mexickém zálivu a Karibiku. A letos nic. Jak je to možné? Jaká je to s letošní hurikánovou sezónou, která má trvat od května do října? Hledám na netu a vidím, že zatím je silně podnormální. Že by to souviselo se zvýšenou intenzitou (uměle vytvářených) extrémních klimatických jevů v Evropě? Stručně pár údajů z amerického Státního hurikánového centra na Floridě. (Pokud tomu dobře rozumím, sledované jevy = cyklóny mají několik stupňů síly, nejnižší je tropická deprese, nejvyšší je hurikán. Podrobné údaje o tématu třeba na odkazech na české články níže.)

Měsíční úhrny sledovaných jevů - 2009

Květen: žádná bouře. Je to poprvé od r. 1999.
Červen: jedna tropická deprese a jeden pojmenovaný hurikán. Pomalý start sezóny, průměr v červnu je 3 pojmenované bouře.
Červenec: celkem 6 sledovaných jevů (tropické deprese, tropické bouře, hurikány).
Srpen: Dosud jeden sledovaný hurikán, zeslábl. V tomto okamžiku žádný sledovaný jev.
Tento začátek sezóny je šestý nejslabší od r. 1971, odkdy se vedou přesné záznamy.


NOAA, která vydává každoroční hurikánové předpovědi, po tomto začátku v prohlášení 6. srpna 09 výrazně snížila své katastrofické odhady. Nicméně nabádá Američany, aby byli připraveni, hurikány ani po slabém začátku sezóny nejsou vyloučeny.

Opět tedy nevychází předpověď (plán?) „globálních oteplovačů“, že hurikánů bude každoročně přibývat. Po rekordní sezóně r. 2005 následovaly podprůměrné i průměrné sezóny. Letošní je zatím silně podnormální. NOAA konstatuje, že příčinou dosavadní snížené tvorby cyklónů je letošní průběh oteplujícího klimatického jevu El Niňo.

A já k tomu mám spekulaci, že možná také záleží na právě probíhajících projektech vojenských klimateroristů. Možná že letos nemají v plánu hurikány, ale jsou zaměstnáni destruktivními aktivitami v Evropě (manipulace tryskového proudění – odvracení srážek od Španělska a jejich intenzifikace v jiných částech Evropy, atd.) Asi přece jenom nestíhají obojí najednou.

Zdroje v angličtině a související informace v češtině:

http://www.nhc.noaa.gov/index.shtml
http://www.nhc.noaa.gov/archive/2009/tws/MIATWSEP_jun.shtml?
http://www.noaanews.noaa.gov/stories2009/20090806_hurricaneupdate.html
http://veda-technika.blogspot.com/2008/12/rok-2008-hurikany.html
http://www.enviweb.cz/?env=ovzdusi_archiv_gbeab
http://cs.wikipedia.org/wiki/El_Niño

Vystavil Orgonet

Zdroj: orgo-net.blogspot.com


Sekcie: 
august 10, 2009 15:32 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top