Obrázok používateľa CEZ OKNO
NASA chce vyrábět noční svítící mraky - k čemu? (+ vědecká prezentace PDF CZ)

NASA vyrukovala s nepatrným kousíčkem pravdy o své činnosti, který má zastírat obrovské lži. Chce prý pomoci vědcům vyrobit výškové noční svítící mraky. Otázkou je, za jakým účelem. O tom se níže uvedený článek jaksi nezmiňuje. Že by jen pro radost vědcům? Nebo aby měli lidé v noci na co koukat? Nepochybně se tedy jedná o čistě armádní podnik. A pokud NASA přiznává, že hodlá něco provádět s mraky, tak zřejmě jen proto, že ty mraky mohou být příliš viditelné. Aby nebyl nějaký poprask, svedou to předem na vědce ve Virginii.

Mimo jiné tato zpráva evokuje, že když přiznávají některé své nynější hrátky s vytvářením mraků, tak přiznávají pouze to, co už uměli možná tak před 50 lety. A proto tak zdůrazňují (ústy "vědce"), že je to poprvé, co .... :)))) Bohužel ona každodenní a nepřetržitá výroba mraků je méně viditelná a lidem jaksi stále uniká, takže není problémem ji zapřít.

Přiložená fotka je údajně z roku 2007 z Maďarska. To mají být ty přirozené svítící mraky. Ha ha, to mi připadá hodně známé, to vidím přece každou chvíli. A ten cikcakový vzor - no ta příroda ale umí věci...

Raketa NASA vytvářela v úterý (15. 9.) mraky

Experiment s raketou, který má být proveden v úterý, má za cíl vytvořit umělé mraky na vnějších vrstvách zemské atmosféry.

Projekt nazvaný CARE (Charged Aerosol Release Experiment - Pokus s uvolňováním nabitého aerosolu) má v plánu vyvolat vytváření mraků kolem částic z výfukových plynů rakety. Mraky mají simulovat přirozené děje nazvané noční svítící mraky, což jsou nejvyšší mraky v atmosféře.

„Toto je na hranicích vesmíru skutečně důležité,“ řekl Wayne Scales, vědec z virginské techniky, který bude používat počítačové modely, aby studoval fyziku mraků z umělého prachu v době jeho vypouštění. „Nic takového předtím nebylo provedeno, a proto jsme z toho všichni nadšení.“

Je to první pokus o vytvoření umělých nočních svítících mraků. V roce 2007 byla vyslána předcházející raketa, zvaná Aeronomie ledu v mezosféře (AIM), aby pozorovala z vesmíru přirozené mraky.

CARE má být vypuštěna v úterý mezi 7:30 a 7:57 EDT (23:30 GMT) ze základny NASA ve Wallops ve Virginii.

Latinský výraz pro noční svítící mraky je „noktilucentní“. I když je těžké spatřit je pouhým okem, mraky lze nejlépe vidět, když je zemský povrch ve tmě a sluneční světlo za obzorem osvětluje výškové mraky odspoda.

Tyto mraky, rovněž známé jako polární mezosférické mraky, jsou tvořeny z ledových krystalků. Přirozeně se tvoří asi 30 – 55 mil (80 – 90 km) nad Zemí. CARE vypustí své prachové částice o něco výše a pak je nechá klesnout do nižších výšek.

„Experiment CARE doufá, že vytvoří umělou vrstvu prachu,“ řekl Scales webu SPACE.com. „Doufáme rovněž, že tato tvorba proběhne kontrolovaně, což umožní vědcům studovat různé aspekty, jako uvnitř vznikající turbulence, rozptyl prachových částic apod.

CARE je projektem Laboratoře pro námořní výzkum a Testovacího vesmírného programu ministerstva obrany. Raketoplán vypustí z paluby suborbitální 4stupňovou raketu NASA Black Brent XII.

Vědci budou studovat její postup z pozemských základen a rovněž z vesmírné lodi STP/NRL STPSat-1 na oběžné dráze. Výzkumníci budou sledovat oblačnost CARE vytvořenou z prachu po dny až měsíce, a to její chování i vývoj během času.

Optické pozorování je základní, takže k vypuštění může dojít, pouze pokud počasí bude jasné i v místě vypuštění i v místě mnoha pozorovacích stanic podél Atlantického pobřeží a na Bermudách.

Pokud nebude možno vypustit CARE v úterý, tým se pokusí znovu mezi 16. a 20. zářím.
Clara Moskowitz
http://www.livescience.com/space/090914-mm-noctilucent-clouds.html

Obrázek: V r. 2001 prý tomuto novému jevu začali říkat noční svítící mraky. A teď už je máme nad hlavou skoro denně

   Příloha, co k tomu ještě přeložil a spracoval Orgonet: Autor projektu prof. Scales sám připravil prezentaci projektu manipulací na hranici atmosféry a vesmíru ZDE. (Barium, aluminium, aerosol, ionizace, radiové vlny, HAARP, vojenské využití - Zdroj: http://www.space.vt.edu/pdf/Scales.pdf)

Související odkazy v angličtině (všimněte si komentářů - lidi jim ty nezištné vědecké účely nějak nevěří):
http://www.space.com/scienceastronomy/080901-mm-night-shining.html
http://www.livescience.com/environment/071211-noctilucent-clouds.html
http://www.space.com/scienceastronomy/strange_clouds_030219.html
http://www.space.com/businesstechnology/070425_techwed_aim.html

   Autentická prezentace prof. Scalese, v níž vysvětluje svůj projekt perturbací prachové vrstvy atd. perfektně dokazuje, že armáda a vědci v současné době dělají všechno, co si o nich myslíme, že dělají s chemikáliemi, haarpy, vlněním a tak, ale máme málo důkazů. Ponejvíce máme vlastní zrak, ale tomu mnozí nevěří.

Jak řekla Rauni Kilde, ona taky nemá žádné informace z tajných zdrojů, bere je z dokumentů, které jsou veřejné, ale musí je někdo vynést na světlo... Američané tyhle věci tak úplně netají (na rozdíl od Rusů, ti by takový dokument na web nikdy nevyvěsili). Tak tohle je taky z veřejného zdroje. Přeloženy jsou aspoň hlavní body, omlouvám se i za neodborné termíny.

Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

september 18, 2009 23:59 popoludní

 

 

Top