Obrázok používateľa CEZ OKNO
Obavy z Planety X rostou poté, co zemětřesení v Norsku posunulo severní pól o 1000 km

Nová zpráva Ruské akademie věd obíhající dnes v Kremlu, týkající se prudkých otřesů mořského dna v Norském moři v posledních týdnech po zasažení silným zemětřesením o síle 6,2 v hloubce 8,8 km, tvrdí, že tato událost také způsobila „neočekávaný a rychlý“ posun magnetického Severního pólu o téměř 1000 km (621 mil).

http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/05/24/shallow-6-2-earthq...
Vědci tvrdí, že tento posun lze přisoudit pouze dosud neidentifikované planetě v našem solárním systému, jejíž existenci nedávno potvrdil jeden ze špičkových astronomů ze Státní brazilské observatoře v Rio de Janeiro http://www.on.br/

Většina lidí neví, jak praví list London´s Independent, že magnetický severní pól se pohybuje rychleji než kdy jindy v historii lidstva, přičemž ohrožuje vše od bezpečnosti moderních dopravních systémů po tradiční navigační trasy migrujících zvířat.


Vědci říkají, že magnetický sever, který byl po dvě století v ledové divočině Kanady, se v současné době přemisťuje k Rusku rychlostí asi 40 mil za rok. Rychlost jeho pohybu se v posledním desetiletí zvýšila o jednu třetinu, což vyvolává spekulace, že magnetické pole se může „převrátit“, což způsobí, že kompasy budou ukazovat spíše na jih než na sever, což se stává asi tak 3x až 7x za milión let.

Tento jev již působí problémy na poli letectví. Mezinárodní letiště Tampa v minulém roce strávilo měsíc přeznačováním svých tří runvejí, které stejně jako většina amerických letišť užívají čísla odpovídající směru ve stupních, které ukazuje kompas. „Všechno se muselo změnit, byl to obrovský projekt.“ řekla Brenda Geoghagan, mluvčí letiště http://www.independent.co.uk/news/science/adjust-your-compass-now-the-no...

Vědci Ruské akademie věd ve zprávě také varují, že tento rychlý posun severního pólu zvýši destabilizaci pozemského systému počasí, které způsobuje po celém světě historická sucha, nejvýznamněji v USA http://www.guardian.co.uk/world/2012/may/25/wildfires-sweep-across-south..., Mexiku ve Střední Americe http://www.hispanicallyspeakingnews.com/notitas-de-noticias/details/seve... a v brazilské oblasti deštných pralesů http://www.earthweek.com/2012/ew120525/ew120525c.html


List Londons Daily Mail potvrdil závěry zjištěné vědci ruské akademie a v minulém týdnu informoval, že důkazy „Planety X“ – tajemné hypotetické planety na okraji našeho slunečního systému – nabraly nový směr díky matematickým výpočtům známého astronoma Rodney Gomese. http://pt.wikipedia.org/wiki/Rodney_GomesRodney Gomes, astronom Národní brazilské observatoře v Rio de Janeiro, říká, že nepravidelné oběžné dráhy malých ledových těles za Neptunem implikují, že kolem našeho Slunce na okraji solárního systému krouží planeta 4x větší než Země. Planeta X – možná nyní, když Pluto bylo degradováno na trpasličí planetu, chybně pojmenovaná – byla hypoteticky připouštěna už několik desetiletí, ale nikdy nebyla dokázána.

Gomes změřil orbity 92 objektů na Kupierově pásu – malá tělesa a trpasličí planety – a řekl, že šest objektů z nich je odchylováno z jejich předpokládané oběžné dráhy. V úterý řekl astronomům Americké astronomické společnosti, že nejpravděpodobnějším důvodem pro nepravidelné dráhy je „společník Slunce mající hmotu planety“ – vzdálené těleso planetární velikosti, které je dosti silné, aby pohnulo objekty v Kuiperově pásu.

Dále pravil, že tato tajemná planeta je zřejmě 4x větší než Země – asi o velikosti Neptunu, a je asi 140 miliard mil od Slunce, čili 1500x dále než Země.


I když Gomes možná vskutku objevil tajemnou planetu X, nebyl prvním člověkem, který tvrdil, že je skryta za Neptunem, který je 4x větší než planeta Země a byl objeven ve 40. letech 19. století.

Francouzský matematik Urbain Le Verrier http://en.wikipedia.org/wiki/Urbain_Le_Verrier použil newtonovskou mechaniku, aby analyzoval perturbace na orbitě Uranu a vyslovil hypotézu, že jsou způsobeny gravitační přitažlivostí dosud neobjevené planety. Le Verrier předpověděl pozici této nové planety a poslal své kalkulace německému astronomovi Johannu Gottfriedu Galle http://en.wikipedia.org/wiki/Johann_Gottfried_Galle

23. září 1845, v noci po obdržení dopisu, objevili Galle a jeho student Heinrich d´Arrest http://en.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Louis_dArrest Neptun, přesně tam, kde Le Verrier předpověděl. Zůstalo několik drobných nepřesností v oběžné dráze plynových obrů. Byly chápány tak, že indikují existenci ještě další planety obíhající za Neptunem.Je zajímavé si povšimnout, že tyto „moderní“ objevy Planety X mainstreamovými vědci souhlasí přesně s mýty a legendami nejstarších národů naší Země, jak byly sebrány v minulém století v Rusku narozeným americkým nezávislým vědcem a autorem Immanuelem Velikovským http://en.wikipedia.org/wiki/Immanuel_Velikovsky, který je všechny zaznamenal v snad nejkontroverznější knize 20. století s titulem Světy v kolizi. http://www.knowledge.co.uk/velikovsky/worlds-in-collision.htm

Ve své knize Velikovský vyslovil předpoklad, že kolem 15. století před Kristem byla Venuše vyvržena z Jupiteru jako kometa nebo objekt podobný kometě, prošla kolem Země (kolize není zmíněna). Objekt změnil dráhu i osu Země a způsobil četné katastrofy, které jsou zmíněny v rané mytologii a náboženstvích po celém světě.

