Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kniha Jakutské Oloncho

Kniha zoznamuje čitateľa s Jakutskou republikou, s krajinou nekonečných priestorov s nedotknutou prírodou. Počtom malý jakutský národ si aj v globalizovanom svete dokázal zachovať svoju identitu a dodnes je nositeľom jedného z najstarších náboženstiev na svete.

Z obsahu

Hlavná pozornosť je v knihe sústredená na tradičnú jakutskú kultúru, ktorú reprezentuje mýtický epos oloncho, ktoré bolo v r. 2005 uznané UNESCOM za „majstrovské dielo ústneho nemateriálneho dedičstva ľudstva“. Oloncho sa spolu s diamantmi a mamutmi stalo doslova značkou krajiny. V súčasnosti prakticky všetko – kultúru, vedu, zdravotníctvo a aj priemysel – reálne ovplyvňuje. Jakutská inteligencia tu odviedla veľký kus práce, ktorý si zaslúži našu úctu a pozornosť.

V súčasnosti je Jakutsko pre nás turisticky neznámou krajinou. Je to však kultúrna krajina, ktorá nášmu turistovi môže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky. Je to zároveň dynamicky sa rozvíjajúca krajina, ktorú bude navštevovať stále viac našich občanov aj za účelom nadviazania profesionálnych a obchodných kontaktov. Kniha je určená širokému okruhu čitateľov – študentom, učiteľom, turistom, zástupcom firiem. Znalosť starej jakutskej kultúry im môže v ich snažení veľmi dobre poslúžiť a predkladaná kniha môže byť v tomto smere dobrou pomôckou.


UKÁŽKU nájdete na tejto adrese


KNIHU môžete objednať na tejto adrese


EXKLUZÍVNY ROZHOVOR S DOC. ŠTOLLMANNOM nájdete na tejto adrese


Zdroj: Alatyr


Súvisiace:

Sibír
http://www.cez-okno.net/stitok/sibir


Štítky: 
marec 16, 2017 00:09 dopoludnia

 

 

Top