Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kosmický konflikt 7

QUEST INTERNATIONAL (c/o 15, Pichard Court., Temple Newsam., Leeds, L515 9AY., ENGLAND U.K.), je nejprestižnější britský ústav, který se zabývá výzkumem fenoménu ufos. Jeho členové jsou složené především z vysloužilých příslušníků policie, bezpečnostních oddělení a vojska. Tato organizace dodnes vyšetřuje jeden z nejpodivnějších případů kolize neidentifikovatelného létajícího objektu, ke které došlo dne 7. května 1989. Všimněte si, že od incidentu uběhlo již bezmála dvacet let, ale stále velmi intenzivně se mu věnuje velmi široká pozornost, ale i publicita. Proč?

Dne 7. května 1989 systém NORAD zachytil údajně neidentifikovatelný předmět, který vstoupil do vzdušného prostoru nad africkým kontinentem. Protivzdušná obrana Jihoafrické republiky objekt zřetelně sledovala na radaru. Letěl rychlostí zhruba 6.500 km/hod. O tomto incidentu se podařilo dvou mezinárodním badatelům Tonymu Doddovi a Henrymu Azadehdelovi získat od několika jihoafrických zpravodajců velmi závažné dokumenty týkající se této události. K dispozici měli i několik telefonních rozhovorů mezi vysokými důstojníky armády a vládními úředníky. Za zmínku stojí ještě jeden fakt. Původní informátor odešel z Jihoafrické republiky do Británie, kde se nadále zdržoval v utajení.

Ředitel „Quest International“ pan Graham W. Birdsall sdělil, že dokumentace a jedinci, kteří jsou zapleteni do tohoto incidentu, jsou buďto součásti předem připraveného perfektního komplotu anebo se jedná skutečně o reálnou záležitost. Ovšem vzhledem k povaze dokumentů a souvisejících okolností je vnitřně přesvědčen, že se v tomto případě nejedná o podvod. Následující informace jsou úryvkem sdělení, které bylo informátorem předáno výše uvedeným vyšetřovatelům:

„Objekt vstoupil do vzdušného prostoru Jihoafrické republiky v 13.52 GMT. Po celou dobu byla snaha s objektem navázat radiovou komunikace, ale bezúspěšně. Z tohoto důvodu byly k neznámému objektu vyslány dva letouny Mirage. V následující chvíli však neznámý objekt náhle změnil směr letu a to v neuvěřitelném úhlu a za plné rychlosti, což pro klasické konvenční letouny bylo nemožné.

Ve 13.59 GMT jeden z pilotů bojového letounu v hodnosti majora hlásil vizuální kontakt s objektem. V následujících vteřinách byl vyslán rozkaz k použití experimentální palubní zbraně (laserové dělo „Thor 2“). Což se také stalo.

V tom okamžiku pilot oznamuje, že od objektu vidí několik oslepujících záblesků, přičemž dochází opět k změně směru jeho letu, ale tentokrát k severu. Ve 14.02 je hlášeno, že objekt začíná klesat a jeho rychlost se ustálila na 280 km/hod. Po chvíli neznámý prostředek pod úhlem zhruba 25 stupňů narazil do země asi 110 km severně od hranic mezi Jihoafrickou republikou a Botswanou v místě kde se nachází centrální část pouště Kalahari. Oba dva pozemské Mirage kroužili nad místem do té doby, než se na místo dostavili důstojníci letectva, zpravodajská služba, lékařská a technická služba. Okamžitě začalo vyšetřování.

Z dokumentace informátora dále vyplývají tato fakta:

1) Kráter 150 metrů v průměru o hloubce 12 metrů

2) V něm se nalézá diskovitý letoun stříbřitě kovové barvy zabořený do země pod úhlem 45 stupňů

3) Silné magnetické a radiační záření způsobuje poruchy v činnosti elektronických přístrojů (zřejmě i z tohoto důsledku spadla v blízkosti katastrofy jedna z vojenských helikoptér)

4) Objekt se nakonec podařilo přepravit na jednu z vojenských základen vojenského letectva, kde byl podroben dalším zevrubnému zkoumání

5) Kolem objektu přetrvávalo poměrně silné teplo

6) Místo dopadu bylo naplněno pískem a zamaskováno drtí

Zpočátku se ukázalo, že nebude vůbec jednoduché se do objektu dostat i když vstupní mechanismus byl poměrně rychle nalezen, ale nedařilo se ho žádnými dostupnými prostředky uvést do pohybu. Expertní skupina byla přesvědčena o tom, že je to v důsledku selhání zařízení vlivem poškození laserovým dělem „Thor-2“. Po určité době se však na jiném místě sám od sebe mírně otevřel jiný otvor. Pomocí hydraulických zařízení se podařilo otvor nakonec dostatečně otevřít. K nesmírnému údivu přítomných se z objektu napůl vypotáceli a napůl vypadly dvě humanoidní entity zahalené do přiléhavých šedostříbrných oděvů.

Původní zpráva pak popisuje vzhled těchto entit:

Výška: 4,5 – 5,5 stop

Pokožka: Modrošedá, pokožka hladká a velmi jemná

Vlasy: Zcela chybí

Hlava: Velká k ostatním proporcím těla. Lebka je silně klenutá s tmavě modrými ornamenty na holé kůži

Tvář: Velmi výrazné lícní kosti

Oči: Velké a mírně orientované k vnější oblasti víček. Panenky nejsou zřetelné

Ústa: Malá štěrbinovitá s náznaky rtů

Nos: Malý skládající se ze dvou chřípí

Tělo: Dlouhé a velmi tenké, opatřené šupinami především v oblasti hrudníku

Ruce: Mají tři prsty, které jsou opatřené velmi výraznými drápy

Boky: Úzké

Nohy: Krátké a tenké

Genitálie: Nebyly spatřené žádné vnější orgány

Nohy: Opatřené třemi prsty, které jsou opatřené velmi výraznými drápy.

Poznámka: Kvůli agresivní povaze těchto humanoidů nemohly být pořízené žádné vzorky krve anebo tkáně (jeden z humanoidů zaútočil na doktora, kterému způsobil ošklivé škrábance na tváři a na hrudníku). Nabízené jídlo odmítali pozřít.

Po několika dnech byly obě dvě entity převezené na leteckou základnu „Wright Patterson“ v USA, kde byla naplánována pokročilejší forma vyšetření a výzkumu. Při podrobném prozkoumání popisu těchto bytostí zjistíme, že v našem případě nejde až tak o humanoidy, ale spíše o klasickou plazí formu inteligence, která vyhovuje mnohým jiným popisům z různých části světa. Spíše bychom tedy měly brát na zřetel fakt, že existuje několik vzhledově odlišných druhů těchto plazích tvorů.

© 2008 Jaroslav Chvátal

Zdroj: Matrix-2001.cz

október 31, 2008 11:33 dopoludnia

 

 

Top