Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kdo vysvětlí tyto mraky? Meteorolog těžko...

Na toulkách internetem se mi připletly do cesty stránky eumetsatu, na nichž meteorologové celého světa interpretují různé mimořádné meteorologické událostí a snaží se objasnit jejich přírozené příčiny. Ovšem dost marně, protože tyto události byly (z mého trvale paranoidního pohledu) velmi pravděpodobně vytvořeny klimatickými zbraněmi... Ty stránky jsou úplný poklad, výborně mi poslouží pro dokumentaci umělé výroby počasí všeho druhu, ještě o nich uslyšíte.

Vybírám zatím jeden opravdu pozoruhodný jev od pobřeží jižní Afriky, pokřtěný jeho pozorovatelem důvěrně jako Buster. Nevím, jestli byl pozorován jednorázově či víckrát. Překládat text se mi nechce, obrázky jsou dosti výmluvné. Bezradnost meteorologa při snaze o interpretaci se projevuje třeba tím, že jako příčiny uvádí v podstatě veškeré faktory, které se mohou uplatnit při formování počasí, tak nějak jakoby působil současně  nízký/vysoký tlak, nízká/vysoká vlhkost, nízká/vysoká teplota, malý/velký vítr, jev se pohybuje současně rychle i pomalu, předvídatelně i nepředvídatelně, atd. atd... Bodejť ne, když závisí na tom, jak se zrovna meteoinženýrům za ovládacím pultem výrobny počasí chce mačkat tlačítka...

A ještě jednou ze vzdálenějšího pohledu. Místo v blízkosti pobřeží generuje pruhy oblačnosti ...  jak to asi příroda sama dokáže? Myslím, že by to bez vydatné pomoci klimatických zbraní dokázala těžko.

Podobná manipulace, kdy se z jedné linie vytvoří potřebná oblačnost, je častá i nad Evropou, pozorování o tom je i zde na blogu, třeba tady. Ale teď už to umějí bez vytváření takhle nápadných pruhů... tenkrát u jižní Afriky se to asi teprve učili.

Dokumentace jevu na zmíněných stránkách eumetsatu je perfektní, dali tam i animace, snad tahle bude fungovat. Můžete se v ní po 9s kochat uměním meteoinženýrů.

Orgonet
Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

december 05, 2009 08:33 dopoludnia

 

 

Top