O padesát dva let později opět prošla v blízkosti Země, zastavila na chvíli zemskou rotaci a způsobila další katastrofy. Poté v 8. a 7. století před Kristem Mars (sám odchýlen Venuší) se přiblížil k Zemi, a tento incident způsobil další poruchy a pohromy. Poté se ustálil „nebeský řád“. Běh planet byl stabilizován na mnoho staletí a Venuše se stala „normální“ planetou.

Nejkritičtější na objevech Velikovského je, že mezi mýty a legendami bylo proroctví, že to, co se stalo tehdy, se stane opět, a pokud je tomu možno věřit, mělo by to být v době našeho života, konkrétně počátkem 21. století.

Podle těchto starých mýtů se tajemná Planeta X (na níž žili „bozi“, kteří stvořili lidi) opět objeví z jihu „ze zemí kříže“. „Kříž“ http://en.wikipedia.org/wiki/Crux, o kterém mluvily tyto staré národy, je dnes znám jako souhvězdí Kříže, které je nejmenší z 88 moderních souhvězdí, ale je to jedno z nejvýraznějších a lze ho vidět pouze na jižní polokouli. Jeho latinský název je Crux (Kříž), jeho hvězdy jsou uspořádány do kříže, a je běžně znám jako Jižní Kříž, a i když je dnes spojován s křesťanstvím, je to zdaleka nejstarší a nejuctívanější symbol lidstva.

Je zajímavé, že v minulém týdnu bylo v Holandsku oznámeno, že Austrálie a Jižní Afrika (oba státy leží na jižní polokouli) se budou podílet na stavbě historicky největšího teleskopu, známého jako Čtvereční kilometr http://www.skatelescope.org/, což je série 3 000 propojených radioteleskopů, které budou sledovat jižní oblohu. Cena je odhadována na 2 miliardy dolarů.

K tomu, co asi má být objeveno na jižním nebi ohledně Planety X, vyslovil nejvíce ohromující radu novinář New York Times a laureát Nobelovy ceny Paul Krugman, který vyzval cizí bytosti, aby obsadily Zemi, aby za tím účelem vláda musela vydat peníze na obranu a tím stimulovat ekonomiku. Přímo citujeme z Krugmanova projevu na HBO Real Time 26. 5. 2012: http://newsbusters.org/blogs/noel-sheppard/2012/05/26/krugman-scientists...


„Je těžké přimět lidi, aby mnohem lépe a více stavěli mosty a silnice a zdravotní kliniky a školy. Ale já mám seriózní návrh – získat skupinu vědců, kteří by řekli, že nám hrozí invaze cizích bytostí, a za tím účelem, abychom byli připraveni, musíme dělat věci jako stavby velkou rychlostí. A jakmile to budeme mít, řekneme: „Vida, žádné cizí bytosti nejsou.“

(Poznámka Orgonet: Australané, jak se zdá, už na falešném očekávání cizích bytostí pracují, viz http://orgo-net.blogspot.com/2012/04/us-army-se-oficialne-chysta-na-fale...) (:-)))

Nikdo neví, zda má pravdu Krugman a „žádné cizí bytosti nejsou“, anebo mají pravdu staré národy a „něco zapeklitého přichází“, ale podle všeho to brzy zjistíme...

Sorcha Faal

May 28, 2012 © EU and US all rights reserved. Permission to use this report in its entirety is granted under the condition it is linked back to its original source at WhatDoesItMean.Com. Freebase content licensed under CC-BY and GFDL.

Překlad článku "Planet X Fears Grow After Norway Quake Moves North Pole 1,000 Kilometers"

http://www.whatdoesitmean.com/index1582.htm

EU and US all rights reserved. Permission to use this report in its entirety is granted under the condition it is linked back to its original source at WhatDoesItMean.Com.

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.com/


Ďalšie materiály SORCHA FAAL nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Ruskí vedci rozlúštili kód kruhov v obilí: Posun pólov sa blíži!
http://www.cez-okno.net/clanok/ph/ruski-vedci-rozlustili-kod-kruhov-v-ob...

POSUN ZEMSKÝCH PÓLOV
http://www.cez-okno.net/clanok/serial-utajovane-dejiny-zeme/posun-zemsky...

Leden 2012: Dvě Slunce, Nibiru nebo planeta X?
http://www.cez-okno.net/clanok/nibiru/leden-2012-dve-slunce-nibiru-nebo-...

PLANETA X, NIBIRU A KOMETA ELENIN. RUSKO JE V POHOTOVOSTI
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/planeta-x-nibiru-a-kometa-ele...

Nibiru
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/nibiru


Autori: 
máj 30, 2012 18:05 popoludní

 

 

Top