Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kdyby byla radiace z mobilů viditelná...

Ať se nám to líbí nebo ne, těžko najdeme místo, kde by nás neprozařovaly mobily či wifiny či bůhvíco... zřejmě s tím nic nenaděláme, takže to budeme muset bez fňukání přežít... Jak by vypadal svět, kdybychom mohli vidět radiaci z mobilních telefonů? Umělec Nickolay Lamm se pokusil na tuto otázku odpovědět...

V červnu Lamm publikoval sérii ilustrací „Představme si Washington s viditelným zářením wi-fi“, kde se známé památky koupaly v duze barev. Ve středu dokončil sérii obrázků amerických měst a památek, tentokrát s zářením mobilních telefonů, které je viditelné jako zvláštní mlhavá barevná geometrická mříž.

Lamm spolupracoval se dvěma profesory elektroinženýrství a počítačové techniky – Danilo Erricol na Univerzitě v Illinois a Fran Harackiewicz z Univerzity Jižní Illinois v Carbondale, aby illustrace byly správné. (Více technických detailů k zobrazení na http://www.myvouchercodes.co.uk/#cellular-network)

Lamm nám ve svém e-mailu vysvětlil, co je na obrázcích:

Výše je „šestiúhelníková síť základních stanic mobilní telefonie“, pokrývající město Chicago. Základní stanice, běžně nazývané mobilní věže, jsou chicagské síti v rohu každé šestiúhelníkové „buňky“. Obrázek také ukazuje „signál z antén šířící se za hranice původních buněk“, což poskytuje pokrytí nad částí Michiganského jezera.

Nedávný článek v Atlantic Cities vysvětlil, že mobilní sítě v celé zemi jsou tvořeny množstvím šestiúhelníkových oblastí, které se nazývají buňky. Tato hexagonální síť je efektivní: každá věž je umístěna v průsečíku tří buněk a každá ze tří směrovaných antén na vrcholu věže pokrývá okolí ve 120° výseči (viz obrázky výše).

Takto (výše) Lamm zobrazil hlavní budovu ministerstva obchodu ve Washingtonu, kde je zřetelné směrování radiace vycházející z jedné věže do tří směrů. Různé barvy představují různé frekvence radiace, což umožňuje uživatelům mobilů volání bez interferencí.

Tato illustrace (výše) zobrazující panorama New Yorku ukazuje, jak mobilní věže na střechách budov pokrývají většinu hustě zalidněného města.

A tady jsou mobilní věže vyzařující na dalekou vzdálenost nad Hollywoodskými kopci.

Ať je to dobře či špatně, je čím dál obtížnější najít místo, kam nedosahují mobilní telefony. V r. 2012 Světová banka oznámila, že mobilní signál dosahuje ¾ lidí na zemi, a počet se stále zvyšuje.

Nebo má někdo spíše zájem o americkou státní zónu bez radiace (pozn. Org.: Radio Quiet Zone, sídlo Státní radioastronomické observatoře)?

Huffington Post, 12. 12. 2013

http://www.huffingtonpost.com/2013/12/12/cell-phone-radiation-visible_n_...

Preklad: OrgoNet

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/


Súvisiace:

Elektrosmog
http://www.cez-okno.net/rubrika/elektrosmog

O mobiloch
http://www.cez-okno.net/stitok/o-mobiloch


Autori: 
Štítky: 
december 16, 2013 22:15 popoludní

 

 

Top