Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kameň s mikročipom?

Objav rybára z Labinska skúmali vo vedeckom ústave. Pripomeňme, že kameň bol nájdený vlani v Krasnodarskom regióne. Našiel ho miestny Viktor Morozov počas rybačky na rieke Chodž neďaleko mesta Labinsk.


Nález skúmali v „NII Nanotechnológií a nových materiálov“ južnej Ruskej štátnej technickej univerzity (po novom Novočerkasský polytechnický inštitút). Po vyjadrení z Výskumného ústavu ohľadne starovekých verzií čiarového kódu, SIM karty alebo posolstve mimozemských civilizácií, tieto ostali len fantáziou: „Jedná sa o fragment starého morského života – crinoidis, ktorého druhým menom je morská ľalia,“ vysvetľuje VK Press.

Nález má vek asi 410-450 miliónov rokov. Nálezcu kameňa ani ufológov odpoveď neprekvapila, tento kameň je „pozdravom“ z dávnych čias formovania zemských kontinentov, oveľa starších než ľudstvo. Ešte aj „dinosaury“ sú mladšie ako tento kameň.

Odpoveď z NII

Veľkosť vzorky 15×11×4,5 cm, šedo-hnedej farby, s vyleštenou plochou je organogénny materiál, ktorý sa skladá z fragmentov kostier morských ľalií (Ľaliovka) a s tým aj súvisiaceho množstva krídel malých mušlí zaobleného tvaru až do 1 cm. Pravdepodobný geochronologický vek – silur-devon, t.j. 410 až 450 miliónov rokov. Ten istý fragment stonky ľalie je zastúpený aj vo vzorke pozdĺž stebla v priečnom reze.

Aby sa predišlo zbytočným nedorozumeniam, je potrebné objasniť, že morská ľalia je živý organizmus, nie rastlina. Jednoducho má stopku, ktorou sa ľalia prisaje k morskému dnu a týmto spôsobom žije.

No a to, čo ohodnotili ako paleontologickú cennosť a považovali ju za niečo z inej civilizácie, nie je prekvapujúce. Práve skameneliny často pripomínajú „stopy“ z iných planét. S morskými ľaliami je spojený ešte jeden zaujímavý moment. Zvyčajne paleontológom takéto nálezy nosia ľudia, ktorí majú na míle ďaleko od tejto vedy, pričom si myslia, že skamenelé „pružinky a kostričky“ pochádzajú z iných planét a kozmických lodí. Faktom ale je, že väčšinou u ľalií neskamenejú časti stebiel, ale práve ílom upchatý centrálny kanál, a články bývajú roztvorené. Tieto „stopy UFO“ sa naozaj veľmi podobajú skrutkám, ale nie sú stočené do špirály, ich závity vyzerajú ako oddelené disky, hovorí sa o tom viac na webstránke ›› "Paleontológia moskovského metra".

Pripomeňme, že v Soči sa našli staroveké dosky. Artefakt bol nájdený v horskom potoku pri obci Loo, a je to vlastne doska z jemnozrnného pieskovca s rozmermi 50x60x22 cm a vážiaca asi pol tony. ›› Text na nej rozlúštil Nurbij Lovpače, archeológ a historik umenia z Adygea.

http://maks-portal.ru/obshchestvo-sochi/kamen-s-mikrochipom-okazalsya-dr...

Preklad: Horča

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Jde o podvrh? Ošidná záležitost určování pravosti skalního umění
http://www.cez-okno.net/clanok/jde-o-podvrh-osidna-zalezitost-urcovani-p...

Seriál: STOP HOAX SET
http://www.cez-okno.net/serial-stop-hoax-set


Autori: 
december 03, 2014 03:36 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top